SkyFall (2012)



Story


Wanneer "M" door haar verleden wordt achtervolgd, wordt de loyaliteit van James Bond getest. Als het hoofdkwartier van MI-6 wordt aangevallen is het de taak van 007 om de dreiging op te sporen en te vernietigen, zonder zich te bekommeren om persoonlijke verliezen.

Cast


Daniel Craig
Judi Dench
Javier Bardem
Ralph Fiennes
Naomie Harris
Bérénice Marlohe
Albert Finney
Ben Whishaw
Rory Kinnear
Ola Rapace
Helen McCrory (R.I.P. 17/04/2021)
Nicholas Woodeson
Bill Buckhurst
Elize du Toit
Ian Bonar
Gordon Milne
Peter Basham
Ben Loyd-Holmes
Tonia Sotiropoulou
Wolf Blitzer
David Gillies
James Li
Kenneth Hazeldine
Orion Lee
Dave Wong
Tank Dong
Roger Luan
Liang Yang
Yennis Cheung
Chooye Bay
Sid Man
Angela Tran
Milorad Kapor
Huw Edwards
Adebayo Bolaji
Elia Lo Tauro -
Amir Boutrous
Khan Bonfils
Nicholas Goh
John Hodgkinson
Kurt Egyiawan
Oliver Johnstone
Harry Kershaw
Burt Caesar
Paul Venables
Crispin Letts
Kammy Darweish
Beatrice Curnew
Dominique Anne Jones
Ross Waiton
Jim Conway
Jens Hultén
Michael Pink
Jo Cameron Brown
Anthony O'Donnell
Hannah Stokely
Wayne Gordon
Enoch Frost
Tom Wu
Jake Fairbrother
Christopher Sciueref
Daniel Adegboyega
Selva Rasalingam
Joss Skottowe
Mihai Arsene
Russell Balogh
Greg Bennett
Carol Bunting
Duncan Casey
Simon DeSilva
Kris Dillon Jr.
Amber Elizabeth
David Frost
Daniel Harland
Luke Howard
Craig Izzard
Joanna Jeffrees
Alan Low
Shaun Lucas
Darren Lynch
K. Elizabeth McLean
Duncan Meadows
Eric Michels
Stuart Mulcaster
Benjayx Murphy
- Mayo Oliver
Santi Scinelli
Senem Temiz
Gerald Tomkinson
Glenn Webster
Dion Williams
Michael G. Wilson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
James Bond
"M"
Silva
Gareth Mallory
Eve
Sévérine
Kincade
"Q"
Tanner
Patrice
Clair Dowar MP
Doctor Hall
Ronson
Vanessa (M's Assistant)
MI6 Technician
M's Driver
Vauxhall Bridge Police Guard
Vauxhall Bridge Police Guard
Bond's Lover
CNN News Anchor
MI6 Assessor
MI6 Assessor
MI6 Assessor
Shanghai Barman
Shanghai Art Collector
Severine's Bodyguard
Severine's Bodyguard
Severine's Bodyguard
Floating Dragon Cashier
Floating Dragon Bar Manager
Dragon Assistant Floor Manager
Floating Dragon Barmaid
Boat Captain
BBC News Anchor
Boat Crew
Boat Crew
Boat Crew
Boat Crew
Boat Crew
Silva's Isolation Guard
Q's Assistant
Q's Assistant
Q's Assistant
Inquiry Member
Inquiry Member
Inquiry Member
Inquiry Member
Inquiry Member
M's Inquiry Assistant (as Dominique Jones)
Whitehall Police Guard
Whitehall Police Guard
Silva's Henchmen
Silva's Henchmen
Wife at Tube Station
Husband at Tube Station
Tube Driver
Silva's Mercenary
Silva's Mercenary
Silva's Mercenary
Silva's Mercenary
Silva's Mercenary
Silva's Mercenary
Silva's Mercenary
Helicopter Gunner
Turkish Businessman
MI6 Agent
MI6 Agent
Mourner
MI6 Agent
Commuter
Commuter
Commuter
Police Armed Response Officer
Whitehall Commuter
MI6 Agent / Mourner
London Tourist
Whitehall Commuter
Casino Martini Bar Guest
London Tourist
Terrorist
London Commuter
Isolation Guard
Cocktail Party Guest
Car Driver
Whitehall and Tube Commuter
Firefighter
London Commuter
London Whitehall Commuter
Little Chef Customer
Car Driver
Embedded MI6 Agent
Scene deleted

Produced


Barbara Broccoli
Chiu Wah Lee
Callum McDougall
Andrew Noakes
David Pope
Anthony Waye
Michael G. Wilson
---
---
---
---
---
---
---
producer
line producer: China
executive producer
production executive
production executive
executive producer
producer

Directed

Sam Mendes

Original Music


Thomas Newman
Adele
---
---

Title Song Singer

Cinematography


Roger Deakins

Film Editing


Stuart Baird

Casting


Debbie McWilliams

Production Design


Dennis Gassner

Art Direction


Neal Callow
James Foster
Marc Homes
Paul Inglis
Jason Knox-Johnston
Chris Lowe
---
---
---
---
---
---





supervising art director

Set Decoration


Anna Pinnock

Costume Design


Jany Temime

Makeup Department


Sylvia Atkins
Alessandro Bertolazzi
Francesca Crowder
Naomi Donne
David Dorling
Lara Dunleavy
Lucy Friend
Alexandra Joyce
Love Larson
Chris Lyons
Claire Matthews
Donald Mowat
Katie Pattenden
Andrew Simonin
Luca Vannella
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
makeup artist: daily
makeup artist: Javier Bardem
hair stylist
makeup designer
crowd hairdresser
makeup trainee
makeup artist
crowd hair trainee: dailies
prosthetic makeup artist
special effects teeth
hair stylist: dailies
makeup artist: Daniel Craig
crowd hair assistant: dailies
crowd hairdresser
hair stylist

Production Management


Duncan Broadfoot
Fraser Fennell-Ball
Callum McDougall
Janine Modder
Angus More Gordon
Michael Solinger
---
---
---
---
---
---
unit manager
unit manager: second unit
unit production manager
production supervisor
production manager: China
post-production supervisor

Second Unit Director or Assistant Director


Terry Bamber
Tom Browne
Chris Corbould
Ben Dixon
William Dodds
Sekani Doram
Irene Díaz
Alex Gavigan
Stewart Hamilton
Nick Heckstall-Smith
Ray Kenny
Melisa Kurtay
Michael Lerman
Sylvia Liu
Andy Madden
Terry Madden
Michael Michael
Gary Powell
Alexander Witt
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
assistant director: splinter unit
additional third assistant director
director: splinter unit
key second assistant director
second assistant director: splinter unit
dailies assistant director
daily assistant director
third assistant director: splinter unit
second assistant director
assistant director: splinter unit
third assistant director: splinter unit
second assistant director: Turkey
first assistant director
first assistant director: splinter unit, China
co-second assistant director
first assistant director: second unit
second assistant director: crowd
director: splinter unit
second unit director

Art Department


Roxana Alexandru
John Allen
Yasmin Alvarez
Martin Asbury
Will Ayres
Andrew Bennett
Sarah Bick
Bilun Bilman
Eray Bintas
Jane Brodie
Tim Browning
Archie Campbell-Baldwin
Oliver Carroll
Joe Cassar
Jane Clark
Fergus Clegg
Dean Coldham
Deano Harry Coldham
Deano Harry Coldham
Matt Cooke
Rachel Corbould
Jim Cornish
Quentin Davies
Julia Dehoff
Paul Duff
Scott Elms
Jonathan James Evans
Gregory Fangeaux
James J. Foley
Pip Fox
Kim Frederiksen
Jack Garwood
Liam Georgensen
Gavin Gordon
Callum Harrison
Paul Hearn
Felicity Hickson
Peter James
Peter James
Josh Jones
Thomas Jones
Rob Jose
David Ned Kelly
Michael King
Terry Lambert
Merixell Lombana
Mary Mackenzie
Tony Marks
Blake Maslin
Richard Mccarthy
Lily McLean
Sonny Merchant
Kate Murray
Craig Narramore
Cleo Nethersole
Will Newton
Jonathan Norman
Cihan Ozsumer
Paul Pattison
Lewis Peake
Heather Pollington
Alessandra Querzola
Katie Ralph
Adam Rashbrook
Chris Rosewarne
Christian Short
Anna Skrein
Nick Smith
Codrina Spataru
Mia Summerville
Jason Torbett
Emma Vane
Toby Wagner
Wolfgang Walther
Jake Wells
Ian Whiteford
Buddie Wilkinson
Jamie Wilkinson
Simon Wilkinson
Helen Xenopoulos
Ian Zawadzki

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
draughtsperson
carpenter
art department work experience
storyboard artist
props
assistant art director
art department placement
graphic designer
assistant property master
assistant to scenic decorator
concept artist
art department assistant
draughtsman
carpenter
storyboard artist
assistant set decorator
supervising plasterer
plaster crew
plasterer's apprentice
location storeman
petty cash buyer
storyboard artist
prop storeman
draughtsperson
head carpenter
carpenter
junior propman
3D set designer
set dresser
props
concept artist
props supervisor
modeller
supervising carpenter
art department assistant
set dresser
researcher/production designer's assistant
on set art director
stand-by art director
standby carpenter
props mould-maker
modeller
carpenter
production buyer
greensman
art department assistant
assistant art director
carpenter
greensman
hod plasterer
art department work experience
stand-by prop: second unit
props
senior prop modeller
drapesmaster
junior draughtsman
props
art & construction department assistant
art department work experience
art department assistant/work experience
lead graphic designer
set decorator: second unit
assistant buyer
stagehand
concept artist
chargehand propman
art department coordinator
carpenter
props
props buyer
second unit stand-by prop
draughtsman
props
stand-by rigger
chargehand dressing propman
greensman
stand-by propman
property master
supervising chargehand stand-by propman
assistant art director
stand-by painter: Turkey

Sound Department


James Ashwill
Karen M. Baker
Orin Beaton
Simon Chase
Blake Collins
Vincent Cosson
William R. Dean
Lloyd Dudley
Thomas Fennell
Glen Gathard
Per Hallberg
Stuart Hilliker
Adam Horley
Scott Millan
Philip D. Morrill
Tony Negrete
Dan O'Connell
Paul Paragon
Greg P. Russell
Timothy Siddall
Peter Staubli
John C. Stuver
Drew Webster
Tim White
Stuart Wilson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
foley mixer
supervising sound editor
boom operator
supervising adr editor
foley mixer
re-recording mix technician
sound effects editor
second boom operator
sound maintenance engineer
adr recordist
supervising sound editor
temp re-recording mixer
adr recordist
sound re-recording mixer
first assistant sound editor
assistant sound editor
foley artist
sound mixer: splinter unit
sound re-recording mixer
sound mix technician
sound designer
dialogue editor
re-recording mix technician
production sound mixer: second unit
production sound mixer

