SPECTRE (2015)



Story


Een cryptisch bericht uit het verleden stuurt James Bond op missie naar Mexico City om daarna uiteindelijk in Rome te belanden waar hij de knappe en onbereikbare Lucia Sciarra ontmoet, de weduwe van een beruchte schurk. Bond infiltreert tijdens een geheime vergadering en ontdekt het bestaan van de sinistere organisatie SPECTRE. Ondertussen worden in Londen de acties van Bond in vraag gesteld door Max Denbigh, het nieuwe hoofd van de geheime dienst. Hij betwist de relevantie met MI6 geleid door "M". Heimelijk worden Moneypenny en "Q" door Bond aangeworven om hem te helpen in zijn zoektocht naar Madeleine Swann, de dochter van zijn oude tegenstander Mr. White die waarschijnlijk de sleutel bezit om het uitgebreide web van SPECTRE te ontwarren. Als dochter van een beruchte schurk begrijpt zij Bond zoals niemand anders kan. Wanneer Bond dichter bij het hart van SPECTRE komt, ontdekt hij het bestaan van een huiveringwekkend verband tussen hemzelf en de schurk waarnaar hij op zoek is.

Cast


Daniel Craig
Christoph Waltz
Léa Seydoux
Ralph Fiennes
Monica Bellucci
Ben Whishaw
Naomie Harris
Dave Bautista
Andrew Scott
Rory Kinnear
Jesper Christensen
Alessandro Cremona
Stephanie Sigman
Tenoch Huerta
Adriana Paz
Domenico Fortunato
Marco Zingaro
Stefano Elfi DiClaudia
Ian Bonar
Tam Williams
Richard Banham
Pip Carter
Simon Lenagan
Alessandro Bressanello
Marc Zinga
Brigitte Millar
Adel Bencherif
Gediminas Adomaitis
Peppe Lanzetta
Francesco Arca
Matteo Taranto
Emilio Aniba
Benito Sagredo
Dai Tabuchi
George Lasha
Sargon Yelda
Andy Cheung
Erick Hayden
Oleg Mirochnikov
Antonio Salines
Miloud Mourad Benamara
Gido Schimanski
Nigel Barber
Patrice Naiambana
Stephane Cornicard
Gary Fannin
Sadao Ueda
Phillip Law
Wai Wong
Joseph Balderrama
Eiji Mihara
Junichi Kajioka
Victor Schefé
Harald Windisch
Tristan Matthiae
Detlef Bothe
Bodo Friesecke
Wilhelm Iben
Noemi Krausz
Noah Saavedra
Francis Attakpah
Michael Glantschnig
Marlon Boess
Marie Fee Wohlmuth
Lili Epply
Konstantin Gerlach
Lara Parmiani
Umit Ulgen
Amra Mallassi
Ziad Abaza
Walid Mumuni
Derek Horsham
Nari Blair-Mangat
Michael White
Adam McGrady
Nader Dernaika
Pezh Maan
Nad Abdoolakhan
Kim Adis
Hicham Ahnouch
Adil Akram
Alister Albert
Lasco Atkins
Omar Ayala
David Olawale Ayinde
Mohan Banerji
Steve Barnett
Mark Baxter
Paul Blackwell
Gerardo Bosco
Tom Bourlet
Matthew Brandon
Dante Briggins
Jill Buchanan
Oliver Cantú Lozano
Calvin Chen
Mahmud Chowdhury
Eric Coco
Maurisa Selene Coleman
Bern Collaço
Marianna Dean
Christopher DeGress
Alan Del Castillo
Judi Dench
Leigh Dent
Filip Dordievski
Steve Doyle
Daniel Eghan
Leila Elbahy
Marc Esse
Karl Farrer
Lucía Figueroa
Neve Gachev
Gloria Garcia
David Georgiou
Tim Hammersley
Yumiko Hanasaka
Sam Hanover
Bunmi Hazzan
Romulus Hotea
David Howkins
Daniel Jones
Solomon Taiwo Justified
Attila G. Kerekes
Kaveh Khatiri
Denis Khoroshko
Darryl Lane
Jorge Leon Martinez
Rogers Leona
Tyrone Love
Shaun Lucas
Johnny Lynch
Sid Man
Joanne Manchester
Gary Mancini
Sergio Mariano
Garry Marriott
Christopher Marsh
Nicholas Marshall
Alex Martin
Martyn Mayger
Pete Meads
Haaris Mirza
Sandeep Mohan
Matija Matovic Mondi
Arnold Montey
James M.L. Muller
Benjayx Murphy
Taylor Murphy
Michael Nicolae
Kumud Pant
Mac Pietowski
Mike Ray
Michael Riedacher
Vuksan Rovcanin
Linus Scheithauer
Conny Sharp
Weiwei Si
Ernesto Siller
Clem So
Daran Somers
Adrian South
Karol Steele
Daniel Stisen
Ellen Claire Sutherland
Chuen Tsou
Romeo Visca
Tony Paul West
Paul Weston
Daniel Westwood
Chris Wilson
Gregg Wilson
Michael G. Wilson
Miroslav Zaruba
Ruolan Zhang
Dominic Zwemmer
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
James Bond
Blofeld
Madeleine
"M"
Lucia
"Q"
Moneypenny
Hinx
"C"
Tanner
Mr. White
Marco Sciarra
Estrella
Mexican Man in Lift
Mexican Woman in Lift
Gallo
Gallo's Accomplice
Gallo's Accomplice
Q's Assistant
Moneypenny's Boyfriend
Blofeld's London Helicopter Pilot
SC019 Police Commander
SC019 Police Officer
Priest
Moreau
Vogel
Abrika
Blofeld's Right Hand Man
Lorenzo
Francesco
Marco
Palazzo Security
Guerra
Businessman
Businessman
Businessman
Businessman
Marshall
Valerian
Fiat Driver
Street Sweeper
Chairman
Head of Nation
Head of Nation
Head of Nation
Head of Nation
Head of Nation
Head of Nation
Head of Nation
Head of Nation
Aide
Aide
Clinic Barman
Clinic Security Guard
Clinic Security Guard
Cable Car Heavy
Cable Car Heavy
Syringe Heavy
Snowboarder
Snowboarder
Snowboarder
Snowboarder
Snowboarder
Snowboarder
Snowboarder
Snowboarder
L'Americain Manager
Train Guard
Train Waiter
Train Barman
Blofeld's Chauffeur
Blofeld's Guard
Blofeld's Guard
Blofeld's Butler
Blofeld's Waiter
Blofeld's Analyst
Blofeld's Chief Analyst
Businessman Passerby (uncredited)
Lair Staff (uncredited)
Waiter (uncredited)
Oberhauser analyst (uncredited)
Oberhauser Staff (uncredited)
Businessman (uncredited)
Federal 1 Mex. (uncredited)
South African (uncredited)
London Businessman (uncredited)
Russian Bodyguard (uncredited)
Business Professional (uncredited)
Car Driver (uncredited)
Groom (uncredited)
Guard (uncredited)
Computer Analyst (uncredited)
Clinic Patron (uncredited)
London Business Woman (uncredited)
Skeleton Dancer (uncredited)
Villains Engineer (uncredited)
Lair Staff Data Analyst (uncredited)
Bodyguard (uncredited)
Mexican Sprite (uncredited)
Train Restaurant Diner (uncredited)
MI-6 Officer (uncredited)
Skeleton (uncredited)
Groom (uncredited)
M (uncredited)
Car driver (uncredited)
Ukrainian Hitman (uncredited)
Businessman (uncredited)
Businessman with Umbrella (uncredited)
Business Woman Passerby (uncredited)
Bodyguard (uncredited)
Businessman (uncredited)
Citizen (uncredited)
Clinic Patron (uncredited)
U.S. Mob Boss (uncredited)
Lair Staff (uncredited)
Spectre Analyst (uncredited)
Whitehall Commuter (uncredited)
Festival Spectator (uncredited)
Oberhauser Guard (uncredited)
Israeli Boss (uncredited)
Spectre Boss (uncredited)
Clinic Body Guard (uncredited)
Lair Staff (uncredited)
Q Branch Technician (uncredited)
Computer Technician (uncredited)
Palazzo Russian Boss (uncredited)
Bodyguard (uncredited)
SCO19 Firearms Command Police
Businesswoman (uncredited)
Oberhauser Employee (uncredited)
Businessman (uncredited)
Security Guard (uncredited)
Boss - Palazzo Meeting (uncredited)
Business Woman (uncredited)
Restaurant passerby (uncredited)
Paper Groom (uncredited)
Paramedic (uncredited)
Spectre Analyst (uncredited)
Lair Staff (uncredited)
Guard #1 (uncredited)
London Passerby (uncredited)
Motorist (uncredited)
Spectre Bodyguard (uncredited)
Armed Police (uncredited)
Pilot David (uncredited)
Festival Spectator (uncredited)
Lair Staff Analyst (uncredited)
German Businessman (uncredited)
Hitman (uncredited)
Will (uncredited)
Lair Staff (uncredited)
Russian Bodyguard (uncredited)
Businessman (uncredited)
Rome Tourist (uncredited)
Russian Boss (uncredited)
Oberhauser Staff (uncredited)
Corpse Bride (uncredited)
Italy Chinese Boss (uncredited)
Turist (uncredited)
Spectre Crime Boss (uncredited)
Commuter (uncredited)
Ukranian Bodyguard (uncredited)
Londoner (uncredited)
Russian Bodyguard (uncredited)
Eyes in Title Sequence (uncredited)
Bodyguard (uncredited)
Bodyguard (uncredited)
Spectre Mob Boss (uncredited)
Franz Oberhauser's Chauffeur (uncredited)
Police Marksman (uncredited)
Aide to head of Nation America (uncredited)
Man in corridor when "M" and "C" meet
Man in corridor when "M" and "C" meet
Palazzo Bodyguard (uncredited)
Clinic VIP Guest (uncredited)
Ukrainian Boss (uncredited)

Produced


Zakaria Alaoui
Barbara Broccoli
Daniel Craig
Roberto Malerba
Callum McDougall
Andrew Noakes
Stacy Perskie
David Pope
Wolfgang Ramml
Jayne-Ann Tenggren
Gregg Wilson
Michael G. Wilson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
line producer: Morocco (as Zak Alaoui)
producer (produced by)
co-producer
line producer: Italy
executive producer
co-producer
co-producer: Mexico (as Stacy Perskie Kaniss)
co-producer
line producer: Austria (as Dr. Wolfgang Ramml)
associate producer
associate producer
producer (produced by)