Special Effects


Michael Badley
Richard Cheal
Paul Clancy
Ryan Conder
Chris Corbould
Chris Corbould
Mark Day
Dave Eltham
Jody Eltham
Nick Finlayson
Ali Fitz-Desorgher
Michael Fox
Tom Goodman
Darrell Guyon
Mark Haddenham
Charlie Harper
Kevin Herd
Dan Homewood
Jason Leinster
Ian Lowe
Toby Marrow
Daniel Massett
James McKeown
Luke Murphy
Tom Murtagh
Joe Patti
Gabriela Pruszkowska
Andy Simm
Bolkan Ufuk
John Van Der Pool
Gareth Wingrove
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
special effects technician
special effects technician
senior special effects technician
special effects technician
miniature effects supervisor
special effects supervisor
special effects
senior special effects technician
special effects technician
senior special effects technician
special effects assistant technician
senior special effects technician
explosives engineer
special effects senior technician
special effects senior technician
special effects health and safety advisor
special effects lead workshop supervisor
senior special effects technician
senior technician
special effects floor supervisor: second unit
special effects
special effects engineer
special effects modeller
animatronics designer
special effects workshop supervisor
special effects
special effects crew
special effects crew
special effects assistant
senior special effects technician
special effects senior technician

Visual Effects


Axel Akesson
Michael Allen
Colin Alway
Paul Amiras
Christopher Anciaume
Kris Anderson
Kanika Andrew
David Armitage
Luke Armstrong
Asregadoo Arundi
Richard Baillie
Dimitri Bakalov
Bruno Baron
David Basalla
Yakov Baytler
Steven Begg
Richard A.M. Bell
Jan Berner
Ediga c Bharath
Sabina Bihlmaier
Miguel Bilbao
Thomas Biller
Christopher Bird
Andrew Booth
Jim Bowers
Matt Boyer
Richard Boyle
Benjamin Bratt
Michael Brazelton
Lester Brown
David Bryan
Daire Bryne
Rob Bryson
Izet Buco
T.J. Burke
Nicolas Caillier
Ronan Carr
Martin Chamney
Vincent Chang
Sam Churchill
Genevieve Claire
Alex Collings
Richard Collis
Carlos Conceicao
Dan Copping
Laurent Cordier
Tom Coull
Oliver Cubbage
Grahame Curtis
Matthew D'Angibau
Gavin Digby
Dzung Phung Dinj
John Paul Docherty
Miles Drake
Paul Driver
Kimberley Dunne
Katherine Durant
Daniel Duwe
Gracie Edscer
Gabor Ekes
Ana Laura Esperón
Carl Fairweather
Saeed Faridzadeh
Izzy Field
Brad Floyd
Jonathan Frammingham
Marieke Franzen
Howard Fuller
Joe Gaffney
John J. Galloway
Riccardo Gambi
Nikos Gatos
Stefan Gerstheimer
Ahmed Gharraph
Pablo Giménez
Philip Greenlow
Simon Gretton
Dave Griffiths
Chloe Grysole
Jan Guilfoyle
Sam Gunn
Venetia Hadley
Oliver Hagar
Ed Hall
Jonathan Hall
Jason M. Halverson
Qian Han
Giles Harding
Dan Harrod
Sebastien Haure
Ed Hawkins
Ewoud Heidanus
Sophie Hills
Dan Horne
Sharan Kumar Hosur
Jack Hughes
Nathan Hughes
Zave Jackson
Daniel Jauregui
Laura Jennings
Olivier Jezequel
Neil Jianoran
Awadhut Joshi
Byung Gun Jung
Robert Junggeburt
Rafal Kaniewski
John Kelly
Lisa Kelly
Sara Khangaroot
Diane Kingston
Navaneetha Krishnan
Sendil Kumar
Erran Lake
James Lakin
Sam Lane
Stefan Lange
Ewa Laursen
Matthew Leach
Paul Lee
Leslie Lerman
Jean-François Leroux
Anu Liikkanen
Jules Lister
Chi Kwong Lo
Pascal Loef
Lara Lom
Robert Loudil
Bret Lu
Hugh Macdonald
Alex James Macieira
Liam Major
Sameer Malik
Jérôme Martinez
Javad Matoorian-Pour
Clare Mayhew
Chris McBride
Andrew McEvoy
Owen McGonigle
Antonio Meazzini
David Michaels
Emma Moffat
Malcolm Neailey
Jonathan Neill
Sebastian Ness
Helen Newby
Thomas Nittmann
Aaron Noordally
Tom O'Flaherty
John O'Lone
Tim Ollive
Adam Stephen Orton
Matthew Ovens
Matthew Packham
Elisavet Paneta
Nikolett Papp
Luke Parsons
Massimo Pasquetti
Nikul Patel
Anthony Peck
Nick Pitt-Owen
Fred Place
Ian Plumb
Holly Potter
Ashvini R. Prabhu
Holly Price
Michael Prince
Howard Protheroe
Tim Pruce
Jakub Pruszkowski
Ed Pulis
Rajabose
Verru Ramesh
Michael Ranalletta
Mayec Rancel
Jonathan Reilly
Martin Riedel
Carrie Rishel
Chris Ritvo
Laurent-Paul Robert
Gal Roiter
Roger Rosa
Michelle Rose
Paul Round
Isabelle Rousselle
Simon Rowe
Adam Rowland
Kiran Kumar Naidu S.
Sunil Saini
Thomas Salama
Peter Salter
Steve J. Sanchez
Sasikumar Santhakumar
Ian Sargent
Aniruddha Satam
Federico Scarbini
Dan Schick
John Seru
David Sewell
Ryan E. Seymour
Dominic Sidoli
Alex Smith
Dan Snape
Jean-David Solon
Arvind Sond
Eliot Speed
Ross Stansfield
Petter Steen
Thomas R. Steiner
Mark Stepanek
Andy Stevens
Sheldon Stopsack
Colin Strause
Greg Strause
Alan Stucchi
Vinayaga Sundar
Benoit Terminet Schuppon
Melinka Thompson-Godoy
Mark Tica
Matthew Tinsley
Mathilde Tollec
Helder Tomas
Roger Tortosa
Samantha Townend
Jan van de Laar
Nick van Diem
John Van Hoey Smith
Fani Vassiadi
Harish Verma
Eva von Overheidt
Ben Walker
Robin Walsh
Karen Wand
Matthew Warner
Mark Webb
Ollie Weigall
Joseph White
Christopher Whittle
Alex Wilkie
Royston Willcocks
Edson Williams
Loeng Wong-Savun
Helen Wood
Kristopher Wright
Yuji Yagasaki
Aviv Yaron
Shaun Yue
Fabio Zangla
Ian Abbott
Tony Abejuro
Sean W. Adair
Nidhi Agarwal
Kieran Ahern
Lucy Ainsworth-Taylor
Diccon Alexander
James Alexander
Holli Alvarado
Edward Andrews
Tolga Ari
Paul Arion
Julien Arnal
Martin Aufinger
Vincent Aupetit
Nithin Babu
Henry Badgett
Daniel Baker
Jamie Bakewell
Mahesh Balakrishnan
George Barbour
Angela Barson
Dan Bartolucci
Keith Barton
Gunjan Baruah
Claudio Bassi
Robin Beard
Nadir Benhassaine
Steven Benjamin
Luke Bigley
Moti Biran
Vincent Blin
Martin Body
Fabrizia Bonaventura
James Braid
Dan Breckwoldt
Adam Broderick
Kari Brown
Sule Bryan
Stuart Bullen
Roisin Byrne
Carlos Caballero Valdés
Daniel Caffrey
Daniel Cairnie
Moray Caldwell
Christopher Cameron
Huseyin Caner
Georgia Cano
Bobby Cardenas
Chas Cash
Gordon Champ
Po Yan Chan
Wayne Chan
Barish Chandran
Gotthardt-Mills Chris
Darren Christie
Trent Claus
Kia Coates
Adam Coglan
Ross Colgan
Christopher Collis
Michael Connor
Juan Francisco Correa Diaz
Ken Dailey
Maurizio De Angelis
Carlos de la Sotilla
Stanley A. Dellimore
Barry Dempsey
Chong Deng
Shripad Deshmukh
Yoav Dolev
Hannes Doornaert
Rodrigo Dorsch
Lucy Drewett
Julien Ducenne
Richard Durant
Sudip Dutta
Kishan E. Chandran
Clwyd Edwards
Michael Eggert
Dan Elvins
Liam Farnham
Joseph Farrant
Ryan Fear
Amy Felce
Andrew Fensom
Fabrizio Fioretti
Milad Firoozian
David Forsbrey
Mattias Forsström
James Foster
Lince Francis
David Frylund Otzen
Pawl Fulker
Amy Furey
Leila Gaed
Murray Gale
Daniel Gardiner
Caroline Garrett
Demitre Garza
Marco Genovesi
Jack George
Daniel Georgiou
Abhishek Ghorui
Ana Gomes
Alex Gooding
Emily Greeley
John Grotelueschen
James Grummitt
Miguel A. Guerrero
Nicolas Guiraud
Ole Guldbrandsen
Ben Guthrie
Carl Guyenette
Alexandre Gény
Luan Hall
Rose Hancock
Jonathan Harden
Richard Harper
Nic Hatch
Guy Hauldren
Oliver Heinrich
Ben Hicks
Cristian Hinz
Lars Holmgren
Antony Hunt
Andrew Hutton
Nicholas Illingworth
Atsushi Imamura
Chris Jestico
Adam Jhani-Stephens
Keith Jones
Marc Jones
Owen Jones
Menard Jordane
Cavan Judge
Sarah Juniper
Andreas Bravin Karlsson
Peter Kasim
Matt Kasmir
Shraddha Kate
Tomi Keeling
Taskin Kenan
Andrew Kingston
Cyryl Koshyk
Markus Kranzler
Andreas Krein
Sujay Kumar G.
Dan Kunz
Danius Kvedaras
Charlotte Larive
Youen Leclerc
Melissa Lee
Max Leonard
Luka Leskovsek
Dave Levine
Eleonor Lindvall
Taz Lodder
Joe Long
Steven Lovell
Michael Lowry
Natalie MacDonald
Scott Macieira
Garry Maddison
Raj Mahendran
Suraj Makhija
Finbar Mallon
Nathalie Mathé
Marlin McGlone
Mare McIntosh
Fiona McLean
Ravi Mehta
Rosanna Mennear
Ian Menzies
Károly Mesterházy
Tony Micilotta
Adam Miels
Luca Mignardi
Danielle Millington-Peck
Jambunatha Mn
Buhas Mohammedunny P.
Steve Moncur
Louis Morgan
Dafydd Morris
Vicky Morris
Richard Morrison
Thomas Mouraille
Frances Muthaiah
Thomas Müller
Malcolm Neailey
Martin Necas-Niessner
Charlotte Nelson
Dillan Nicholls
Noel O'Malley
Martin Ofori
Alban Orlhiac
Jojan P M
Nitheesh P.C.
Christopher T. Page
Gurpreet Singh Pannu
Zissis Papatzikis
Puja Parikh
Chintan Parmar
Bhavik B. Patel
Jay Patel
Viral Patel
Allison Paul
Mitch Paulson
Eloise Rachael Payne
Laurie Pellard
Philip Pendlebury
Jonathan Perez
Matt Perrin
Richard Perry
Christian Perschky
Kalle Peterson
Daniel Pettipher
Nicolette Picardo
Vladimir Popovic
Andy Potter
Tim Pounds-Cornish
Rajasekar Prince
Alexandre Prod'homme
Gabriela Pruszkowska
Simon-Pierre Puech
James Purdy
Karthik Ramasamy
Ambrish Rangan
Amardeep Rattan
Garth Reilly
Kristian Rejek
Ashley Retallack
Johannes Richter
Gillian Roberts
James Roberts
Wesley Roberts
Javier Roca
Matt Rock
Sean Rowe
Simeon Rowsell
James Rustad
Krystal Sae Eua
Kevin San
Miguel Santana
B.S. Rajkumar Sapate
Alexander Savenko
Jennifer Lee Scheer
David Schott
Michele Sciolette
Simon Scott
Andrew E. Scrase
Deepa Sebastian
Nick Shaw
Naveen Shukla
Martin Simcock
Bruno Simões
John Sissen
Michael Slater
Mykhailo Slavov
Jessica Clare Smith
Daniel Smollan
Liam Spencer
Richard Stay
Paul Venn Stirling
Sean Stranks
Georgina Street
Mary Stroumpouli
Jeremiah Sweeney
Alexandros Theodosiou
Olivier Thibaut
Michael Thingnes
Jithendran Thottupurath
Lee Tibbetts
Dan Tickle
Ashley Tilley
Chris Tomkins
Jozef van Eenbergen
Courtney Vanderslice
Vasantharajan.g.d
Robert Vassie
Vanessa Velasquez
Lies Veldeman
Fernando Vizoso
Holger Voss
Nigel Wagner
Tim Walker
Dean Wares
Alex Webb
Peter Welton
Jason Wen
Luke Westwood
Kevin Wheatley
Huw Whiddon
Andrew Whitehurst
Stephanie Whitmarsh
Mark Edward Wright
Sammy Wu
Terry Wu
Perry Yap
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
CG supervisor: Cinesite
roto/prep artist: Double Negative
compositor: Double Negative
visual effects photography: Cinesite
3D artist: Double Negative
compositor: Double Negative
roto/prep artist: Double Negative
digital artist: MPC
compositor: Cinesite
visual effects supervisor: MPC
lead digital artist: MPC
animator: Cinesite
3D supervisor: Double Negative
CG supervisor: Double Negative
3D artist: Double Negative
visual effects supervisor (as Steve Begg)
CG supervisor: Cinesite (as Richard Bell)
lead effects technical director: Cinesite
matchmove artist: The Moving Picture Company
compositor: Double Negative
3D artist: Double Negative
3D artist: Double Negative
roto/prep artist: Double Negative
computer graphics supervisor: Blind Ltd London
digital matte artist: Peerless Camera Company
matchmover: Cinesite
rigger: Cinesite (as Rick Boyle)
lead digital artist: MPC
2D supervisor: Double Negative
compositor: Double Negative
animator: Nvizible
tech department: Double Negative
digital artist: MPC (as Robert Bryson)
digital artist: MPC
digital artist: Lola VFX (as TJ Burke)
compositor: Double Negative
compositor: Double Negative
CG supervisor: Nvizible
compositor: Double Negative
CG artist: Nvizible
visual effects coordinator: Double Negative
data wrangler
matte painter: Cinesite
roto/prep artist: Double Negative
lead digital artist: MPC
modelling: Cinesite / texture artist: Cinesite
matchmove artist: Double Negative
CG artist: Nvizible
modelling: Cinesite / texture artist: Cinesite
matchmover: Cinesite (as Matt D'Angibau)
compositor: Nvizible
3D artist: Double Negative
visual effects supervisor
data manager: Double Negative
visual effects line producer: Double Negative
matchmove artist: Double Negative
compositor: Double Negative
roto/prep artist: Double Negative
visual effects line producer: MPC
3D artist: Blind Ltd London
digital artist: MPC (as Ana Esperon)
3D artist: Double Negative
compositor: Double Negative
visual effects assistant
lead digital artist: MPC
matchmove artist: Double Negative
3D artist: Double Negative
3D artist: Double Negative
shader writer: Cinesite
2D supervisor: Double Negative
compositor: Nvizible
CG lighting artist: Cinesite
lead CG artist: Nvizible
3D artist: Double Negative
effects lead artist: Double Negative
visual effects producer: MPC
visual effects editor: Peerless Camera Comp.
lead digital artist: MPC
visual effects associate producer
compositor: BlueBolt
matchmove artist: Double Negative
compositor: Cinesite (as Venetia Penna)
roto/prep artist: Cinesite
visual effects assistant editor
computer digital playback technician
2D supervisor: Double Negative
compositor: Double Negative
data wrangler
compositor: Cinesite
3D artist: Double Negative
2D supervisor: BlueBolt
compositor: Double Negative
roto/prep artist: Double Negative
tech support: Double Negative
digital artist: MPC
compositor / lead data wrangler
digital matte painter: Double Negative
2D supervisor: Cinesite
visual effects artist
visual effects editor
digital artist: MPC
roto/prep artist: Double Negative
digital artist: MPC
3D artist: Double Negative
digital artist: MPC
compositor: Double Negative
matchmove artist: Double Negative
visual effects coordinator: Nvizible
visual effects coordinator: Double Negative
visual effects producer
digital artist: MPC
digital artist: MPC
data wrangler
matchmove artist: Double Negative
visual effects editor: Double negative
plate photography
roto/prep artist: Double Negative
studio assistant
animator: Cinesite
visual effects producer
compositor: Double Negative
digital artist: MPC
roto/prep artist: Double Negative
3D lead artist: Double Negative
CG supervisor: Double Negative
visual effects coordinator: MPC
CG artist: Peerless Camera Company
3D artist: Double Negative (as Bret Di Lu)
visual effects supervisor: Nvizible
matchmove artist: Double Negative
roto/prep artist: Double Negative
lead digital artist: MPC
lead digital artist: MPC (as Jerome Martinez)
digital artist: MPC
visual effects coordinator: MPC
computer digital playback supervisor
animator: Double Negative (as Andy McEvoy)
3D artist: Double Negative
compositor: Double Negative
digital artist: Lola VFX
visual effects coordinator: Double Negative
3D artist: Double Negative
visual effects supervisor: Cinesite (as Jon Neill)
matchmove artist: Double Negative
CG supervisor: Cinesite
visual effects producer: Lola VFX
roto/prep artist: Double Negative
lead animator: Cinesite
compositor: Double Negative (as John Olone)
CG artist: Peerless Camera Company
roto/prep artist: Double Negative
digital artist: MPC
2D supervisor: MPC
roto/prep artist: Double Negative
compositor: BlueBolt (as Niki Papp)
compositor: Double Negative
compositor: Double Negative
lidar & cyber supervisor
digital artist: MPC
CG supervisor: Double Negative
compositor: Double Negative
compositor: Cinesite
digital artist: MPC
roto/prep artist: Double Negative
visual effects coordinator: MPC
3D artist: Double Negative
digital artist: MPC
compositor: Peerless Camera Company
compositor: Double Negative
3D artist: Double Negative
matchmove & rotoanim artist: mpc
digital artist: MPC
compositing lead artist: Double Negative
lead digital artist: MPC
3D artist: Double Negative
lead digital artist: MPC
visual effects producer: Cinesite
matchmove artist: Double Negative
3D artist: Double Negative (as Laurent Robert)
3D lead artist: Double Negative
CG artist: Peerless Camera Company
visual effects coordinator: Cinesite
senior compositor: Peerless Camera Company
lead digital artist: MPC
compositor: BlueBolt
compositor: Nvizible
digital artist: MPC
digital artist: MPC
roto/prep artist: Double Negative
lead digital artist: MPC
2D supervisor: Double Negative
digital artist: MPC
screen graphics designer: Blind Ltd London
roto/prep artist: Double Negative
digital artist: MPC
compositor: Double Negative (as Daniel Schick)
3D artist: Double Negative
compositor: Cinesite
matchmove supervisor: Double Negative
visual effects executive producer
compositor: Cinesite
compositing lead artist: Double Negative
matte painter: Cinesite
digital artist: MPC
matchmove artist: Double Negative
3D artist: Double Negative
3D artist: Double Negative (as Petter Folkevall)
roto/prep lead: Double Negative
CG lighting artist: Cinesite
visual effects editor: Cinesite
CG supervisor: MPC
CG supervisor: Lola VFX
CG supervisor: Lola VFX
compositor: Peerless Camera Company
digital artist: MPC
matchmove artist: Double Negative
visual effects producer: Double Negative
roto/prep artist: Double Negative
compositor (as Matt Tinsley)
digital artist: MPC
matchmover: Cinesite
3D artist: Double Negative
visual effects coordinator
compositing lead artist: Double Negative
3D artist: Double Negative
digital artist: MPC
compositor: BlueBolt
digital artist: MPC
compositing lead artist: Double Negative
digital artist: MPC
roto/prep artist: Double Negative
compositor: Cinesite
research and development: Double Negative
visual effects coordinator: BlueBolt
compositor: Cinesite
screen graphics designer: Blind Ltd London
3D artist: Double Negative
shader writer: Cinesite
modelling: Cinesite / texture artist: Cinesite
visual effects supervisor: Lola VFX
digital artist: Lola VFX
compositing lead artist: Double Negative
visual effects producer: Nvizible
digital artist: Lola VFX
visual effects photography: Cinesite
screen graphics designer: Blind Ltd London
3D lead artist: Double Negative
technical support: Cinesite (uncredited)
matchmove Artist: MPC (uncredited)
compositor: Lola VFX (uncredited)
matchmove Artist: MPC (uncredited)
editorial assistant: Baseblack (uncredited)
visual effects executive producer
concept artist/matte painter
title sequence cg line producer (uncredited)
Flame artist (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
visual effects: Double Negative (uncredited)
lead layout artist: MPC (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
opening credits previs supervisor (uncredited)
roto/prep artist: MPC (uncredited)
2D supervisor: BlueBolt (uncredited)
systems administrator: Peerless (uncredited)
previsualisation artist (uncredited)
matchmove artist: MPC (uncredited)
lighting technical director (uncredited)
visual effects supervisor: BlueBolt (uncredited)
visual effects editor: Lola vfx (uncredited)
technical support: Cinesite (uncredited)
roto and paint artist (uncredited)
digital compositor: Baseblack (uncredited)
compositor: Double Negative (uncredited)
roto/prep department manager (uncredited)
compositor: Lola VFX (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
digital compositor (uncredited)
Flame artist (uncredited)
lead rotoscope artist: Peerless Camera Co. Ltd
visual effects artist (uncredited)
technology: Double Negative (uncredited)
senior compositor: MPC (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
senior effects technical director
compositor: Cinesite (uncredited)
compositor: BlueBolt (uncredited)
production accountant: Cinesite (uncredited)
digital compositor (uncredited)
technical support: Double Negative (uncredited)
senior compositor: Double Negative (uncredited)
prep artist (uncredited)