Writing Credits


John Logan
Neal Purvis
Robert Wade
Jez Butterworth
John Logan
Neal Purvis
Robert Wade
Ian Fleming
---
---
---
---
---
---
---
---
(screenplay by) and
(screenplay by) &
(screenplay by) and
(screenplay by)
(story by) and
(story by) &
(story by)
(based on characters created by)

Directed

Sam Mendes

Music


Thomas Newman

Cinematography


Hoyte Van Hoytema

Film Editing


Lee Smith

Casting


Debbie McWilliams
Allejandro Reza

Production Design


Dennis Gassner

Art Direction


Andrew Bennett
Neal Callow
Dean Clegg
Ben Collins
Mark Harris
Chris Lowe
---
---
---
---
---
---





supervising art director

Set Decoration


Sophie Newman
Anna Pinnock
---
---
co-set decorator

Costume Design


Jany Temime
Timothy Everest

Makeup Departement


Hayley Barkway
Zineb Bendoula
Lucy Bentancourt
Letizia Carnevale
Miriam Continente
Cat Corderoy
Mark Coulier
Lauren Katie Cox
Pollyanna Coxon-Smith
Sophia Criscuolo
Francesca Crowder
Nathaniel De'Lineadeus
Naomi Donne
Eithne Fennel
Adelaide Filippe
Andrea Finch
Doone Forsyth
Lucy Friend
Belinda Hodson
Charlie Hounslow
Cristian Perez Jauregui
Nadine Keiser
Estrella Lorrabaquio
Elena López Carreón
Nadine Mann
Luca Mazzoccoli
Nuria Mbomio
Ilka Monforte
Donald Mowat
John Nollet
Sharon O'Brien
Alex Rouse
Monika Rubio-Franco
Matteo Silvi
Tracey Smith
Miriam Suarez
Zeph Tahir
Zoe Tahir
Angelo Vannella
Norma Webb
Simon Webber
Kerstin Weller
Josh Weston
Julia Wilson
Gerardo Perez Arreola
Jimena Cuarón
Carla Díaz González
Thalía Echeveste
Mara Elaan
John Eldred-Tooby
Kathryn Fa
Aimee Garner
Jo Grover
Charlotte Hayward
Nadia Homri
Susan Howard
Joseph Koniak
Yelska Labrada
Chris Lyons
David Malinowski
Colum Mangan
Claire Matthews
Victoria Money
Ryo Murakawa
Itzel O. Marquez Padilla
Ana Gabriela Quinonez
Nikita Rae
Mari Paz Robles
Luca Saccuman
Kristie Southcott
Sinead Sweeney
Luca Vannella
Louise Young
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
junior makeup artist
hair & makeup stylist: Morocco
crowd hair supervisor: Mexico
hair stylist / makeup artist: Ms. Bellucci
Hair colourist / Junior hair stylist: crowd daily
hair junior
prosthetic makeup artist
junior hair stylist (uncredited)
junior makeup artist (as Polly Coxon-Smith)
daily wig dresser
hair stylist
dental FX design and manufacture
makeup designer
hair stylist (as Eithné Fennell)
prosthetic makeup technician
hair & makup supervisor: second unit
makeup artist
makeup artist
makeup artist: crowd
makeup artist: second unit
makeup artist
junior makeup artist
hair stylist
hair stylist
daily core crowd hairdresser
makeup artist
make-up artist: crowd
crowd makeup artist
makeup artist: Mr Craig
hair stylist & makeup artist: Ms. Bellucci
hair stylist
wigmaker
hair & makeup coordinator: Mexico
makeup artist: Italy
hair crowd supervisor
assistant hair coordinator: Mexico
hair trainee
hair designer
hair stylist: Italy
makeup artist
concept artist
crowd hairdresser
key prosthetic make up artist: christoph waltz
make-up and hair: mexico (as Jules Wilson)
hair stylist (uncredited)
makeup artist (uncredited)
assistant makeup artist (uncredited)
key makeup artist (uncredited)
hair stylist: dailies (uncredited)
key prosthetics mouldmaker (uncredited)
hair stylist (uncredited)
prosthetics (uncredited)
special makeup effects artist (uncredited)
makeup artist: Mexico (uncredited)
crowd makeup: Mexico (uncredited)
special makeup effects artist (uncredited)
hair stylist (uncredited)
makeup artist (uncredited)
special effects teeth (uncredited)
prosthetic makeup technician: Christoph Waltz
prosthetic makeup technician (uncredited)
hair stylist: Mexico (uncredited)
make-up artist: dailies (uncredited)
crowd hairdresser (uncredited)
assistant makeup artist: México crew
makeup artist (uncredited)
makeup crowd supervisor (uncredited)
key hair stylist: Mexico (uncredited)
crowd hair: Mexico (uncredited)
silicone technician (uncredited)
sfx contact lens optician (uncredited)
key hair second unit (uncredited)
Daily (uncredited)

Production Management


Pierfrancesco Ancillai
Tony Broccoli
Filippo Conti
Rafael Cuervo
Nick Fulton
Andrea Gamboa
Hannah Godwin
James Grant
Martin Joy
Nick Laws
Russell Lodge
Callum McDougall
Marco Milani
Janine Modder
Angus More Gordon
Lulu Morgan
Peter Oillataguerre
Michele Ottaggio
Erik Paoletti
Alessandro Persia
Lucero Quiñones
Michael Solinger
Jasmin Torbati
Tobia Calevi
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
production assistant
production executive
assistant unit manager
unit production manager mexico
production manager: Rome
assistant production manager
production supervisor
production manager: morocco
production manager: Austria
production manager: mexico
unit production manager second unit
unit production manager
unit manager: italy
unit production manager-uk
unit production manager
production supervisor: Austria
executive in charge of production
unit manager
production manger: Italy
location manager: assistant
production assistant
post-production supervisor
Production manager Austria
production assistant (uncredited)

Second Unit Director or Assistant Director


Tarik Ait Ben Ali
Jacopo Mario Ardemagni
Badr Balafrej
Ali Benchekroune
Rory Broadfoot
Eric Calatayud
Inti Carboni
Glen Carroll
Chloe Chesterton
Mark Cockren
Chris Corbould
Alejandro Peke Correa
Joey Coughlin
Charlie Dennis
Ben Dixon
Yann Mari Faget
Fraser Fennell-Ball
Alice Filippi
Mara Fioretti
Tiziana Forletta
Chiara Frosi
Dominic Fysh
Holly Gardner
Jorge Espinosa Gaubeca
Clare Glass
Jamie Graham
Zak Harney
Ahmed Hatimi
Sophie Higel
Marie-Therese Hildenbrandt
Sarah Hood
Stephanie Jolly
Michael Lerman
Casey Levie
Robert Madden
Terence Madden
Terry Madden
Nicola Marzano
Miguel Necoechea Jr.
Salvador Suárez Obregón
Yvonne Olivieri
Gabriela Palacios
Gary Powell
Mohammed Hamza Regragui
Luca John Rosati
Mark Rossi
Fernanda Ruiz
Fernando Santoyo
Abbie Sheridan
David Sowerby
Andrew Vanneck
Luke Kimble Williams
Alexander Witt
Eileen Yip
Khalil Zghayou
Lev Watach
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
first assistant director
assistant director: picture vehicles italy
third assistant director: Morocco
set pa
third assistant director: second unit
third assistant director: Mexico Unit
first assistant director: Italy
additional third assistant director
second assistant director
third assistant director: second unit
Splinter Unit Director
third assistant director: Mexico
second assistant director
set pa: second unit
key second assistant director
second assistant director: Morocco
second assistant director
additional 2nd assistant director: 2nd unit, Italy
assistant director
assistant director
2nd 2nd assistant director: Italy
first assistant director: second unit
third assistant director
third assistant director
crowd second assistant director: Rome
assistant director
second unit third assistant director: dailies
first assistant director: Morocco
assistant director
crowd third assistant director
second assistant director: splinter unit
key set pa (as Stephanie Whitehead)
first assistant director
second assistant director: title sequence
third assistant director: second unit
first assistant director: second unit - Mexico
assistant director: second unit
second assistant director: Italy
second second assistant director: México
third assistant director
third assistant director: Italy
third assistant director
splinter unit director
assistant director: second unit: morocco
additional 2nd assistant director: 2nd unit,Italy
Key Production Assistant
crowd production assistant
third assistant director
set pa
Set PA: Second Unit
additional third assistant director
third assistant director: VFX splinter unit
second unit director
second assistant director
second second assistant director: Morocco
production assistant (uncredited)