visual effects (uncredited)
Lidar scanning supervisor (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
junior compositor (uncredited)
effects artist: cinesite (uncredited)
previs artist (uncredited)
compositor (uncredited)
roto/prep artist: Double Negative (uncredited)
senior pipeline developer: MPC (uncredited)
senior Lidar surveyor (uncredited)
digital compositor: opening credits (uncredited)
Flame artist (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
previs animator (uncredited)
data operations manager: Cinesite (uncredited)
animation editor: MPC (uncredited)
roto/prep artist: Double Negative (uncredited)
rigging td (uncredited)
visual effects producer: Cinesite (uncredited)
cg modeler (uncredited)
senior paint artist: Double Negative (uncredited)
head of layout: MPC (uncredited)
lighting technical director (uncredited)
render technical director (uncredited)
roto/prep artist (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
digital compositor (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
fx department coordinator: MPC (uncredited)
digital compositor (uncredited)
modelling: Double Negative (uncredited)
matchmove artist: The Moving Picture Company
matchmove artist: The Moving Picture Company
head of vfx (uncredited)
compositor: Lola VFX (uncredited)
data operator: Cinesite (uncredited)
matchmove artist: Double Negative (uncredited)
assistant visual effects editor: Double Negative
motion control producer (uncredited)
matchmove artist: Cinesite (uncredited)
compositor: Cinesite (uncredited)
visual effects artist: Bluebolt (uncredited)
roto/prep artist: Double Negative (uncredited)
matchmover: Double Negative (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
digital compositor (uncredited)
matchmove & rotomation (uncredited)
modeller (uncredited)
previsualisation supervisor (uncredited)
data operator
lighting technical director: Cinesite (uncredited)
visual effects production assistant (uncredited)
paint and roto artist (uncredited)
cg manager: Cinesite (uncredited)
Flame artist (uncredited)
head of matte painting: MPC (uncredited)
visual effects coordinator (uncredited)
matchmove artist: Double Negative (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
compositor: Double Negative (uncredited)
digital paint and roto artist (uncredited)
digital compositor (uncredited)
compositor: Cinesite (uncredited)
visual effects coordinator (uncredited)
modeling supervisor: hydraulx (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
shader writer: Cinesite (uncredited)
scanning: Framestore (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
digital compositor (uncredited)
digital effects artist (uncredited)
previs production coordinator (uncredited)
software developer (uncredited)
technical support (uncredited)
visual effects executive producer: Nvizible
3D scanning (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
digital compositor (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
look development (uncredited)
executive producer: Cinesite (uncredited)
matchmove artist (uncredited)
effects technical director: Double Negative
model/texture artist: Hydraulx (uncredited)
visual effects department manager: MPC
studio assistant (uncredited)
digital compositor (uncredited)
matchmove artist: MPC (uncredited)
matchmove supervisor (uncredited)
modeler (uncredited)
visual effects (uncredited)
digital compositor (uncredited)
digital compositor (uncredited)
motion editor: The Moving Picture Company
digital compositor (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
motion control technician (uncredited)
digital compositor (uncredited)
systems administrator: Nvizible (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
lighting technical director: MPC (uncredited)
digital compositor (uncredited)
matchmove artist: The Moving Picture Company
motion capture technical director (uncredited)
rigging td (uncredited)
digital compositor (uncredited)
lighting technical director: Double Negative
visual effects artist (uncredited)
associate visual effects producer
visual effects compositor: BlueBolt (uncredited)
Flame artist: Lola VFX (uncredited)
rotoscoping: Double Negative (uncredited)
technology support manager
visual effects artist
layout (uncredited)
roto/prep artist (uncredited)
senior compositor: MPC (uncredited)
rotoscope artist (uncredited)
colourist: Double Negative (uncredited)
technical support (uncredited)
matchmove artist
data operator: Cinesite (uncredited)
matte painter (uncredited)
data operative (uncredited)
cgi coordinator: Hydraulx VFX (uncredited)
visual effects production manager
technology support (uncredited)
digital effects producer
motion control operator (uncredited)
environment technical director (uncredited)
senior software engineer: mpc (uncredited)
pipeline technical director: nvizible (uncredited)
digital compositor
visual effects editorial assistant (uncredited)
matchmove artist
matchmove artist: MPC (uncredited)
visual effects supervisor (uncredited)
data operations: cinesite (uncredited)
previsulization artist (uncredited)
visual effects production coordinator
visual effects designer (uncredited)
matte painter: concept artist (uncredited)
matchmove artist (uncredited)
head of layout: Cinesite (uncredited)
matchmove artist (uncredited)
prep/paint artist: Double Negative (uncredited)
previs coordinator (uncredited)
digital compositor: MPC (uncredited)
matchmover: Cinesite (uncredited)
digital compositor (uncredited)
CG artist: Double Negative (uncredited)
pipeline software developer: MPC (uncredited)
matchmove artist
rotoscope artist (uncredited)
matchmove Artist: MPC (uncredited)
visual effects (uncredited)
matchmove supervisor: MPC (uncredited)
technical support (uncredited)
technical support: Double Negative (uncredited)
visual effects (uncredited)
digital compositor (uncredited)
visual effects coordinator (uncredited)
supervising digital colorist (uncredited)
prep artist: Double Negative (uncredited)
studio assistant (uncredited)
studio: double negative (uncredited)
animator (uncredited)
previs animator (uncredited)
previsualisation artist (uncredited)
technical support: Cinesite (uncredited)
digital compositor (uncredited)
facility production manager: cinesite (uncredited)
compositor (uncredited)
effects technical director (uncredited)
lighting artist (uncredited)
visual effects production manager (uncredited)
senior matchmove artist: MPC (uncredited)
rotoscope artist (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
digital compositor (uncredited)
visual effects production manager (uncredited)
digital compositor: BlueBolt (uncredited)
senior matchmove artist: MPC (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
compositor (uncredited)
roto/prep artist: MPC (uncredited)
pipeline engineer: Bluebolt (uncredited)
visual effects: title sequence (uncredited)
business development manager
visual effects artist (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
digital compositor (uncredited)
production support (uncredited)
matchmove artist: Double Negative (uncredited)
camera runner: Double Negative (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
model/texture artist: Hydraulx (uncredited)
visual effects artist: Double Negative (uncredited)
roto artist (uncredited)
matchmove artist: The Moving Picture Company
head of pipeline technology: cinesite (uncredited)
production manager (uncredited)
roto/prep artist: Double Negative (uncredited)
head of visual effects technology
visual effects editor: MPC (uncredited)
on-set previs: Double Negative (uncredited)
visual effects administrator
workflow consultant (uncredited)
digital compositor (uncredited)
compositor (uncredited)
previs artist: MPC (uncredited)
matchmover: Cinesite (uncredited)
lighting technical director (uncredited)
compositor (uncredited)
digital compositor (uncredited)
visual effects artist: Double Negative (uncredited)
compositor: Cinesite (uncredited)
digital compositor (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
on-set visual effects supervisor
technology support (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
compositor: Lola VFX (uncredited)
matchmoving/camera tracking artist
senior software developer: MPC (uncredited)
paint/prep artist: Double Negative (uncredited)
matchmove roto animation department assistant
technical director: Double Negative (uncredited)
Flame artist: Lola VFX (uncredited)
visual effects artist: previz (uncredited)
3d support (uncredited)
software developer: MPC (uncredited)
executive producer: Cinesite (uncredited)
matchmove artist
technical coordinator
technology: Double Negative (uncredited)
digital compositor: Double Negative (uncredited)
pipeline developer: Bluebolt (uncredited)
head of CG technology: Cinesite (uncredited)
matte artist (uncredited)
compositor: MPC (uncredited)
visual effects designer (uncredited)
compositor
visual effects artist (uncredited)
previs animator (uncredited)
administrator
head of colour management: Cinesite
technology support (uncredited)
visual effects: Double Negative (uncredited)
matchmove artist: Double Negative (uncredited)
visual effects editor: Hydraulx (uncredited)
roto artist (uncredited)
compositor (uncredited)
roto artist (uncredited)