Art Department


Roxana Alexandru
John Allen
Susana Chaparro Alvarado
Philippa Ashcroft
Chris Baker
Laura Barden
Christopher John Beaumont
Steve Bohan
Grant Boulton
Claudia Brewster
Matthew Broderick
Barry Brown
Tim Browning
Archie Campbell-Baldwin
Stefano Carbonaro
Cristina Cecili
Tony Chance
Robert Channon
Paul Cheesman
Massimo Ciaraglia
Craig A. Clark
Temple Clark
Fergus Clegg
Steven Cloherty
Dean Coldham
Deano Harry Coldham
Frank Collins
Keith Connolly
David Conway
Matt Cooke
Jim Cornish
Charlotte Crosbie
Patricia Cuevas
James Cullane
Gina De Ferrer
Jack Dehaan
Stephen Delahunt
Giancarlo Di Fusco
Jonathan Downing
Waffa Drai
Paul Duff
Emily Durtnall
Idriss El Gholb
James Enright
Jonathan James Evans
Lucy Eyre
Teri Fairhurst
Gregory Fangeaux
Jack Ferguson
Jeff Finch
Josue Clotaire Fleurimond
Jordan Forbes
Natalie Forsythe
Pip Fox
Kim Frederiksen
Lydia Fry
Laura Fuller
Sami Gaidi
Christopher Gardner
Tom Gardner
Liam Georgensen
Georgina Goldman
Gavin Gordon
John Gorman
Laura Grant
David Gray
Dave Habberfield
Terry Heggarty
Scott Hillier
Sascha Manuel Hodak
Carlos Y. Jacques
Luis Yañez Jacques
Harry James
Peter James
Sam Johnson
John Jones
Josh Jones
Thomas Jones
Rob Jose
Hazel Keane
Jeremy King
Michael King
Thomas Kingsley
Chris Kitisakkul
Jamie Knight
Karl Koroscik
Nick Lawrence
Charlotte Leatherland
Jennifer Lewicki
Marco Lo Russo
David London
Isobel Mackenzie
Tamara Marini
Richard Mccarthy
Hugh McClelland
Ryan McPhail
Craig Menzies
Ossie Merchant
Gary Merrington
David Morison
Steven Morris
Eddie Murphy
Mitch Niclas
Laurens Nockels
Philip O'Connell
Nick Pelham
Moises Pineda
Roberto Pizarro
Clare Porritt
Anca Rafan
Skot Reynolds
Scott A. Riley
Owen Robertson
Quinn Robinson
Daniela Rojas
Chris Rosewarne
Lisa Royle
Jack Salkeld
Lucien Sands
Cosmo Sarson
Mattia Savelli
Paul Savulescu
Sean Schofield
Matt Sedgewick
Adam Shepherdly
Christian Short
Tom Sinden
Nick Smith
Bgi Supplies
Diego Suárez Groult
Daniel Swingler
Paul Szebesta
Craig Tarry
Sophie Tarver
Jenny Tobin
Rebecca Todd
Jason Torbett
Oli van der Vijver
Gena Vazquez
Billy Wells
Jake Wells
Ian Whiteford
Terry Whitehouse
Krysia Whitty
Ben Wilkinson
Buddie Wilkinson
Harley Wilkinson
Simon Wilkinson
Chad Wright
Jackie Yau
Ash Thorp
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
assistant art director
carpenter
assistant set decorator
props painter
storyboard artist
art department assistant
set dresser: dailies
construction manager
plasterer
assistant to art director (mexico)
stand-by props
rigger
concept artist
junior draughtsman
prop master: prep (it)
hod painter italy
storyboard artist
scenic painter
Prop Storeman
props: Italy
senior digital modeller
storyboard artist
assistant set decorator
carpenter
supervising plasterer
plasterer
carpenter
stand by painter
chargehand dresser
assistant property master
storyboard artist
assistant set decorator
property master: Mexico
carpenter
art department researcher
carpenter (as Jack Deehaan)
rigger
head painter
action prop buyer
production coordinator
h.o.d. carpenter
art department assistant
lead man
asset producer
dressing props dailies
assistant set decorator
draughtsman
3d set designer
props
plasterer
conceptual art director
carpenter
dressing props
props
concept artist
assistant art director
props coordinator
assistant art director
painter
props
assistant art director
junior draughtsperson: dailies
supervising carpenter
dressings props
Lead Graphic Designer
standby rigger
hod painter
painter
chargehand rigger
construction
art director: Mexico (as Carlos Y. Jaques)
set dresser
props
on set art director
prop modeler
prop modeller
standby carpenter
props mould-maker
lead modeller
draughtsperson
prop maker
production buyer
painter
graphic designer
props
props
carpenter
assistant art director (as Charles Leatherland)
Art Department Coordinator
props labour italy
prop modeller
art department work experience
art director: Italy
hod plasterer
assistant art director
scenic painter
assistant set decorator
dressing props
props designer
assistant set decorator
charge hand props
carpenter
supervising standby propman
art department assistant: construction
props
storyboard artist
production buyer
props
Set Decorating Assistant
set decorator: Italy
mouldmaker
props
art department work experience
draughtsman
set decorator: Mexico
Concept Artist
model maker
dressing props
dressing props dailies
graffiti artist
set decoration: italy
junior draughtsman
prop modeller
prop modeller
set carpenter
chargehand propman/propmaker
prop modeller
carpenter
westminster bridge lamppost fabricator
property leadman: Mexico
draughtsman
props
props
props
set florist
assistant buyer
2nd unit charge hand stand by props
stand-by art director: 2nd Unit
props
chargehand dressing prop
chargehand dressing prop
greensman
prop making workshop supervisor
assistant buyer
property master
Dressing Props
set dresser
Chargehand Propman
marketing artist / product placement promotion
assistant set decorator
graphic designer (uncredited)

Sound Department


James Ashwill
Christopher Assells
Karen Baker Landers
Orin Beaton
Charlie Campagna
P.J. Corvus
János Csáki Jr.
John T. Cucci
Russell Edwards
Thomas Fennell
David Giles
Nick Gillett
Per Hallberg
Chris Jargo
Nick Jimenez
Ando Johnson
Alexa Kahn
Donnie Little
Scott Millan
Michael Miller
Milos Momcilovic
Andres Moreno
Philip D. Morrill
Tony Negrete
Santiago Núñez
Dan O'Connell
Jessie Pariseau
Michelle Pazer
Kobi Quist
Gregg Rudloff
Daniel Saxlid
Ann Scibelli
Alyn Sclosa
Lee Sharp
Andy Stallabrass
Peter Staubli
John C. Stuver
Peter Michael Sullivan
Mike Tehrani
Ian Voigt
Oskar von Unge
Hannes Wannerberger
Drew Webster
Tim White
Tom Williams
Stuart Wilson
David Young
Robert Karlsson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
foley mixer
sound designer
supervising sound editor
boom operator
sound effects recordist
audio technician
sound assistant: second unit Austria/Rome
foley artist
sound effects recordist
boom operator
sound assistant
1st assistant sound, 2nd unit UK/Morocco
supervising sound editor
dialogue/adr supervisor
adr recordist
sound effects editor
a.d.r recordist
audio engineer
re-recording mixer
adr mixer
second assistant sound: second unit: dailies
additional sound mexico
first assistant sound editor
assistant sound editor
sound: additional sound mexico
foley artist
foley editor
adr editor
sound re-recording technician
re-recording mixer
dialog supervisor
sound designer
post audio engineer
second assistant sound: dailies (second unit)
adr mixer
sound designer
dialogue editor
foley supervisor
adr recordist
additional sound mixer
sound mix technician
sound re-recording technician
re-recording mix technician
production sound mixer: second unit
splinter unit: dailies
production sound mixer
audio engineer
dolby sound consultant (uncredited)

Special Effects


Vince Abbott
Adam Banks
Steve Benelisha
Julie Bentley
Tissi Brandhofer
Christopher Brennan
Pete Britten
Richard Cheal
Paul Clancy
Andy Colquhoun
Chris Corbould
Lynne Corbould
Ross Crawford
Paul Davin
Mark Day
Tony Edwards
Dave Eltham
Jody Eltham
Belaid Fougdal
Michael Fox
Hugh Goodbody
Tom Goodman
Charlie Harper
Kevin Herd
Mark Hutchinson
Matthew Johnson
Gareth Jolly
Stuart Leach
Matt Lewis
Ian Lowe
Toby Marrow
Daniel Massett
Huw Millar
Tom Murtagh
Hanin Ouidder
James Payton
Orlando Pontes de Gouveia
Franco Ragusa
Delroy Reid
Andrew Ryan
Christopher Smith
Luke Turner
John Van Der Pool
Saphir Vendroux
George Waite
Gavin Weatherall
Darren Westover
Felicity Corbould
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Senior special effects technician
special effects technician
Special effects senior technician
snow effects consultant
special effects
special effects technician
special effects technician
special effects technician
Senior Special Effects Technician
animatronic designer
miniature & special effects supervisor
Special Effects Coordinator/Buyer
sfx trainee
special effects assistant technician
engineer
Special effects senior technician
Senior Special Effects Technician
senior special effects
special effects technician
senior technician
special effects senior technician
explosives engineer
SFX Health & Safety Advisor
Lead Workshop Supervisor
special effects: austria
special effects senior technician
special effects technician
special effects modeller
special effects technician
floor supervisor: second unit
special effects
Special Effects Engineer
special effects technician
workshop supervisor
special effects foreman
Special Effects: Austria
special effects assistant technician
special effects coordinator: Rome crew
snow effects technician
special effects technician
special effects technician
special effects assistant
special effects workshop supervisor
matte painter: mpc
special effects engineer
sfx winches
special effects
SFX Admin Assistant (uncredited)

Visual Effects


Paolo Acampora
Hayley Adams
Ben Aghdami
Michael Agoulas
Africa Aguirre Martín
Guled Ahmed
Kaevski Aleksandar
Antony Allen
Ricardo Alves
Anuj Anand
Seshadri Anand
Jaroslaw Ancuta
Scott R. Anderson
Arild Anfinnsen
Gerald Ang
Samir Ansari
Khan Arbaz
Tolga Ari
Jose Armengol
Luke Armstrong
Michanol Arnaud
Adam Arnot
Oliver Askew
Peter Aversten
Daniel Axelsson
Guray Ayakur
Nithin Babu
Eric Bachtiar
Carlo Alberto Bagliolid
Fiorenza Bagnariol
Keziah Bailey
Richard Baillie
Michael John Baker
Mark Bakowski
Luke Ballard
Subhashis Banik
Pierrick Barbin
Catherine Barnett
Lorna Barnshaw
Aaron Barr
Judy Barr
David Bees
Steven Begg
Katie Bell
Ashley Bellm
Lawrence Bennett
Simon Bennett-Leyh
Lara Berners
Indranil Bhattacharya
Muhittin Bilginer
Brad Blackbourn
Christian Bohm
Don Boogert
Jonathan Bot
Scott Bourne
Ron Bowman
Matt Boyer
James Braid
Emma Braney
Justin Brekke
Scott Brindley
Hugh Brompton
Jillian Brooks
Colin P. Brown
Nik Brownlee
Sule Bryan
Rory Bryans
Stuart Bullen
James Burke
Patrick Michael Burke
Maria Busco
Naomi Butler
Sarah Byers
Conor Byrne
Melanie Byrne
Roisin Byrne
Andrew Cadey
Daniel Cairnie
Louise Calloni
Billy A. Campbell
Zac Campbell
Amy Carpenter
Owen Carroll
Anthony Chadwick
Caroline Chai
Maxime Chaix
Saptarshi Chakraborty
Alexander Chaliovski
Cori Chan
Eric K. Chan
Karhoe Chan
Anoop Chandran
Jerly Chang
Benjamin Charles
Abhisek Chatterjee
Abhishek Chaturvedi
Lai Lok Chau
Abhishek Chauhan
John Abraham Chempil
Janson Chew
Giuseppe Chisari
Jung-Yoon Choi
Julian Chong
Laurence Chong
Bun Yue Choy
Kenneth Chua
Carlos Ciudad
Kirsty Clark
Claudio Clemente
Scott Coates
Adam Collins
Carlos Conceicao
Paul Connaughton
Natalie Cooke
Laurent Cordier
David Cordon
Alejandro Corral
Leonardo Costa
Olivia Coupe
Jack Cowley-Ellis
Sam Cox
Ed Coy
Kristy May Currie
Mark Curtis
Poprizov Cvetan
Melina Tancheva Cvetanoska
Paolo D'Arco
Marcello Da Silva
Paul Daiko
Ken Dailey
Tobias Danbo
Alistair Darby
Samantha Dark
Virender Dass
Scott Dawkins
Jo De Mey
Sarah de Schot
Chema del Fresno
Jorge del Valle
Stanley A. Dellimore
Iacopo Di Luigi
Craig Dibble
Francesc Donaire
Anand Dorairaj
Aaron James Douglas
Andrew Draper
Rosie Draper
Jan Dubberke
Julien Ducenne
Peter Dudley
Rob Dunbar
Finlay Duncan
Wayde Duncan-Smith
Rachael Dunk
Louis Dunlevy
Ryan Dutour
Thomas Døhlen
Scott Eade
Elicia Koo
Harry Ellard
Jane Ellis
Stephen Ellis
Sara Emack
Ernex
Maeve Eydmann
Finella Fan
Saeed Faridzadeh
Struan Farquhar
Alessandro Favale
Bruno Fernandes
Diogo Fernandes
Dan Finnegan
Fabrizio Fioretti
Greg Fisher
Jack Fisher
Lee Fisher
Brad Floyd
Anna Ford
Sally Ford
Wesley Froud
William Gabriele
Kai Gadd
Akash Gade
Ed Gammie
Daniel Gardiner
Nathan Gardner
Richard Garnish
Caroline Garrett
Kevin George
Clement Gerard
Nikhil Ghoorbin
Ty Gibson
Benedict Gillingham-Sutton
Sam Girdler
Michelle Goh
Harrison Goldstein
Ana Gomes
Alex Gooding
Kelsey Gow
Emily Greeley
Joel Green
John Gresko
Ivan Grozev
Dean Grubb
Krzysztof Grygowski
Sandra Guarda
Luis Guggenberger
Jan Guilfoyle
Crystal Hadcroft
Varun Hadkar
Venetia Hadley
Tiffany Hall
Karen Halliwell
Giles Hancock
Guy Hancock
Sam Hanover
Dante Harbridge Robinson
Chris Hardman
Steve Hardy
Noel Harmes
Tom Harrison
Dan Harrod
Alexander Hartwin
Chris Havreberg
Clive Haward
Stacie Hawdon
Karsten Hecker
Yasemin Hepguler
Kane Herd
Eric Hermelin
Alberto Hernandez Rodriguez
Frederic Heymans
William Higgins
Ross Hildick
John C. Hill
Mike Hill
Robin Hinch
David Hirst
Geraint Hixson
Sam Hodge
Fern Hodgson
Julian Hodgson
Rebecca Holdstock
Barbara Holmes
Michael Honisch
Adam Hopper
Jack Hughes
Laurent Hugueniot
Chris Huland
Ahman Hung
Antony Hunt
Sophie Hunt
Zameer Hussain
Marc Hutchings
Julius Ihle
Darko Ilievski
Sonia Alexia Ioannou
Jonathan Jack
Zave Jackson
Matthew Jacques
Seok Ryan Jang
Chan Janice
Sashka Jankovska
Daniel Jeffery
Jack Jenkins
Tim Jenkinson
Kundan Kumar Jha
Therese Johansson
Christopher Django Johnston
Aled Rhys Jones
Drew Jones
Yann Jouannic
Rajesh Kumar K.V.
Gregory Kalaitzis
Michael Karp
Gustavo Kasai
Tadaomi Kawasaki
Thomas Kayser
Rosie Keane
Matthew Kee
Tim Keene
Greg Kegel
Bumjun Jeremy Kim
Diane Kingston
Andrew Kinnear
Kristof Kiraly
Oliver Kirchhoff
David Kirchner
Jennifer Kitching
Danit Klibansky
Jonathan Knight
Yishan Koh
Edmund Kolloen
Dean Koonjul
Wayne Kresil
Duncan Boon Kwang Kuah
Martin Kulig
Annurup Kumaar
E. Suresh Kumar
Madhav Kumar
Amit George Kuruvilla
George Kyparissous
Louis Laflamme-Fillion
Caroline Laing
Alison Lake
Serena Lam
Erin Langford
Yan Kin Law
Andrew Leeuwenberg
Eric D Legare
Andrew Leighton
Alexis Lemonis
Leslie Lerman
Wayne Lim
Kew Lin
Fredrik Lindbom
Cedric Ling
Bryan Litson
Marko Ljubez
Luke Longin
Charlotte Loughnane
Boon Hean Low
Demis Lyall-Wilson
Sara Lynch
Fraser Macedo
Francesc Macia
Annie Macleod
Jason Madigan
Hadrien Malinjod
Domhnall Malone
Marco Manzini
Chulev Marko
Oliver Markowski
Gordon Marshall
Jose Martin
Will Martindale
Mario Maruska
Chiara Masini
Chris McBride
Lauren McCallum
Chris McCrowe
Marlin McGlone
Sean McGrath
Michelle McKeating
Chris McKenna
Andy McNamara
Frederic Medioni
Himanshu Meena
Gurel Mehmet
Alexander Melville
August Meredith
Stef Mesman
Luca Mignardi
Brandon Miletta
Marko Milicevic
James A.J. Miller
Jed Miller
Robyn Milne
Damjan Minovski
Carlos Miras Sepulveda
Minal Mistry
Emma Moffat
Effandi Mohamed
Nafisah Mohamed
Kobi Moldavski
Laurel Montgomery
Helen Moody
Rebecca Moores
Dafydd Morris
David Antonin Mucci
Tomas Munzar
Sandra Murta
Jason G. Myers
Rajakanna Nagarajan
Peter Nagle
Nandhakishore
Amit Narwani
Frida Nerdal
Matthew Ness
Sebastian Ness
Helen Newby
Gary Newman
Marcus Newman
Carlos-Christian Nickel
Gustaf Nilsson
David J. Nolan
Yashwanth Noogala
James P. Noon
Aaron Noordally
Aline Nordmark
Charlie North
Jean Claude Nouchy
Rob O'Dea
John O'Lone
Joseph O'Sullivan
Matthew O'Sullivan
Yvonne Oh
Paula Olszowska
Alban Orlhiac
Michelangelo Neri Orliani
Mark Osborne
Suneel Kumar Palla
Guo Kun Pan
Suresh Pandi
Josh Parks
Daniel Pastore
Saurabh Patel
Harshal Patil
Robbie Payne
Henry Pearce
Soren Bendt Aaboe Pedersen
Roy Peker
Laurie Pellard
Philip Pendlebury
Marko Perendija
Angelica Perez
Angelo Perrotta
Billy Perry
Chris Perschky
Goran Petrushevski
Mile Petrushevski
Leo Pettersson
Daniel Pettipher
Chris Petts
William Phillips
Jason Phua
Kilou Picard
Andrew Pinson
Saruta Pisanwalerd
Jo Plaete
Adam Pogue
Aditya Ponguri
Vladimir Popovic
Andy Potter
Tim Potter
Tim Pounds-Cornish
Nestor Prado
Ed Price
Punniyakottiramalingam
Toni Pykäläniemi
Simon Pynn
Michael Queen
Malla Rajendra
Michael Ranalletta
Edward Randolph
Matt Rank
Kim Ranzani
Daniel Rauchwerger
Wajid Raza
Julien Record
Richard R. Reed
Brett Reyenger
Daniel Rhein
Viktor Rietveld
Wesley Roberts
Duncan Rodger
Natalia Rodionova
Roni Rodrigues
Rebecca Rose
Elliott Round
Paul Round
Leigh Russell
Harrison Rutherford
Thomas Salama
Rhys Salcombe
Alessandro Salis
Lui Sanchez-Fontillas
Miguel Santana
Raphael Santos
Hannes Sap
Sergane Sariani
Sathishbabu
Alexander Savenko
Stephan Schaefholz
Angelika Schierz
Arvid Schneider
Laura Schultz
Evelyn Schunn
Michele Sciolette
Anik Seguin
Leila Sen
Michel Seretis
John Seru
See Shae Lyn
Foad Shah
Purva Shah
Aurora Shannon
Rahul Sharma
Marie Sheehan
Ziad Shureih
Dominic Sidoli
Aleksei Sidorenko
Fabio Siino
Richard Simko
Ben Simonds
Elena Simonovska
Jane Simons
John Sissen
David Skorepa
Matina Skouteri
Shawn Smolensky
Elise Smulova
Dan Snape
James Spadafora
Spectre
Eliot Speed
Wiebke Sprenger
Kathleen Squire
David Steed
Jim Steel
Petter Steen
Thomas R. Steiner
Andy Stevens
Georgina Street
Jonas Stuckenbrock
Mirek Suchomel
Jason Summersgill
Vinayaga Sundar
Sokratis Synitos
Tomasz Szarek
Peter Talbot
Alex John Tan
Lai Lin Tang
Mahmood Tariq
George Tatchell
Ryan Tatum
John Taws
Chris Tay
Panos Theodoropoulos
Alexandros Theodosiou
Olivier Thibaut
Shivas Thilak Anthikkat
Matthew Thomas
Nick Thompson
Jithendran Thottupurath
Lee Tibbetts
Matthew Tinsley
Shermaine Toh
Marie Tollec
Sujit Tone
Joel Tong
Samantha Townend
Timothy Trimmings
Arron Turnbull
Shraddha Uppu
Johan Vagstedt
Jonny Vale
Stefano Valente
Bojan Valjak
Gert Van Dermeersch
Nick van Diem
Jozef van Eenbergen
Courtney Vanderslice
Robert Vassie
Alejandro Vela-Castro
Oliver Velichkovski
Helga Victoria
Albert Vilardaga
Dani Villalba
Anatoly Vladimirov
Maximilian-Gordon Vogt
Jonathan Vuillemin
Victor Wagner
Mark Wainwright
Scott Wakeford
Johan Walfridson
Kieran Waller
Samuel John Joseph Walsh
Waikit Wan
Ruochen Wang
Ella Waters
Alex Watkins
Alex Webb
Ros Webb
Peter Welton
Nicole A. West
Todd Whalen
Andrew Whitehurst
Kristofer Whitford
Stu Whitten
Tom Whittington
Luke Wilde
Alysia Wildman
Mark Williams Ardington
Alasdair Willson
Becki Wilson
Chris A. Wilson
Sally Wilson
Kai Wing Wong
Pat Wong
Sauyan Wong
Mark Woodcock
Adam Woodfield
Melody Woodford
Alex Wuttke
Xye
Sunil Kumar Yadav
Casey Yahnke
Asuha Yasuda
Mark Young
Ahmed Yousry
Anton Yri
Yak Hong Yung
Farhad Yusufi
David Zaretti
Ian Abbott
Najdovski Aleksandar
Martin Aufinger
Andrew Bain
Richard Boyle
Mark Bradley
Dhiraj Brahma
Sarah Breakwell
Chandrasekhar
Andres Coron
Dan Cregan
Zoran Dimanovski
Daniel Duwe
Cranston Fernandes
Victor Frenkel
Katarina Gacevska
Elysia Greening
Syuhada Hassan
Jesse Hildreth
Callum James
Romain Joly
Aziz Kocanaogullari
Ian Lawson
Lazetutkovski
James Mann
Harshna Patel
Manuel Perez
Vanessa Seow
Jesse Spielman
Qi Rong Tan
Matthew Tsang
Vanessa Velasquez
Elena Velkova
Elliott Viles
Chris Watkins
Chris Wilson
Conrad Wood
Peter Ji Zheng
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
rigger
production support: Cinesite
visual effects production manager
paint and roto: Cinesite
studio data management: double negative
paint and roto: Cinesite
matchmove: fx3x
compositor
digital artist
compositor: Cinesite
matchmove lead
senior roto artist: Peerless Camera Company
senior paint and roto: ILM
lead visual effects artist
machmove artist: double negative
lighting technical director: Cinesite, London
visual effects artist
visual effects artist
visual effects photographer: Propshop
digital compositor: Cinesite
digital compositor / paint and roto: Cinesite
compositor: MPC
digital artist
texture artist
character artist: Double Negative
matchmove / layout td: ILM
digital compositor
data operations
lighting td
digital film bureau
senior visual effects artist: Double Negative
head of department roto/prep
roto/prep artist: Double Negative
visual effects supervisor: ILM London
digital compositor
visual effects artist
digital artist
production support: Cinesite
3d modeller scanning: Propshop
digital artist
digital compositor
systems support
visual effects supervisor (as Steve Begg)
production support
visual effects department manager
pipeline td
visual effects coordinator
compositing department manager
3d modeller: Double Negative
senior visual effects technical director
pre-visualization supervisor
lighting td
development team: Cinesite
digital compositor: Double Negative
compositor
digital matte painter
lead matchmove artist: Cinesite
technology: Double Negative
generalist technical director
production operations manager: MPC
matchmove artist: Double Negative
visual effects coordinator
visual effects coordinator
colourist
lead digital compositor: Double Negative
compositor: Cinesite
visual effects photographer: Propshop
visual effects supervisor: BlueBolt
Lead Visual Effects Technical Director
digital compositor: double negative
effects technical director: Double Negative
paint and roto: Cinesite
matchmove artist: BlueBolt
visual effects editor
vfx producer: Cinesite
finance/accounts: Cinesite
fx supervisor
digital compositor: Double Negative
vfx line producer: Cinesite
visual effects editor
Lead Compositor
paint & roto: Cinesite
digital compositor
lighting sequence lead
digital compositor
digital compositor
compositor: Double Negative
visual effects technical director
lighting td: double negative
lead compositor
layout artist: Industrial Light & Magic
matchmove & rotoanim artist: Mpc
Lighting TD: Double Negative
roto artist: Industrial Light and Magic
charater td: double negative
digital compositor
animator: Double Negative
visual effects editor: prime focus
digital compositor: double negative
lighting artist: double negative
character rigger: double negative
asset supervisor
digital compositor: Double Negative
matchmove artist: Cinesite
paint lead: double negative
machmove artist: double negative
visual effects production manager: MPC
digital compositor
modelling td
lighting TD: Double Negative
matchmove artist: Double Negative
digital compositor: ilm
matchmove artist: Cinesite
visual effects coordinator: Double Negative
texture artist: Cinesite
visual effects production coordinator: MPC
digital artist
digital compositor
assistant visual effects editor: Double Negative
texture photographer
senior layout artist: MPC
senior environment artist: ILM
producer (visual effects)
visual effects supervisor
paint artist
paint artist
compositor
senior matchmove artist
visual effects artist
visual effects producer: Double Negative
texture artist
cg artist: Double Negative
visual effects coordinator: ILM
Matchmove and Layout technical Director ILM
digital compositor
digital compositor: Cinesite
digital paint artist
fx td
pre-visualisation lead
global head of layout: MPC
visual effects artist
lead render systems engineer: MPC
compositor: Cinesite
digital compositor: ILM
vfx animation coordinator
VFX Production Assistant
matchmove artist: Double Negative
compositing supervisor: MPC
2D sequence supervisor
digital compositor
visual effects
digital compositor: BlueBolt
lighting artist: Cinesite
lighting technical director
visual effects artist