Stunts


Gillian Aldam
Lucy Allen
Scott Armstrong
Gary Arthurs
Lee Bagley
Cody Banta
Carly Barnes
Lloyd Bass
Nicola Berwick
Dani Biernat
Nellie Burroughes
Michael Byrch
Marvin Campbell
Annabel Canaven
Tracey Caudle
Sayed Cholamie
Nick Chopping
Joe Chu
Ben Collins
Ben Cooke
Rob Cooper
James Cox
Talila Craig
David Cronnelly
Clive Curtis
Zarene Dallas
Rick English
Bradley Farmer
Elaine Ford
David Forman
Vladimir 'Furdo' Furdik
Andy Godbold
Oliver Gough
Jean-Pierre Goy
Evangelos Grecos
Richard Hansen
Bobby Holland Hanton
Dee Harrup
Elliot Hawkes
Rob Herring
Mark Higgins
Jason Hunjan
Rob Hunt
Dusan Hyska
Rowley Irlam
Martin Ivanov
Cressida Jade
Eugenio Jiménez
Tolga Kenan
Paul Kennington
Rob King
Géza Kovács
Maurice Lee
Andy Lister
Sarah Lochlan
Jan Loukota
Kevin Lyons
Robbie Maddison
Marc Mailley
Kai Martin
Boris Martinez
Tina Maskell
Belinda McGinley
Kameren Melford
Angela Meryl
Casey Michaels
Peter Miles
Gareth Milne
Sian Milne
Lee Morrison
Mark Mottram
Brian Nickels
James O'Donnell
Ian Pead
Justin Pearson
Heather Philips
Chris Pollard
Gary Powell
Greg Powell
Tilly Powell
Dominic Preece
Charles Ramsay
David Rea
Gino Rea
Kai Fung Rieck
Tom Rodgers
Diz Sharpe
Mark Slaughter
Curtis Rowland Small
Andy Smart
Yunus Emre Sogukkanli
Mark Southworth
Roy Street
Gabor Szeman
Mens-Sana Tamakloe
Rocky Taylor
Arran Topham
Vi-Dan Tran
Sam Trimming
Fatih Ugurlu
Cuco Usín
Tony Van Silva
Ami Verge
Rudolf Vrba
Damien Walters
Vincent Wang
David Ware
Calvin Warrington-Heasman
Marlow Warrington-Mattei
Reg Wayment
Paul Weston
Peter White
Alistair Whitton
Martin Wilde
Belle Williams
Donna Williams
Annabel Elizabeth Wood
Ben Wright
Liang Yang
Cha-Lee Yoon
Roger Yuan
Hussain Abdullah
Arsha Aghdasi
Mahsa Ahmadi
Amir Badri
Mustafa Beyter
Kadir Calpan
David Cheung
Inci Demirbas
Ümit Demirbas
Halil Ibrahim Gezer
Rob King
Görkem Kün
Julian London
Morteza Mehdizadeh
Alim Muzaffer
Michel Quach
Diz Sharpe
Emre Ugantas
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
fight choreographer (as Nikki Berwick)
stunts
stunts
stunts
stunts (as Marvin Stewart-Campbell)
stunts
stunts (as Tracy Caudle)
stunts (as Saied Gholamie)
stunts
stunt coordinator: Shanghai (as Joe Chi)
stunts
stunt double: Daniel Craig
stunts
stunts
stunts
stunts (as Dave Cronnelly)
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts (as Vladimir Furdik)
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts (as Dee Harrop)
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts (as Eugenio Jiminez Cubillo)
stunts
stunts
stunt driver (as Robert King)
stunts (as Geza Kovacs)
stunts
stunts
stunts (as Sarah Lochlan Williams)
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts (as Boris Martinez Casel)
stunts
stunts
stunts health and safety officer: DDA Fire
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
assistant stunt coordinator
assistant stunt coordinator
stunts
stunts (as James O'Dee)
stunts (as Ian Peed)
stunts
stunts
stunt performer
stunt coordinator
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
head stunt rigger
stunts
stunts (as Curtis Small)
stunts
stunts: Turkey
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunt coordinator: Turkey
stunts (as Justo Usin Carrera)
stunts
stunt department coordinator
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
assistant stunt coordinator
stunts
stunts
stunts
stunts (as Donna C. Williams)
stunts (as Annabel Wood)
stunts
stunts
stunts (as Cha-Lee)
fight trainer
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunt driver (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
utility stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunt performer (uncredited)
stunts (uncredited)
stunts (uncredited)
stunt performer (uncredited)
stunts (uncredited)

Camera and Electrical Department


Rene Adefarasin
Susie Allnutt
Müge Alper
Sarah Armstrong
Dominic Aronin
Kenneth Atherfold
Adem Ayas
Simon Baker
Bayram Bal
Dennis Baldwin
Paul Jacob Bashour
Mustafa Bayraktar
Alex Bender
George Bird
Jasin Boland
John Bowman
Fred Brown
Tom Brown
David Bruce
Joe Buxton
Tony Cardenas
Pete Cavaciuti
Steve Costello
David Cozens
David Cross
Adam Dale
Ricky Davies
Roger Deakins
Durmus Demirezen
Ashlea Tamara Downes
François Duhamel
Billy Dunn
Robin Earle
Kevin Edland
Andy Edridge
Mustafa Esin
Doiminic Evans
Mark 'Rocky' Evans
Mike Farr
Russell Farr
John Fell
Stephen Fell
Frankie Ferrari
Colin Field
Peter Field
Simon Finney
Kevin Fitzpatrick
Jack Flemming
John Flemming
Dave Freeth
Dan Gamble
Andy Gardiner
William Gardner
Darren Gatrell
David Glazier
Billy Goddard
Lee Godfrey
Joshua Gollish
Luke Andrew Haddock
Matthew Hall
Bruce Hamme
Ian Harding
Phill Hardy
Andy Harris
Fred Harris
Simon Heck
John Higgins
Andy Hopkins
Darren Howton
Efion Hughes
Gary Hutchings
Gary Hymns
Paul Hymns
Clive Jackson
Tony Jackson
Brett Jaffray
Nye Jones
Sacha Jones
John Jordan
Burak Kanbir
Paul Kelly
Eddie Knight
Dora Krolikowska
Tolga Kutlar
Yasin Köse
Wayne Leach
Mark Looker
Matt Lumley
Susan MacDonald
Steve Macher
Keith Manning
Peter Marsden
Tobias Marshall
John Marzano
Stephen Mathie
John McArthy
Danny McGee
Joe McGee
Malcolm McGilchrist
Adam McGrady
Kenny Monger
Rob Monger
Karl Morgan
Dean Morris
Dean Morrish
Julian Morson
Dave Moss
Spencer Murray
Charlie Muspratt
Michael Nelson
Tanya Noble
Gary Nolan
Bernard O'Brien
Dennis O'Connell
Russell O'Connor
Tom O'Sullivan
Hasan Ormanlar
Durmus Oztekin
Scott Parker
Mike Parsons
Nicoletta Perdikos
George Peters
Ben Plant
Gary Pocock
William Poynter
Russell Prosser
Emmanuel Prévinaire
Simon Purdy
Jem Rayner
Paul Rowe
Derek Russell
Cenay Said
Emre Selcik
Richard B. Shean
Jessica Simmonds
Ian Sinfield
Jeff Skinner
Ross Slater
Colin Smith
Gary Smith
Will Snow
Mario Spanna
James Starr
Ryan Taggart
Peter Talbot
Tayman Tekin
Hakan Tezer
Dean Thompson
Andy Thomson
Yagiz Tulloch
Mustafa Tyebkhan
Mike Valentine
James Wade
Daniel Ward
Leya Ward
Martin Ward
Gavin Weatherall
Jon Webb
Paul Wheeldon
Thomas Wilski
Alexander Witt
Joseph Yancey
Ali Salim Yasar
Ercan Yilmaz
Ali Youssef
Ali Acar
Ayla Akdemir
Jonathan Ames
David Armstrong
Darren Bailey
Hatti Beanland
Rogan Brown
Jp Caldeano
Philipp Chudalla
Malcolm Cooper
Tom Craig
Simon Cullen
Hopi Demattio
Wick Finch
Emma Friend
Serdar Guz
Jordan Halstead
Des Hills
Larry Hurt
Joe Jamieson
Wayne King
Seda Kisacik
Jamie Knight
Tarik Han Koc
Paul Legall
John Mathieson
David McAnulty
Neil Murray
Olcay Oguz
Toby Plaskitt
Christopher Raphael
Tony Rowland
Xandy Sahla
Dan Smith
Neil Tomlin
Feramuz Tuna
Robert Walisko
Orçun Özkilinç
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
first assistant camera
still photographer: splinter/miniature unit
digital imaging technician: Turkey
central loader
rigging electrician
key grip (as Kenny Atherfold)
electrician: Turkey
lighting programmer
grip assistant: Turkey
electrician
ultimate arm crew (as Paul Bashour)
electrician: Turkey
camera trainee: second unit
electrician
still photographer: second unit
video assist coordinator
rigging electrician
rigging electrician (as Thomas Brown)
rigging electrician (as Dave Bruce)
head technician
electrical rigger
camera operator: "b" camera, steadicam operator
electrician
first assistant camera
grip (as Dave Cross)
aerial director of photography
rigging electrician
camera operator: "a" camera
key lighting: Istanbul
camera trainee (as Ashlea Downes)
still photographer
rigging electrician
specialist rigger
best boy
grip
electrician: Turkey
data technician (as Dom Evans)
chargehand rigging electrician (as Mark Evans)
rigging electrician
rigging electrician
electrical rigger
chargehand electrical rigger (as Steve Fell)
second assistant camera
electrician
camera operator
additional operator
electrician
grip
key grip
head technician
camera trainee
electrician (as Andrew Gardiner)
video assistant
rigging electrician (as Darren Gattrell)
electrician
grip
grip
digital imaging technician
additional video playback (as Luke Haddock)
electrician
grip
rigging electrician
second assistant camera
first assistant camera
head technician
first assistant camera
electrical supervisor
best boy grip: 2nd unit
electrician
rigging electrician
grip
key grip
grip
camera operator
camera operator
electrical rigger
digital imaging technician
second assistant camera
first assistant camera
camera operator
rigging electrician
additional gaffer
second assistant camera
camera operator: Turkey
second assistant camera (as Yasin Kose)
rigging gaffer
stand-by electrical rigger
rigging electrician
central loader
electrical rigger
grip
digital imaging technician
second assistant camera
aerial director of photography
lighting programmer
electrician
electrician (as Dan McGee)
supervising practical electrician
grip
digital imaging technician trainee
electrician (as Kenneth Monger)
electrician (as Robert Monger)
camera operator
grip
second assistant camera
camera operator
electrician (as David Moss)
first assistant camera
electrical rigger (as Charles Muspratt)
ultimate arm crew
electrician
electrician
rigging electrician (as Bernard O'Brian)
rigging electrician
head technician
chargehand rigging electrician
grip: Turkey
electrical supervisor: Fethiye
rigging electrician
electrician (as Michael Parsons)
data technician
ultimate arm crew
second assistant camera
grip
electrical rigger
electrical rigger head of department
camera operator: Flying-Cam
electrician
first assistant camera
rigging electrician
best boy
camera trainee
grip assistant: Turkey
assistant video playback (as Richard Shean)
assistant still photographer: second unit
rigging electrician
electrical rigger
electrical rigger
electrical rigger
best boy (as Gary 'Gizza' Smith)
data technician (as William Snow)
head technician
assistant video playback
second assistant camera
director of photography: splinter/miniature unit
second assistant camera: Turkey
first assistant camera: Turkey
first assistant camera
russian arm technician
electrician: Turkey
digital imaging technician
director of photography: underwater unit
assistant video playback
electrical rigger
video assistant
additional video playback
specialist rigger
first assistant camera (as Jonathan Webb)
second assistant camera
camera assistant: Flying-Cam
director of photography: second unit
camera assistant: Turkey
gaffer: Turkey
camera operator: Turkey
digital imaging technician trainee
assistant camera (uncredited)
camera trainee (uncredited)
video assistant: dailies (uncredited)
grip: model unit (uncredited)
grips libra technician (uncredited)
digital imaging technician: aerial unit: Dailies
trainee grip (uncredited)
camera technical support (uncredited)
additional focus puller (uncredited)
second assistant additional camera: second unit
still photographer (uncredited)
electrical rigger (uncredited)
underwater focus puller (uncredited)
gaffer: second unit (uncredited)
underwater second assistant camera
additional focus puller (uncredited)
camera trainee: dailies (uncredited)
russian arm precision driver (uncredited)
russian arm technician (uncredited)
digital imaging technician: aerial unit (uncredited)
gaffer: splinter unit (uncredited)
additional 2nd assistant camera: 2nd unit, Turkey
gaffer: vfx unit (uncredited)
first assistant camera: second unit (uncredited)
crane operator (uncredited)
director of photography: title sequence
additional grip: splinter unit (uncredited)
cablecam rigger (uncredited)
additional camera operator (uncredited)
russian arm operator (uncredited)
additional still photographer (uncredited)
camera grip (uncredited)
camera operator (uncredited)
lighting technician (uncredited)
crane technician: dailies (uncredited)
rigger (uncredited)
pursuit arm operator (uncredited)
additional focus puller: second unit (uncredited)