digital compositor
visual effects artist
head of layout: MPC Vancouver
paint artist
senior effects technical director
visual effects line producer
digital matte lead: ILM
visual effects line producer: double negative
screen graphics designer
matte painting artist: Cinesite
visual effects artist
paint and roto: Cinesite
visual effects editor
digital compositor: Cinesite
compositor: Cinesite
compositor: Cinesite
fx td: ILM
visual effects artist: ILM
animation supervisor: MPC
compositor
roto artist: double negative
sequence supervisor: Double Negative
production support: Cinesite
production support: Cinesite
visual effects data wrangler
rigging technical director: MPC
digital compositor: Cinesite
visual effects artist: prime focus
paint & roto artist: ILM
compositor: BlueBolt
prep artist
technical support: Cinesite
production support: Cinesite
cg generalist: Industrial Light & Magic
generalist supervisor: ILM London
technical support: Cinesite
visual effects editor
senior digital compositor
visual effects coordinator: Double Negative
compositor: Double Negative
visual effects line producer: Double Negative
compositor: Double Negative
compositor: Cinesite
lead roto/prep artist: mpc
digital compositor
cg supervisor: double negative
matchmove artist
digital compositor: Peerless
senior effects technical director
digital compositor: Cinesite
animator: Cinesite
concept artist: ILM
visual effects producer: BlueBolt
visual effects editor: Double Negative
Visual Effects: Double Negative
compositor: Cinesite (as Venetia Penna)
matchmove artist: Double Negative
rigging artist: Cinesite
visual effects artist
screen graphics designer
layout artist: Industrial Light & Magjc
matte painting artist: Cinesite
visual effects artist
lighting technical director
lead compositor
production support: Cinesite
compositor: Cinesite
lighting td: double negative
lead digital artist: ILM
technical support: Cinesite
matchmove supervisor: double negative
lead production engineer
compositor
paint & roto artist
development team: Cinesite
layout artist
digital compositor
vfx line producer
matchmover: Double Negative
creative supervisor: UI Graphics
roto artist: double negative
vfx editor - blue-bolt
head of lighting: MPC
visual effects coordinator
visual effects coordinator: ILM
visual effects coordinator: Peerless
development team: Cinesite
matchmove artist: Cinesite
visual effects editor: mpc
compositor: MPC
digital compositor
in-house compositor / visual eff. data wrangler
cg supervisor: ILM
generalist td: double negatived
visual effects coordinator: MPC
production support: Cinesite
production support: Cinesite
lead compositor: Double Negative
compositor: Peerless
generalist td: double negative
rotoscope artist
matchmove artist: Double Negative
finance/accounts: Cinesite
visual effects supervisor: Cinesite
digital compositor
digital compositor
matchmove & layout artist: ILM
production support: Cinesite
visual effects coordinator
roto artist: Double Negative
visual effects artist
roto line producer: Double Negative Mumbai
roto & prep artist: double negative
crowd td: ILM
senior compositor
visual effects producer: Peerless
visual effect cordinator: MPC
matchmove and rotoanim artist
paint artist
matchmove supervisor
digital compositor
senior digital matte painter; mpc
senior matte painter
layout artist: ILM
matchmove artist: Double Negative
visual effects producer: ILM
associate visual effects supervisor: ILM
compositor: MPC
vfx producer: Cinesite
compositing artist: Cinesite
enviroment technical director
layout artist: industrial light & magic
effects td: Industrial Light & Magic
pre-visualisation artist
junior compositor: Peerless
visual effects supervisor: double negative
visual effects coordinator: ILM
cg lead artist: Industrial Light & Magic
lead compositor: Double Negative
asset supervisor
lighting technical director
layout lead: ILM
matchmove and rotoanim artist: MPC
Tracking Lead
modelling and texturing artist
lead fx technical director: ILM
fx lead
lead compositor: MPC
line producer
digital compositor: MPC
digital compositor
show production coordinator: MPC
digital compositor
pipeline technical director: Double Negative
senior production engineer
data operator: Cinesite
visual effects artist (as Alexis)
visual effects producer
matchmove artist: Double Negative
roto artist: Double Negative
visual effects
matchmove lead: double negative
cg supervisor
senior environment artist: ILM
visual effects
head of production: Double Negative
r&d engineer
digital compositor: Double Negative
production support: Cinesite
screen graphics designer
digital compositor
visual effects production assistant: MPC
compositor: Industrial Light & Magic
compositor: Peerless
production coordinator
digital artist: Double Negative
senior character/hardsurface modeler: ILM
lighting td: framestore
paint & roto artist: industrial light & magic
rigging artist
digital compositor: Double Negative
digital compositor: Cinesite
paint and roto: Cinesite
digital playback supervisor
head of production: london: MPC
digital artist
data operative
visual effects coordinator
digital paint/rotoscope artist
technical animator: MPC
cg supervisor: Rushes
matchmove/layout: ILM
Senior Matchmove Artist
matte painter
body track artist
visual effects artist
digital compositor
digital compositor: Industrial Light & Magic
cg generalist: ILM
senior digital compositor: Double Negative
visual effects artist
production engineer: ILM
systems engineer: ILM
Roto/Paint Artist: FX3X
digital compositor
matchmove artist: Cinesite
visual effects line producer: double negative
lighting artists / visual effects artist
matchmove artist: Double Negative
matte painter: mpc
vfx production manager: ILM
production support: Cinesite
finance/accounts: Cinesite
previsulization artist
lead technical director
digital compositor
Layout artist: MPC
data operations manager: cinesite
digital artist
production support: Cinesite
matchmove & rotoanim artist: mpc
matchmove artist: double negative
digital compositor
visual effects production assistant
Senior Matchmove artist / matchmove artist
lead compositor: Cinesite
senior texture artist: Cinesite
visual effects editor: Framestore
cg supervisor: Cinesite
compositor: Cinesite
compositor: ILM
matchmove rotoanim artist: MPC
tracking
roto/prep supervisor: double negative
matte painter: MPC
vfx animation production coordinator (mpc)
visual effects artist
matchmove: Peerless
digital compositor
visual effects coordinator
technology project manager
paint artist: industrial light & magic
compositor
environment td: double negative
compositor: Cinesite
senior look development and lighting artist: ILM
digital artist: matchmove artist at Dneg
render support: framestore
digital artist
digital compositor: MPC
cg supervisor: double negative Singapore
machmove artist: double negative
Sr Matchmove and RotoAnimation
digital coordinator: propshop
Lead 3D Scanning Technician
pre-visualisation lead
roto/prep artist: Peerless
visual effects
studio: double negative
digital compositor
digital compositor
senior digital compositor: dneg
digital artist
technical support: Cinesite
paint artist
visual effects artist
visual effects artist
production support: Cinesite
cg supervisor: Cinesite
matchmove artist
compositor
visual effects producer: double negative
compositor: Cinesite
visual effects artist
crowd simulation supervisor: ILM
fx artist: cinesite
visual effects
effects technical director
lighting artist
senior modeller: Cinesite
visual effects production manager
look development
Assistant Data Wrangler
matchmove and rotoanim artist: MPC
digital compositor: ILM
matchmove supervisor: double negative
digital compositor: MPC
Matchmove Artist: Double Negative
digital compositor: ILM
visual effects line producer: ILM
senior capture technical director
digital compositor: Cinesite
compositing supervisor: double negative
pipeline technical director: ILM
digital compositor
digital compositor
senior compositor: Double Negative
senior environment artist: ILM
fx td: double negative
digital compositor: Industrial Light & Magic
finance/accounts: Cinesite
finance/accounts: Cinesite
digital compositor: BlueBolt
pre-visualisation artist
visual effects: Peerless
visual effects supervisor: Peerless
visual effects artist
compositor
Digital Compositor: Double Negative
3d sequence lead: Double Negative
digital compositor
paint/prep artist: double negative
digital compositor: ILM
digital compositor: Cinesite London
assistant colourist: Double Negative
rigging artist: Cinesite
matchmove artist
development team: Cinesite
senior compositor: ILM
visual effect coordinator: ILM
lighting technical director
visual effects producer
compositor: Cinesite
development team: Cinesite
visual effects editor
production support: Cinesite
digital compositor
sequence supervisor: Double Negative
compositor
digital compositor: Peerless vfx
roto artist
colour assist
digital artist: MPC
production support: Cinesite
digital compositor
visual effects executive producer
digital compositor: Double Negative
rigging td: MPC
visual effects: lighting technical director
digital compositor: Cinesite
paint artist
visual effects coordinator
lead layout artist
texture artist: MPC
vfx coordinator: Cinesite
visual effects coordinator
visual effects artist: Framestore
compositing supervisor: ILM
render support
visual effect coordinator: ILM & MPC
visual effects artist
lighting and grooming TD: CINESITE VFX
scanning technician
senior data operator: Cinesite
senior digital compositor: Double Negative
generalist: Industrial Light & Magic
digital compositor
Visual Effects Editor: Cinesite
vfx production manager
digital compositor: Industrial Light & Magic
senior compositor
compositor: cinesite
digital artist: MPC
digital compositor: Peerless
finance/accounts: Cinesite
visual effects director of photography
lighting td: double negative
layout artist: ILM
effects technical director: MPC
matchmove artist: Cinesite
compositor: Cinesite
visual effects production support
junior compositor: Double Negative
visual effects production coordinator: BlueBolt
digital compositor: Peerless
research and development: Double Negative
senior digital paint: ILM
Paint and Roto Artist
visual effects production manager: MPC
department manager: MPC
visual effects artist: Industrial Light and Magic
postvis supervisor
digital compositor: Double Negative VFX
fx td: ILM
sr.prep artist
digital compositor
visual effects production manager
visual effects coordinator: ILM
matchmove artist: Cinesite
double negative
digital compositor
visual effects marketing: MPC
digital compositor: MPC
matchmove
compositor: Cinesite
rigging td: Industrial Light & Magic
software developer: MPC
production support: Cinesite
visual effects line producer: Peerless
senior paint & roto artist: industrial light & magic
paint artist
lighting artist: Double Negative
visual effects production assistant
Lead environment artist
technical support
digital modeler
lighting artist: Cinesite
visual effects artist: double negative
texture artist
data operator: Cinesite (as Scott Wakefield)
development team: Cinesite
assistant visual effects editor
generalist td: Double Negative
creature technical director: ILM
digital compositor
production support: Cinesite
production support: Cinesite
lead digital compositor: Cinesite
recruiter
prep artist
effects technical director
visual effects coordinator
associate visual effects supervisor
senior paint & roto artist ILM
motion capture animator
compositor: Cinesite
lighting artist: Cinesite
visual effects coordinator
character technical director
visual effects artist: User Interface Design
crowd technical director
digital artist: MPC (as Chris Wilson)
senior texture artist: Industrial Light & Magic
digital compositor
lead digital compositor: visual
data i/o manger
visual effects artist: Rushes
production support: Cinesite
executive producer: Cinesite
visual effects supervisor: double negative
tracking
bg prep artist
digital paint supervisor: ILM
matte painter: MPC
visual effects artist: senior texture artist
visual effects artist
compositing supervisor: Double Negative
3d sequence lead: Double Negative
generalist td: double negative
digital compositor: double negative
technology: Double Negative (uncredited)
visual effects artist (uncredited)
fx supervisor (uncredited)
environment artist: MPC (uncredited)
rigging supervisor: Cinesite (uncredited)
vfx assistant: peerless (uncredited)
prep supervisor (uncredited)
compositor (uncredited)
digital artist (uncredited)
digital artist (uncredited)
senior compositor: MPC (uncredited)
lead paint artist (uncredited)
digital paint artist: ILM (uncredited)
roto prep artist: Double Negative
research & development: ILM
lead paint artist (uncredited)
compositor: Peerless (uncredited)
visual effects coordinator (uncredited)
lighting technical director: MPC (uncredited)
software developer: MPC (uncredited)
visual effects artist: Double Negative
animator: Framestore (uncredited)
research and development: Double Negative
lead paint artist (uncredited)
visual effects editor: MPC (uncredited)
research and development (uncredited)
digital compositor: Framestore (uncredited)
visual effects coordinator: Double Negative
visual effects (uncredited)
roto artist: double negative (uncredited)
screen graphics designer: Rushes London
technology: Double Negative (uncredited)
paint artist (uncredited)
digital artist (uncredited) / prop modeler
senior environment artist: MPC (uncredited)
digital matte painter
visual effects editorial & production support
pipeline developer (uncredited)

Stunts


Chuck Aaron
Kefi Abrikh
Gerardo Albarrán
Gordon Alexander
David Anders
Paolo Antonini
Mark Archer
Nina Armstrong
Ignacio Arteaga
Teresa Arteaga
Gary Arthurs
Mohamed Attougui
Alejandro Avendano
Mauro Aversano
Odin Ayala
Omar Ayala
Dean Bailey
Federico Benvenuti
Nicola Berwick
Christopher Bowdern
Marvin Campbell
Danilo Capuzi
Maurice Chan
Daniele Chiofalo
Nick Chopping
Jonathan Cohen
Ben Collins
Eros Conforti
Erick Contreras
Rob Cooper
James Cox
Graeme Crowther
Rob de Groot
Alejandro de la Peña
Erick Delgadillo
Kelly Dent
Nrinder Dhudwar
Heidi Dickson
James Dobbs
Levan Doran
Daniel Díaz
Wade Eastwood
Jamie Edgell
James Embree
Rick English
Dan Euston
Bradley Farmer
Neil Finnighan
Elaine Ford
Pete Ford
Margot Gabilondo
Antonio Gallegos
Yves Girard
Daniel Gonzalez
Evangelos Grecos
James Grogan
Marco Ivan Guerra
Michael O. Guerra
Tomás Guzmán
Tom Hallahan
Bobby Holland Hanton
Paul Heasman
Rob Herring
Mark Higgins
Vladimir Houbart
Clément Huet
Victor Hugo
Rob Hunt
Pérez Iker
Erol Ismail
Martin Ivanov
Jack Jagodka
Armando Juárez
Tolga Kenan
Cristian Knight
Mathieu Lardot
Gérard Lesage
Guy List
Andy Lister
Paul Lowe
Kevin Lyons
Raúl López
Marc Mailley
Christophe Marsaud
Alex Martin
Kai Martin
Francisco Martinez
Julio Martinez
Maria C. Martinez
Tomas Martinez
Victor Hugo Martinez
Gionata Marzeddu
Jo McLaren
Andy Merchant
Lee Millham
Stefano Maria Mioni
Aurura Mora
Isidro Mora
Gabriela Moreno
Gerardo Moreno
Natalia Moreno
Valentina Moreno
Lee Morrison
Alejandro Márquez
Moreno Verduzco Natalia
Simon Newton
Brian Nickels
Alessandro Novelli
Emiliano Novelli
Sammy Ortiz
Ian Pead
Justin Pearson
Iker Perez
Miguel Plata
Gary Powell
Tilly Powell
Vin Priam
Joe Rabl
Angelo Ragusa
Alfredo Ramírez
Jose DeLla Luz Ravelo
Francesco Paolo Renda
Tombrich Ricardo
Gerardfo Rivas
Peter Robinson
Christophe Roblin
Douglas Robson
David F. Rodriguez
Jean-Charles Rousseau
Olivier Sa
Franco Maria Salamon
Matías Salgado
Gemita Samarra
David A. Sanchez
Hasit Savani
Anna Savitska
Alessandro Scepi
Olivier Schneider
Matt Sherren
Craig Frosty Silva
Ivano Silveri
Venice Smith
Matthew Stirling
Hector Tabares
Roy Taylor
Piña Tomas
Jose Ricardo Torres
David Toscano
Sam Trimming
Massimiliano Ubaldi
Jorge Luis Valdez
Moreno Verduzco Valentina
Ami Verge
Sergio G. Villegas
Patrick Vo
David Ware
Marlow Warrington-Mattei
Reg Wayment
Belle Williams
Annabel Elizabeth Wood
Leo Woodruff
Ben Wright
Karanja Yorke
Mirko Zamperla
Nuria Vega
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
stunt helicopter pilot
stunt performer / stunts
stunt coordinator: Mexico
stunt double: daniel craig / stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts
stunts: stunt driver
stunts: Mexico
stunt driver / stunts: Italy
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunt driver
stunt driver / stunts: Italy
stunt double
stunts
stunt performer / stunts
stunt driver / stunts: Italy
stunt performer / stunts
stunt driver
stunts
stunt performer / stunts
stunt driver / stunts
stunt driver / stunts: Italy
stunts: Mexico
double- Alessandro Cremona- Marco Sciarra
stunt performer / stunts
stunts
stunt double Dave Bautista / stunts
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts
stunts: Mexico
stunt driver / stunts
stunts
stunt double Daniel Craig / stunts
stunt performer / stunts
stunt double: Benito Sagredo / stunts
stunt performer / stunts
stunts
stunts
stunt double: Jesper Christensen / stunts
stunts: Mexico
stunts: Mexico
fight assistant
stunts: Mexico
stunt performer: Hinx driver / stunts
stunts
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts
stunt actor / stunts
stunts
stunts
stunt driver / stunts
stunt performer / stunts
stunt performer / stunts
stunts: Mexico
stunts
stunts: Mexico
stunt actor / stunts
stunt driving double: Dave Bautista
stunt performer / stunts
stunts: Mexico
stunts
stunt performer / stunts
stunt performer / stunts
stunt driver
stunts
stunt double: Daniel Craig / stunts
stunts
stunt rigger
stunts: Mexico
head stunt rigger
stunts
stunt performer / stunts
stunts
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Italy
stunts
stunt performer / stunts
stunt driver / stunts
stunt driver / stunts: Italy
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunt coordinador: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Mexico
assistant stunt coordinator
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts
stunts
stunt driver
stunt driver
stunts: Mexico
stunt double: Andrew Scott & Ben Whishaw
stunt double: Rory Kinnear
stunt: Mexico
stunts: Mexico
stunt coordinator
stunts
stunt performer
stunt actor
stunt driver
stunts: Mexico
stunts: Mexico
Action Vehicles assistant coordinator Italy
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunt rigger
stunt performer / stunts
stunt performer / stunts
stunts: Mexico
stunt performer / stunts
stunt performer / stunts
stunt coordinator: Italy
stunts: Mexico
Stunt Double: Lea Seydoux (stunt double)
stunts: Mexico
stunt performer / stunts
stunts: Mexico
stunts: Italy
fight choreographer
stunt performer / stunts
assistant stunt coordinator Mexico
stunts: Italy
stunts
stunt double: Dave Bautista
stunts: Mexico
stunt double (Syringe Heavy) Ralph Fiennes
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunt driver / stunt rigger
stunt driver
stunts: Mexico
stunts: Mexico
stunt department coordinator
stunts: Mexico
fight choreographer assistant
stunts
stunt performer / stunts
stunts
stunts
stunt performer / stunts
stunt performer / stunts
stunt performer / stunts
stunt performer / stunts
stunt driver
stunt (uncredited)