Animation Department


Elwaleed Suliman
---
animator (uncredited)

Casting Department


Bercin Belkiran
Seval Berberoglu
Annette Borgmann
Pinar Celik
Songul Dereli
Serdegul Erdogan
Gulsen Garipler
Timka Grin
Lucy Hellier
Eren Kanat
Tusse Lande
Shayna Markowitz
Elif Secginli
Zoe Thompson
Debra Zane
Sarah Bason
Chuck Douglas
Makis Gazis
Kate McLaughlin
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
extras casting assistant: Turkey
extras casting assistant: Turkey
additional casting: Germany
extras casting: Turkey
extras casting assistant: Turkey
extras casting assistant: Turkey
extras casting assistant: Turkey
additional casting: Bosnia (as Timka Grahic)
casting assistant: US
extras casting assistant: Turkey
additional casting: Sweden
casting assistant: US
extras casting assistant: Turkey
additional casting: China
casting consultant: US
extras casting assistant (uncredited)
extras casting (uncredited)
casting (uncredited)
extras casting (uncredited)

Costume and Wardrobe Department


Ezgi Acar
Ece Akten
Feride Aydin
Sekina Baker
Russell Barnett
Nicola Belton
Sue Bradbear
Funda Buyuktunalioglu
Ayse Cam
Sacha Chandisingh
Hilal Cimen
Filiz Dana
Richard Davies
Buket Demirel
Ozgur Can Demirhan
Secilay Dogan
Teddy George-Poku
Laurent Guinci
Gordon Harmer
Joe Hobbs
Carin Hoff
Warren Holder
Bob Van Hellenberg Hubar Jr.
Hulya Iri
Jemma Jessup
Vivienne Jones
Yasemin Kascioglu
Kate Laver
Joanna Campbell Lynch
Yvonne Meyrick-Brook
Sanaz Missaghian
Neil Murphy
Yvonne Otzen
Gary Page
Michelle Philo
Kevin Pratten
Sunny Rowley
William Steggle
Joanna Weaving
Paul Yeowell
Emily-Rose Yiaxis
Gaye Ömür
Helen Beasley
Sarah Higbid
Samantha Keeble
Heidi McQueen-Prentice
Laura Renouf
Chan Chi Wan
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
wardrobe assistant: Fethiye
wardrobe assistant: Fethiye
wardrobe assistant: Turkey
costume trainee
wardrobe assistant
textile artist
costume maker
costumer supervisor: Turkey
wardrobe assistant: Turkey
textile artist
wardrobe assistant: Turkey
wardrobe assistant: Turkey
assistant costume designer
wardrobe assistant: Turkey
wardrobe assistant: Turkey
wardrobe assistant: Turkey
wardrobe assistant
key set costumer
wardrobe supervisor
assistant costume designer: crowd
wardrobe assistant
costume illustrator
wardrobe assistant
wardrobe assistant: Fethiye
costume trainee
assistant costume designer
wardrobe assistant
wardrobe assistant
wardrobe mistress (as Joanna Campbell)
costume maker
costume coordinator
costumier: James Bond
wardrobe assistant
cutter
costume buyer
key set costumer
key set costumer
wardrobe assistant
textile artist
wardrobe master
assistant costume designer: crowd
wardrobe assistant: Fethiye
costume maker (uncredited)
principal dresser: dailies (uncredited)
daily costume assistant (uncredited)
costume assistant (uncredited)
breakdown daily (uncredited)
costumer (uncredited)

Editorial Department


Juan Carlos Alvarez Vasquez
Fiorenza Bagnariol
Kate Baird
Portia Barnett-Herrin
John Bush
Mike Clark-Hall
Peter Collins
Rob Farris
Adam Glasman
Cheryl Goodbody
Emily Greenwood
Neil Harrison
Dan Helme
Timothy P. Jones
Marc Lulkin
Patrick Malone
George Mitchell
Tom Mitchell
Lindsey Morrow
Jody Neckles
Alex Parrett
Mitch Paulson
Laura Pavone
Gordon Pratt
Myles Robey
Aurora Shannon
Laurent Treherne
Leeza Diott
Andrew Merlino
Ross Miltenberg
Joachim Zell
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
post-production coordinator
digital intermediate film bureau
first assistant editor
editorial runner
cinemascan digital dailies operator: EFilm
assistant editor
digital intermediate assistant: Company 3 London
digital intermediate producer: Company 3 London
digital intermediate colourist: Company 3 London
assistant digital intermediate producer
digital intermediate on-line editor
digital intermediate systems administrator
digital intermediate data wrangler
digital intermediate film bureau
digital dailies colourist: EFilm
digital intermediate head of department
editorial trainee
near set dailies technician
cinemascan digital dailies operator: EFilm
near set dailies technician
cinemascan digital dailies operator: EFilm
digital intermediate colourist: Company 3 London
digital intermediate film bureau
digital intermediate film bureau
assistant editor
digital intermediate assistant: Company 3 London
digital intermediate technical supervisor
technical manager (uncredited)
on-line editor (uncredited)
scanner operator/format recording technician
supervising color technician: EFILM (uncredited)

Location Management


Zekiye Adibelli
Burak Akdeniz
Mustafa Aktas
Aliihsan Alkan
Umut Alkan
Erhan Alpdundar
Aziz Cikikci
Emily Cordier
Matt Craufurd
Katrina Day
Piers Dunn
Ben Firminger
Kate Garbett
Catherine Geary
Pinar Genc
Emrah Gocen
James Grant
Jodie Gregory
Ibrahim Gulduren
Hakan Gulenoglu
Robert Gwynne
Nazli Hamamcioglu
Charlie Hayes
Richard Hill
Jon Hills
Matt Jones
Martin Joy
Celal Karakus
Onur Keskin
Kunter Kulu
Philip Lobban
Russell Lodge
Gordon McIntyre
Elliott Meddings
Fan Hua Meng
Colm Nolan
Mustafa Kemal Olcer
Levent Oztekin
Lindsey Powell
Fatmanur Sare
Mehmet Sarica
Ahmet Senbayrak
Inanc Telci
Julia Tomlinson
Hai Sheng Wang
Hong Zhao
Emmalene Barlow
Jo Beckett
Joanna Beckett
Carn Burton
Paige Copsey
Gareth Crothers
Akshay Desai
Gareth Griffin
Daniel Hillary
William Hunter Howell
Sam Johnson
Chris Johnston
Jamie Jones
Louise Lynch
Michael McDermott
Duncan Muggoch
Charlie Somers
Tom Walter
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
location assistant: Turkey
location assistant: Turkey
location assistant: Fethiye
location assistant
location manager: Turkey
location manager: Turkey
location assistant: Turkey
location secretary
location assistant (as Matthew Craufurd)
location assistant
location scout
location assistant
location coordinator
location scout (as Catherine Geray)
location assistant: Fethiye
location assistant: Turkey
location manager
location assistant
location assistant: Turkey
location assistant: Turkey
location manager (uncredited)
location assistant: Turkey
unit location assistant: turkey
location manager
location assistant (as Jonathan Hills)
location manager
location manager
location assistant: Turkey
location assistant: Fethiye
location assistant: Turkey
location scout
location manager
location scout
location scout
location manager: Shanghai
location scout
location assistant: Turkey
location manager: Fethiye
assistant location manager
location assistant: Turkey
location assistant: Turkey
location assistant: Turkey
location assistant: Fethiye
assistant location manager
location manager: Shanghai
location manager: Shanghai
location marshall (uncredited)
assistant location manager (uncredited)
location manager (uncredited)
location scout (uncredited)
location marshall: dailies (uncredited)
location marshall (uncredited)
location marshall: dailies (uncredited)
locations runner (uncredited)
location marshall: dailies (uncredited)
location marshall (uncredited)
location marshall (uncredited)
location assistant: daily (uncredited)
location marshall (uncredited)
location marshall: dailies (uncredited)
location runner (uncredited)
location scout (uncredited)
location scout (uncredited)
location marshall (uncredited)

Music Department


John Beasley
Bill Bernstein
Steven Bernstein
Thomas Bowes
Peter Boyer
Paul Clarvis
Andrew Crowley
Meghan Currier
George Doering
Andrew Findon
Simon Franglen
Isobel Griffiths
Carl Johnson
Lewis Jones
Skaila Kanga
Ernest Lee
Tony Lewis
Steve Mair
Charlotte Matthews
Lewis Morison
Dan Newell
Thomas Newman
Monty Norman
John Parricelli
Tom Pigott Smith
Randall Poster
J.A.C. Redford
Simon Rhodes
Frank Ricotti
Sonia Slany
Jill Streater
Phil Todd
Jake Walker
Jonathan Williams
Mark Berrow
Rachel Bolt
Toby Hulbert
Roger Linley
James Marangone
Dave Jewerén Moore
Matt Mysko
Tim Rodier
Bruce White
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
musician: synthesizers and drum programming
music editor
additional orchestrator
orchestra leader
additional orchestrator
musician: percussion
musician: trumpet
music coordinator
musician: guitar and hammered dulcimer
musician: flute
additional arrangements and programming
orchestra contractor
additional orchestrator
assistant engineer
musician: harp
technical coordination
additional source music / music editor
musician: double bass
assistant orchestra contractor
technical coordination
musician: trumpet
conductor
composer: theme "James Bond"
musician: guitar
musician
music consultant
orchestrator
music mixer / music recordist
musician: percussion
musician: electric violin
music preparation
musician: flute and ethnic woodwind
musician
musician: cello
violin (uncredited)
viola (uncredited)
assistant scoring engineer (uncredited)
musician: double bass (uncredited)
music preparation assistant (uncredited)
assistant music editor (uncredited)
assistant recording engineer (uncredited)
music preparation (uncredited)
musician: viola (uncredited)