Camera and Electrical Department


Yassine Abounouom
Steve Adcock
David Arms
Billy Askew
Peter Ayriss
Giampaolo Bagala
Darren Bailey
Jacob Barrie
Adrian Barry
Nathanael Bauer
Liam Beard
Nicola Beattie
Marc Bellver
Leonardo Beltrame
Alex Bender
German Betancourt
Roberto Bianchi
Lucas Bielan
Robert Binnall
George Bird
Abderrahim Bissar
Hans Bjerno
Daniel Bocking
Jasin Boland
John Bonnin
Yassine Bouderba
John Bowman
Jeremy Braben
Alexander Bridges
Julian Bucknall
Emmet Cahill
Guttadauro La Blasca Carmelo
Gustavo Castillón
Joaquin Cervera
James Chesterton
Dominique Cheung
Alejandro Chávez
Nicholas Clarke
Alex Collings
Clare Connor
Sean Connor
Richard Copeman
Josselin Cornillon
Nick Crew
Adam Dale
Di Russo Daniele
Carlos De Carvalho
Ruy De Carvalho
Oscar Deeks
Massimiliano di Giuliani
Maurizio di Stefano
Paolo Di Stefano
Fabrizio Diamanti
Chris Dickinson
Simon Dunn
Ider Eddadsi
James Edgcombe
Laurence Edwards
Ilham El Abdi
Lee Eldred
Bernard Esterhuysen
Warren Evans
Jallo Faber
Mike Farr
Francesco Ferrari
Peter Field
James Foreman
Jonny Franklin
Billy Gamble
Jovany Garcia
Keir Garnet-Lawson
Jamie Garside
Lee Godfrey
Leigh Gold
Alex Golding
Will Handley
Phill Hardy
Rowan Haughey
Colin Hazell
Sam Hazell
Alfonso Herrera Salcedo
Ronald Hersey
Matthew J. Hicks
Steve Hideg
Michael Hill
Des Hills
Joe Hissey
Andy Hopkins
Wayne Howlett
Gary Hymns
Paul Hymns
Clive Jackson
Tony Jackson
Hefin Jones
Kenji Katori
Hanz Kawson
Paul Kelly
Eddie Knight
Joe Knight
Morgana Laguardia
Ed Lancaster
Harry Langston
Valeria Lattanzi
Paolo Leurini
Stephen Lloyd
Vinny Madden Jr.
Vince Madden
Ryan March
Stefano Marino
Flavia Martinez
Driss Marzak
John Marzano
Jon Maskell
Barry McCullagh
Malcolm McGilchrist
Adam McGrady
John McSweeney
Jack Mealing
Flavio Meloni
Michael Mensah
Sebastian Meuschel
Paul Molloy
Stewart Monteith
Leslie Montero
Aaron Montgomery
Dean Morrish
Julian Morson
Andy Mountain
Noe Muñoz
Gary Nagle
Gary Nolan
Jonathan Olley
Armando Orsolini
Robert Palmer
Gary Parnham
Jay Patel
David Pearce
Felipe Perez-Burchard
James Perry
Roland C. Phillips
Jim Philpott
Toby Plaskitt
Elliott Polley
Rob Portus
Luc Poullain
Jack Powell
Vincent Prunier
Andrew Purdy
Simon Purdy
Marek Radolf
Marco Raimondi
Christopher Raphael
Edward Ratcliffe
James H Razo
Imad Rechiche
Patrick Redmond
Terry Robb
Richard Roles
Grace Royall
Luis David Sansans
Luis Santos
Adam Sculthorp
Luke Selway
Lorenzo Senatore
Cristiano Sergioli
William Sheffield
James Sibley
Carlos Silva
Dan Smith
David Smith
Gary Smith
Juan Pablo Somohano
Ian Speed
Morgan Spencer
Gary Spratling
Tom Stansfield
Alan Stewart
Paul Stewart
Chris Summers
Adrian Sworn
Diego Sánchez
Demian Tames
Dean Thompson
Andy Thomson
Iain Thomson
Joe Tooke
Russel Torode
Colin Townsend
Jason Tubbs
David Tulett
Ryan Turner
Raymundo Verde
Fabrizio Vicari
Gareth Viner
Tom Wade
Kieran Waites
Martin Ward
Jon Webb
Peter Welch
Martyn Welland
Dave Wells
Michael White
Berndt Wiese
Glyn Williams
Harry Wingate
Alexander Witt
Bruno Witt
Marc Wolff
Davide Zanetti
Quentin Brown
Becky Lee
Franz Lustig
Derrick Peters
Benjamin Michael Wearing
John L. Wilson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
electrician
alpha head tech
aerial stabilised head tech / 1st ac
Camera Trainee: SFX daily miniture unit
drone pilot
Key grip Italia
grips libra technician
second assistant camera: c camera, 2nd unit
b camera grip main unit
electric: additional photography
trainee video assist
additional camera trainee: second unit
camera operator: mexico
best boy
second assistant camera: c camera, main unit
first assistant camera: mexico
electrician
camera operator: "a" camera, main unit
dop: splinter unit - Morocco
lighting technician
lighting technician
aerial director of photography
console operator
still photographer: second unit
libra head operator: Mexico City Unit
second assistant camera: Mexico
video assist coordinator
aerial director of photography
video assist assistant: second unit
first assistant camera
additional grip: Morocco
electrician
first assistant camera: mexico
first assistant camera: mexico
additional second assistant camera: 2nd Unit
second assistant camera: A camera, 2nd Unit
camera pa: México
additional electrician
second assistant camera
second assistant camera: second unit, daily
B-camera 1st ac: 2nd unit
additional focus puller
dit trainee
second assistant camera: "c" camera: dailies
aerial director of photography.
electrician: additional
additional camera operator
camera trainee: second unit
epk cameraman: second unit
gennie operator
electrician
electrician
grip
additional electrician
personal assistant to Mr Van Hoytema
electrician
video assist trainee
remote head tech: second unit
assistant camera
electrician
phantom camera technician: Title Sequence
rigging gaffer
director of photography: second unit
lighting technician
additional first assistant camera: second unit
camera operator: second unit
electrician
electrician
floor best boy
second assistant camera: Mexico
data management technician
lighting technician
grip
first assistant camera: "b" camera, main unit
data management technician: 2nd Unit
microwave technician / wescam technician
second unit: first assistant 'b' camera
practical electrician
Techno Crane Tech
grip: Head Tech, main unit
camera trainee: Mexico
edge director of photography
digital imaging technician: Title Sequence: dailies
crane technician: dailies
rigging electrician
russian arm precision driver
rigging electrician
best boy grip: 2nd unit
Bickers Audi RS4
key grip
key grip: vfx unit
camera operator: 'a' cam. 2nd unit
camera operator: splinter unit
genny driver
camera operator
gaffer: 3rd unit assistant
electrician
gaffer: second unit
lighting technician
trainee: mexico
grip (main unit morocco)
practical electrician
additional second assistant camera: Italy
rigging electrician
video assistant: miniatures unit
lighting technician
chargehand rigging electrician
second unit video assist trainee
gaffer: Italy
"a" camera pa: México
gaffer
aerial director of photography
driver: camera truck
rigging electrician
grip: "a" camera
video assistant
grip
Camera Trainee
electrician: Italy
technodolly operator
camera operator: second unit
electrician
best boy
Loader trainee: México
2nd unit electrical standby rigger
"b" camera second assistant: second unit
"b" camera/steadicam operator: main unit
console operator: second unit, Rome
first assistant camera: mexico
electrician
rigging electrician: Morocco
still photographer
third assistant camera: "b" camera
first assistant camera: "c" camera, main unit
electrician
Digital Imaging Technician
second assistant camera: "a" camera, main unit
camera operator: mexico
second assistant camera: "b" camera, main unit
second assistant camera: vfx splinter unit
grip
russian arm operator
grip trainee: main unit
libra technician
aerial camera coordinator: Morocco Unit
lighting technician
electrician: dailies
generator operator
practical electrician
baloon light
rigging best boy
photographer: second unit
additional camera trainee
remote head technician
first assistant camera: "c" camera, Morocco
edge head technician
lighting technician
aerial photographer
additional camera trainee
camera operator: "c" camera, Mexico
additional electrician
aerial camera technician
additional clapper loader
camera operator: 2nd unit: Rome
additional technocrane: second unit: Rome
electrician
rigging electrician
second assistant camera: mexico
rigging electric: Austria
gaffer
best boy grip
second assistant camera: Mexico
libra head technician
central loader: main unit
camera operator: second unit
grip: dailies
additional photography second unit
Rigging chargehand
first assistant camera: second unit
lighting technician: second unit
d.i.t.: vfx unit
camera trainee: Mexico
"a" camera first assistant: second unit
russian arm technician
dit assistant: London
practical electrician
additional camera trainee 2nd unit
lighting technician
edge arm operator
libra head technician
crane technician lighting dept
first assistant camera: mexico
additional camera
libra head technician
second assistant camera: second unit
lighting technician
video playback: second unit
first assistant camera: second unit
digital imaging technician: main unit
lighting technician
rigging grip: vfx unit
HOD Practical Lighting Electrician
"c" camera first assistant: second unit
first assistant camera: aerial Austria
camera trainee
director of photography: second unit
second assistant camera: second unit
pilot: camera helicopter
"c" camera - action unit
digital imaging technician: sfx miniature unit
Aerial Camera Tech/DIT (uncredited)
cinematographer: main titles (uncredited)
first assistant camera: main titles (uncredited)
second assistant camera: main titles (uncredited)
still camera: second unit: daily (uncredited)