Transportation Department


Bryan Agar
Phil Allchin
Chris Ayre
Bryan Baverstock
Bob Beaton
Nick Crewdson
Hendrik De Jonker
Tolga Dundar
Lorraine Edwards
Arif Erbos
Ayberk Dorukhan Erdogdu
Peter Graovac
Darren Helman
Ronnie Henderson
Ashley Hollebone
John Hollywood
John Holmes
William Iveson
Jeffrey Jackson
Colin Jennings
Ali Kilic
Rob King
Dennis Knight
Martin Lau
Cain Lee
Darren Litten
Gary Litten
Don Maclaine
Steve Mitchard
Colin Morris
Ron Narduzzo
Gary Perry
Terry Rhys
David Rosenbaum
Arnopp Sam
Barry Sawatzki
Brad Scamp
Tolga Senturk
Jane Smith
Mike Smith
Jan Sperling
Stephen Spink
Andy Strachan
John Swan
Simon Thomas
Nick Thompson
Caner Tuluk
Gerry Turner
Steve Weekes
Graham Williams
Marc Wolff
Dean Burtenshaw
Malcolm Cooper
Simon Essery
Peter Herst
Graham Hill
Paul Howitt
Vince Levins
James May
Danny Mitchell
Chris Morse
Stephen Pike
Eduardo Rodrigalvarez
Piotr Walczak
Martin Walsh
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
unit driver
transport manager
action vehicles technician
transport manager
unit driver (as Bob Beton)
action vehicles technician
camera truck driver
train coordinator: Turkey
action vehicles department coordinator
unit driver (as Arif Erbas)
transport: Turkey (as Dorukhan Erdogdu)
transport manager
driver vfx: Hankley Common
action vehicles technician
action vehicles technician
unit driver
action vehicles technician
action vehicles technician
unit driver
action vehicles technician
transport: Fethiye
ultimate arm driver (as Robert King)
unit driver
action vehicle coordinator: Shanghai
facilities manager
action vehicle coordinator
action vehicles technician
pilot: AgustaWestland
driver: Daniel Craig (as Steve Mitchard)
unit driver
unit driver (as Ronald Narduzzo)
action vehicles technician
unit driver
transport manager
driver
action vehicles technician
action vehicles technician
action vehicles assistant: Turkey
action vehicles technician
unit driver
pilot: close range aerial photography, Flying-Cam
action vehicles workshop supervisor
pilot: AgustaWestland
unit driver
action vehicles technician
action vehicles technician
transport: Fethiye
transport manager
action vehicles technician
action vehicles technician
helicopter pilot
unit driver (uncredited)
camera truck driver: second unit (uncredited)
driver (uncredited)
unit driver (uncredited)
costume driver (uncredited)
driver (uncredited)
driver (uncredited)
grip driver (uncredited)
swing co-ordinator (uncredited)
construction driver (uncredited)
driver (uncredited)
grip driver (uncredited)
transportation (uncredited)
facilities driver (uncredited)

Other crew


Dogus Akgun
Berke Alkan
David Arms
Serdar Atik
Darren Bailey
Stephanie Bamberg
Steve Barry
Sam Barry-Parker
Tristan Battersby
Mark Beaumont
Julie Blumenthal
Valentina Borfecchia
Jordan Brown
Arran Brownlee
Corran Brownlee
Colin Burrows
Karl Caffrey
Sera Cakiroglu
Heather Callow
Can Cangul
Cihan Cankaya
Rémy Castiaux
Ece Cerit
Cindy Chan
Paige Chaytor
Mark Cheshire
Serhat Cinisli
Tom Clode
Tommaso Colognese
Gulsah Comertpay
Paul Cooke
Greg Corke
Emre Cosar
David Coupland
Ian Creed
John Dalton
Laban Dearden
Nazmeen Dhansey
John Doherty
Helen Christine Dwyer
Jake Edwards
Dylan Elmore
Esref Esenlik
Laura Estorch
Dave Evans
Stuart Ewen
Richard Folkes
Lucia Foster Found
Johnnie Frankel
Tony French
Linda Gamble
Holly Gardner
Arabella Gilbert
Ebru Gocen
Hannah Godwin
Fraser Grant
Ian Grech
Nicky Gregory
Burak Gulfil
Nigel Guppy
Richard Hannay
Denise Hanrahan
Simon Hatt
Oliver Hazell
Fatih Hicdonmez
Sean Hill
Halime Askin Hocaoglu
Christian Holden
Richard Hooper
Charlie Hopkins
Jason Horwood
Pauline Hume
Alison Hutchinson
Ayse Ilkorur
Susie Jones
Antony Judd
Zerrin Kadem
Dilek Karakahya
Daniel Kleinman
Mehmet Kokuoz
Franziska Koller
William Kong
Burhan Koprubasi
Ben Kozel
Nevra Koçoglu
Christopher Leecia
David Lindsay
Janet Long
Robert Madden
Sharon Mansfield
Jill McCullough
Ian McEwan
Jenni McMurrie
Alastair McNeil
John Meller
Ling Miao
Daniel Montesinos-Donaghy
Caroline Moore
Lulu Morgan
Rosie Moutrie
Ryan Newberry
Andrew Noakes
Joyce Noakes
Simon Nobes
Stephen North
Declan O'Brien
Kadir Onur Okutan
Wing Or
Jessica Otto
Christian Otty
Erhan Ozogul
Philip Pickford
Edmond Poon
Rebecca Rae
Sarah Rake
Emma Reynolds
Simon Richards
Rickie-Lee Roberts
John Roebuck
Phoebe Rudomino
Michael Ryan
Penny Ryder
Kerim Saglam
Will Samuelson
Baran Sasoglu
Basak Sayin
Dave Shaw
Weiwei Si
Ozan Sihay
Ingrid Simmonds
Asa Sims
Tufan Simsekcan
Joss Skottowe
Keith Snelgrove
Bertie Spiegelberg
Andy Stephens
Andy Surry
Mark Sweeney
Tuba Sökmen
Beran Taskin
Nurcihan Temur
Jayne-Ann Tenggren
Michael Thorpe
Peter Titterell
Berivan Tokem
Philip Towler
Doris Tse
Sheilla Tse
Sibel Turkoglu
Connor Udall
Jeannie Udall
John Udall
Megan Udall
Françoise Valentine
Simon Waterson
Stephanie Wenborn
Andrew J. Weston
Steve Wilkerson
Glyn Williams
Sarah-Jane Wilson
Mike Woodley
Asaf Yalman
Max Le Le Yang
Thom Berryman
Lizzie Bravo
Mark Cain
Emily Cecil
Alison Claire-Genis
Amanda Crisses
Travis Doering
Nick Donald
Jim Dowdall
Alexandra Doyle
Malcolm Ellul
Alastair Ferris-Leak
Laura Fuller
Luc Gavigan
David Giammarco
Emma Gunnery
Alexis James
Chaz Johnson
Chris Judd
David Keadell
Huey Kerrigan
Richard Klein
Gareth Lewis
Toby Lomas
Laurie Mahon
Michela Marini
Brad Dirk Martin
Laura Moloney
David Murrell
Philie Naughten
John Nixon
Kit Oates
Alfie Oldman
Teresa Orlando
Rob Partridge
Norman Campbell Rees
Ben Simpson
Frank Soldato
Roy Squires
Jonjo Stickland
Katharine Tidy
Rob Townsend
Sarah Townsend
El West
Luke Westwood
Richard Wild
Michael Wilson
Timothy Wood
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
production assistant: Turkey
production assistant: Turkey
aerial technician
accounts: Turkey
technical services (uncredited)
production coordinator
assistant accountant
floor runner: second unit
set production assistant
location accountant
assistant: Sam Mendes
set production assistant
accounts assistant
title concept artist
title concept artist
epk: Special Treats Productions
production coordinator
production assistant: Fethiye
unit publicist
production assistant: Turkey
marine assistant: Fethiye
telemetry operator: aerial, Flying-Cam
set production assistant: Turkey
production coordinator: Shanghai
production coordinator
health and safety officer: DDA Fire
production assistant: Turkey
aerial safety
assistant to cast
production assistant: Turkey
medical services: Onset Medical
armorer
accounts: Turkey
production coordinator: product placement
marine coordinator
health and safety officer: DDA Fire
shipping coordinator
assistant accountant (as Naz Dhansey)
health and safety officer: DDA Fire
travel (as Helen Caffrey)
production assistant
trainer: Naomie Harris
accounts: Turkey
set production assistant
armorer / key technical armourer
production assistant
project manager: AgustaWestland
aerial coordinator (as Lucia Foster-Found)
main titles producer: Rattling Stick
diving supervisor: underwater unit
second unit publicist
set production assistant
assistant production coordinator
production assistant: Turkey
production coordinator
location accountant
end titles designer
unit nurse
production assistant: Turkey
project manager: AgustaWestland
health and safety officer: DDA Fire
production coordinator
rushes runner
set production assistant
production assistant: Turkey
epk: Special Treats Productions
accounts: Turkey
assistant accountant
armorer
security
stand-in: Daniel Craig
end titles designer
medical services: Onset Medical
assistant accountant: Fethiye
script supervisor: second unit
chef: Premier Caterers (as Tony Judd)
set production assistant: Turkey
production assistant: Turkey
main titles designer
production assistant: Turkey
trainer: Naomie Harris
executive: Champion Star Pictures, Shanghai
medic: Turkey
rushes runner
production coordinator: Turkey
military advisor
security: Daniel Craig
town planning consultant
set production assistant (as Rob Madden)
script supervisor: splinter unit
dialogue coach
aviation consultant
product placement
assistant accountant
shipping coordinator
production assistant: Shanghai
production assistant
catering coordinator: Premier Caterers
production coordinator
publicist
set production assistant
financial controller
assistant accountant
conservation consultant
aerial safety (as Steve North)
assistant production coordinator
armourer: Turkey
production coordinator: Shanghai
assistant: Daniel Craig
set production assistant
production accountant: Turkey
aerial safety
accountant: Shanghai
executive assistant
assistant to co-producer/financial controller
executive assistant
epk: Special Treats Productions
set production assistant
tax accountant
assistant diving coordinator: underwater unit
health and safety officer: DDA Fire
stand-in
accounts: Turkey
helicopter pilot (as William Samuelson)
set production assistant: Turkey
production assistant: Fethiye
diving coordinator: underwater unit
set production assistant
set production assistant: Turkey
assistant accountant
security: Daniel Craig
set production assistant: Turkey
supervising armorer
promotions
assistant production coordinator
aerial coordinator
executive assistant
medical services: Onset Medical
production coordinator: Fethiye
set production assistant: Turkey
assistant production coordinator: Turkey
script supervisor
marine supervisor
catering supervisor: Premier Caterers
assistant production coordinator: Turkey
health and safety officer: DDA Fire
executive: Champion Star Pictures, Shanghai
accountant: Shanghai
assistant production coordinator: Turkey
accounts assistant
unit nurse (as Jeanie Udall)
costing accountant
accounts assistant
coordinator: underwater unit
personal trainer: Daniel Craig
publicity and marketing
production assistant
armorer (as Stephen Wilkerson)
aerial technician
assistant accountant
aviation consultant
shipping coordinator
production assistant: Shanghai (as Max Yang)
digital production services (uncredited)
props department work experience (uncredited)
assistant accountant: Turkey (uncredited)
production assistant (uncredited)
vp credits: legal (uncredited)
assistant: Mr. Logan (uncredited)
technical consultant (uncredited)
boat crew double (uncredited)
precision driver - pursuit arm (uncredited)
stand-in (uncredited)
production assistant (uncredited)
production operations (uncredited)
set location assistant (uncredited)
runner: second unit (uncredited)
production assistant (uncredited)
additional production assistant (uncredited)
accomodation agent (uncredited)
additional set production assistant (uncredited)
key set production assistant: splinter unit
additional set assistant: crowd (uncredited)
set production assistant: dailies (uncredited)
political advisor: McLarty Media (uncredited)
additional set assistant: dailies (uncredited)
set location assistant (uncredited)
floor runner: second unit (uncredited)
set production assistant (uncredited)
boat captain (uncredited)
floor runner: dailies (uncredited)
dive supervisor (uncredited)
production coordinator: splinter unit (uncredited)
senior armoury technician (uncredited)
stills photography assistant (uncredited)
floor runner (uncredited)
floor runner: dailies (uncredited)
armorer (uncredited)
stand in: Ralph Fiennes (uncredited)
production runner (uncredited)
stand-in (uncredited)
fire safety (uncredited)
marine crew (uncredited)
home economist (uncredited)
fire safety officer (uncredited)
additional on-set production assistant
cashier (uncredited)
administrator (uncredited)
weather consultant (uncredited)
optical sound transfer (uncredited)
set production assistant: dailies (uncredited)

World Premiere

23 Oktober 2012 in de Royal Albert Hall

US Release Datum

9 November 2012

Europese Release Data


België
Oostenrijk
Bulgarije
Croatië
Estonia
Finland
Frankrijk
Duitsland
Griekenland
Hongarije
Ijsland
Italië
Nederland
Polen
Roemenië
Rusland
Servië Montenegro
Slovenië
Spanje
Zweden
Zwitserland (F)
Zwitserland (D)
Zwitserland (I)
Turkije
Oëkraine
26 oktober 2012
01 november 2012
26 oktober 2012
01 november 2012
02 november 2012
26 oktober 2012
26 oktober 2012
01 november 2012
01 november 2012
08 november 2012
26 oktober 2012
31 oktober 2012
01 november 2012
26 oktober 2012
26 oktober 2012
01 november 2012
01 november 2012
01 november 2012
31 oktober 2012
26 oktober 2012
26 oktober 2012
01 november 2012
01 november 2012
02 november 2012
01 november 2012

Box Office

$304.360.277 (USA) (8 Maart 2013)

TV premiere

24 december 2014 op ITV

Speelduur

143 Minuten

Gadgets

  • Radio zender
  • Gepersonaliseerde Walther PPK
  • Aston Martin DB5 met de nodige gadgets
  • Sony Xperia-T GSM

Film Locaties


De film opent met Bond die een kamer binnen gaat, waar hij zijn collega Ronson neergeschoten aantreft. Wanneer hij buitenkomt bevindt hij zich in Istanboel waar hij samen met Moneypenny de achtervolging van de huurmoordenaar Patrice inzet via het Eminönü plein, over de hobbelige daken van de Grand Bazar met op de achtergrond de machtige Yeni Moskee. Via een raam vliegen ze met hun motorfiets binnen in de Grand Bazar waar de achtervolging wordt verder gezet, eenmaal buiten kan Patrice van een brug springen met Bond achter zich aan. Er volgt een handgevecht bovenop de trein waar Moneypenny onder druk van "M" per ongeluk Bond neerschiet, Bond valt van de trein ter hoogte van de Varda brug in het water. De brug is gelegen in de provincie Andana in Turkije. Na de titels komt het MI6 hoofdkwartier in beeld gelegen aan de Vauxhall brug. De wagen van "M" komt in beeld met op de achtergrond Westminster Abbey, enkele seconden later stopt de wagen voor Trinity House aan Trinity Square, nabij de Tower bridge. Na haar bezoek bij Mallory vertrekt de wagen in de richting van het MI6 hoofdkwartier via Millbank tot in het midden van Vauxhall bridge waar ze geconfronteerd worden met een ontploffing in het MI6 hoofdkwartier. Daarna komt Bond terug in beeld, blijkbaar heeft hij de val van de brug overleeft en bevindt hij zich nog altijd in Turkije, meer bepaalt aan het Koca Calis strand in Fethiye waar een bar werd opgebouwd door het film team. Bond verneemt via het nieuws dat er veel dodelijke slachtoffers vielen bij de explosie. In het volgende beeld zien we "M" bij de lijkkisten, dit werd gefilmd in de universiteit van Greenwich, het is het kelder gedeelte onder de "Painted Hall". Bond wacht op "M" in haar appartement. Daarna volgt een rit over de Waterloo bridge met op de achtergrond het London Eye naar het voorlopige MI6 hoofdkwartier. Het is de ingang van een parkeergarage recht tegenover Smithfield Market. Eenmaal binnen rijdt de wagen door één van de Old Vic tunnels. Het interieur van het nieuwe MI6 hoofdkwartier werd gedeeltelijk nagemaakt in de Pinewood Studios en er werd ook gebruik gemaakt van het "House Of Vans" aan het volgende adres: Arches, 228-232 Station Approach Rd, Lambeth, London. Het ligt net achter Waterloo Station waar vroeger de Eurostar treinen aankwamen. Na zijn training zien we dat Bond via Trafalgar Square het National Gallery Museum binnen wandelt, hij ontmoet er "Q" in zaal 34, de "Sackler Room". Het volgende beeld is een avond opname van Shangai waarop je duidelijk de Pearl Tower kan zien. Er wordt ingezoomd naar een zwembad bovenop een wolkenkrabber, deze beelden zijn CGI, het zwembad is de Virgin Active Pool in Canary Wharf te Londen. Bond ontvangt een SMS en wat later zien we hem op de luchthaven van Shangai waar hij Patrice opmerkt en achtervolgt tot in een torengebouw waar hij hem ombrengt? In werkelijkheid de Broadgate Tower in Primrose street nabij het metrostation Liverpool Street. Terug in zijn appartement krijgt hij bezoek van Moneypenny, wat later werken ze samen in het Casino, de ganse opzet werd gefilmd in Pinewood. Hij maakt kennis met Severine die hem tot bij Silva zal brengen. Ze varen naar een duister volledig verlaten eiland, in werkelijkheid is het Hashima, een eiland voor de kust van Nagasaki in Japan maar voor de film nagebouwd in Pinewood. Silva wordt geangen genomen en overgebracht naar Londen waar hij ontsnapt en achtervolgt word door Bond in het metro tunnel stelsel. We zien reizigers in het metro station Temple, Silva wandelt verkleed als agent naar buiten in het Embankment metro station, in werkelijkheid werd alles gefilmd in Charring Cross. De plaats waar hij buiten komt werd speciaal voor de film opgezet daar deze uitgang niet bestaat. Het metro stel die ontspoort is een opname in de Pinewood film studio's. Silva stapt in een politie wagen die vertrekt via de Northcumberland Avenue en onmiddellijk links afslaat in Great Scotland Yard om aan te komen bij het Trinity House aan Trinity Square waar "M" ondervraagt wordt door haar oversten. We zien Bond buitenkomen uit het Westminster metro station in Parliament Street, hij loopt in de richting van Trinity Square en komt enkele seconden later aan. Bond moet hier fysiek een superman zijn want Trinity Square is wel een kleine 8 km verwijderd van de Westminster metro uitgang. Na een vuurgevecht met Silva en zijn handlangers ontsnapt Bond samen met "M". Ze rijden door Londen om aan te komen bij een garage waar de DB5 hen opwacht. De garage is te vinden in het Parkside Business Estate tussen Rolt Street in het noorden en Arkow Road in het zuiden. Het is garage nummer zeven nabij het Lord Palmerston buurthuis. Ze rijden weg met de Aston onder de spoorwegbrug met twee bogen. Door de straten van Londen om naar Schotland te rijden, onderweg stoppen ze even in Glencoe om van het landschap te genieten. Wat later komen ze aan bij het ouderlijke huis van Bond, "SkyFall". Het huis is onbestaande en werd door de film crew volledig opgebouwd in Hankley Common, Surrey. Na de aanval van Silva sterft "M" in de handen van Bond. In de volgende scéne staat Bond op het dak van het DECC-Department for Energy & Climate Change in London waar hij uit de handen van Moneypenny een geschenk krijgt, een Bulldog met de Union Jack vervaardigd door de firma Royal Doulton.
  • Pinewood Studios,UK
  • MI6 building,London,UK
  • Old Vic Tunnels, Londen, UK
  • Great Suffolk Street (underground carpark),Londen,UK
  • Broadgate Tower (kantoor gebouw in Shanghai),Londen,UK
  • Virgin Active Pool in Canary Wharf (het zwembad van Bond's in Shanghai),Londen,UK
  • The National Portrait Gallery,Londen,UK
  • Trafalgar Square,Londen,UK
  • Roof of DECC-Department for Energy & Climate Change,Londen,UK
  • Millbank,Londen,UK
  • Vauxall Bridge,Londen,UK
  • Charing Cross uitgang die dubbelt als Embankment station,London,UK
  • Parliament Square,Londen,UK
  • Whitehall,Londen,UK
  • Trinity Square,Londen,UK
  • Hankley Common,Surrey,UK
  • Northumberland Avenue,London,UK
  • Glencoe,Scotland,UK
  • Duntrune Castle,Scotland,UK
  • Shanghai,China
  • Eminonu Square,Istanbul,Turkey
  • Grand Bazaar,Istanbul,Turkey
  • Adana,Turkey
  • Varda Old Railway bridge, Turkey
  • Calis Beach,Fethiye, South coast of Turkey