Animation Department


Marlene Chazot
Mike Ford
Stephen Jolley
Alexis Kerjosse
Lee McNair
Matt Mitchell
Catherine Mullan
Joseph Kane
Cole Leman
---
---
---
---
---
---
---
---
---
animation technical director: MPC
animator
animator
animator
animator
animator
animation supervisor: MPC
animator: opening sequence (uncredited)
Driver (uncredited)

Casting Department


Alejandro Ayala
Amal El-Farfachi
Stéphane Foenkinos
Lucy Hellier
Sally King
Beatrice Kruger
Tusse Lande
Kate McLaughlin
Kitty McWilliams
Mounir Saguia
Nicole Schmied
Julio Toledo
Milla Wilcock
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
extras casting coordinator
Casting Germany
casting: France
casting associate
child crowd casting
additional casting: Italy
casting associate
extras casting
casting assistant
casting: Morocco
casting associate / casting: Austria
extras casting director
extras casting

Costume and Wardrobe Department


Rachid Aadassi
Karen Beale
Abderrahim Benkhayi
Amine Benkhayi
Julien Boisselier
Sue Bradbear
Max Brennan
Aurora Bresciani
Sarah Brest
Lucy Brookes
Lucy Calder
Paul Colford
Alex Cox
Viviana Crosato
Ken Crouch
Richard Davies
Stefano De Nardis
Mariana Escárzaga
Liz Essex
Françoise Fourcade
María Garcés
Jessica Goodall
Lynsey Harris
Dougie Hawkes
Vivienne Jones
Eniko Karadi
Lee Kenny
Sara Khabir
Sara Khabir
Lauren Kilcar
Arturo Lazcano
Mark Lord
Joanna Campbell Lynch
Claudio Manzi
Carina Mayer
Marlies Mayringer
David McLaughlin
Carlotta Moricci
Gabriella Morpeth
Neil Murphy
Steve O'Sullivan
Gary Page
Jessica Phillips
Kevin Pratten
Billy Prichard
Theresa Pultar
Laura Renouf
Rebecca Sellors
Susanne Morthorst Staal
Jimena Tenorio
Maurizio Torti
Crystel Tottenham
Lyndsey Wardrop
Claire Watson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
set costumer
wardrobe mistress 2nd unit
costume supervisor
costume assistant
wardrobe assistant: Mexico
head costume maker
costume assistant
costume trainee: Italy
crowd wardrobe mistress
principal costume trainee
costume illustrator
2nd unit wardrobe master
junior costume maker
costume trainee
costume supervisor
assistant costume designer
costume supervisor: italy
wardrobe assistant: Mexico
crowd costume trainee
assistant costume designer: crowd
costume assistant
Costume Illustrator
principal stand by
costumier
assistant costume designer
costume maker
costume assistant
costume buyer
costume assistant
Assistant Buyer
head costume painter
daily costumer
wardrobe supervisor
associate wardrobe supervisor
wardrobe: crowd Austria
wardrobe: crowd Austria
speciality costume maker
costume assistant: Italy
daily crowd costumier
costumier: Mr. Craig
costume daily
principal cutter
set costumer dailies
principal costumier
Costume Daily
wardrobe: crowd Austria
head breakdown artist
costume maker
costume maker
wardrobe
costume assistant: Italy
crowd costume trainee
crowd costume runner: Mexico
costume coordinator

Editorial Department


Juan Carlos Alvarez Vasquez
Miles Anderson
Mike Austin
Lucie Barbier
Jo Barker
Thom Berryman
Gemma Bourne
John Bush
Tom Coope
Aaron Coot
Greg Fisher
Kira Fitzpatrick
Chris Francis
Emily Greenwood
Kim Honeyman
Todd Kleparski
Emily Leach
John Lee
John Maltby
Doychin Margoevski
Emma McCleave
Steve McGowan
Claire McGrane
Carlo Milillo
Lucy Mitra
Alex Parrett
Laura Pavone
John Quartel
Darren Rae
Jeremy Richardson
James Slattery
Jonathan Smiles
Jack Watts
Josh Kelly
Abigail McKenzie
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
post-production coordinator
dailies colourist: additional
on-line editor
colour assistant (as Barbier Lucie)
lab operator
digital picture services
apprentice editor
dailies producer
dailies operator
dailies operator
digital intermediate colorist
junior digital intermediate producer
colour assistant
digital on-line editor
Senior Digital Intermediate Producer
head of production: Company 3 UK
location dailies operator
associate editor
dailies operator
dailies operator
first assistant editor
dailies producer
Operations Manager, Company 3
editorial trainee
assistant vfx editor
dailies producer
colour assistant
technical supervisor
colorist: dailies
second assistant editor
dailies colorist: additional
digital intermediate QC
senior digital cinema compressionist
digital lab operator (uncredited)
digital intermediate coordinator VistaVision

Location Management


Khalid Ameskane
Tom Asquith
Tobias Bachnetzer
Daniella R. Baggaley
Marta Baidek
Gianluca Barra
Anna Bennett Squire
Lorenzo Bertolazzi
Julian Bivol
Finlay Bradbury
Oliver Bradbury
Duncan Broadfoot
Ryan Burt
Rob Campbell-Bell
Aarón I. Campos
Leonardo Cellai
Simone Centioni
Samantha Choat
Marzia Coltellacci
Callum Costello
Nick Coupe
Matt Craufurd
Milo Cremer Eindhoven
Chris Deighton
Nicola Di Terlizzi
Riki Dial
Eleanor Downey
James Doyle
Liam Dunne
Ellysha Eglon-Smith
Imad El Ghazi
Ish Faucher
Nicola Fedrigoni
Fabio Ferrante
Karim Ferrero
Natalie Foffi
Zachary Fox
Driss Gaidi
Rachid Gaidi
Sami Gaidi
Milenco Galipienzo
Andrea Gambadoro
Rebecca Gibson
Peter Glover
Michael Grassmayr
Mirko Haberkorn
Khalid Haberraih
Faical Hajji
Robert Hamer
Charlie Hayes
Richard Hill
Ali James
Jamie Jones
Matt Jones
Elisabeth Juen
Joe Kidd
James Kirby
Andreas Kispert
Konrad Krusche
Yvy Kruspel
Sarah Kate Lewis
Gianni Eduardo Librobuono
Philip Lobban
Jacopo Marras
Tom Marshall
Jenny Maybour
Hannah McCarthy
Vikki McCraw
Robin Melville
Stefania Monetti
David Morgan
Neil Morgan
Carlos Muñoz Portal
Giuseppe Nardi
Jason Nightingale
Juan Pablo Noval
Niall O'Shea
Giulia Odoardi
Ramon Panzavolta
Emma Pill
Ben Piltz
Moises Pineda
Raffaella Pioggia
James du Plessis
Ruben Portal
Lindsey Powell
Nick Ramsay
Mark Saint John Ridley
Matthew Risebrow
Victoria Rosenbaum
Elena Rotatori
Cynthia Ruiz
Fernanda Ruiz
Ben Sanderson
Peter Schellnast
Asha Sharma
Adam Sharp
Ronak Singh
Paul Smith
Taro Smith
Mathew Sprake
David Taylor
Raffaello Vignoli
Nua Watford
Reini Weissensteiner
John West
Ryan Westington
Ruby Whitelocke
Lenart Cernilogar
Matthew Hodgkin
Maximilian Hoeller
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
location manager
location manager
location marshall: location
location marshal (as Daniella Baggaley)
location marshall: dailies
assistant location manager: italy
location marshall (dailies)
location marshall: daily
location marshall
location manager
location assistant
location manager
location marshall: dailies
assistant location manager dailies
location manager base camp méxico
location manager: italy
location assistant
location marshall: dailies
Location Coordinator: Italy
location marshall
location marshall
assistant location manager
locations marshall
location marshal
assistant location manager: Italy
locations marshall
assistant location manager
location marshall: dailies
Location Marshall
location marshall
assistant location manager
location marshal
location manager: Dolomite Scouting
location manager
location
location assistant
location marshall
supervising location manager
assistant location manager
assistant location manager: plate unit
location manager
location marshall: dailies
location marshall: dailies
location marshal
location marshall
location marshall: location
assistant location manager
location manager
location medic
location manager
location manager: Italy
location manager
assistant location manager
location manager: Italy
location assistant: Austria
Location Marshall
location marshall
location manager: Austria
location assistant: Austria
location coordinator: Austria
assistant location manager: morocco
assistant location manager: italy
location scout
assistant location manager
location marshall
location marshal
location marshal: dailies
location marshall
supervising location manager: Italy
location coordinator
location marshall
location marshall
assistant location manager mexico
location manager
assistant location manager
location manager
location assistant
location assistant
assistant location manager
Supervising Location Manager
location manager
location assistant
location office assistant: Italy
location marshal (credit only)
location assistant
assistant location manager
locations marshall
location marshall: dailies
assistant location manager: dailies
location marshall
location assistant
location assistant: dailies, London
location production assistant
location assistant: uk
location manager
location manager uk
Locations Radio PA
location marshall
location marshal
location marshall: dailies
location medic
assistant location manager
assistant location manager: italy
location marshall: dailies
location manager: Austria
unit location manager
location marshal
location assistant
location marshall (uncredited)
location marshall (uncredited)
location marshal: Austria (uncredited)

Music Department


John Beasley
Bill Bernstein
Mark Berrow
Rachel Bolt
Thomas Bowes
Alfredo Bringas
Peter Clarke
Paul Clarvis
Jordan Cox
George Doering
Terry Edwards
Grant Fonda
Simon Franglen
Ricardo Gallardo
Miguel Gonzalez
Isobel Griffiths
Lewis Jones
Matt Jones
Roger Linley
London Voices
Steve Mair
Dorina Markoff-McNulty
Yann McCullough
Shinnosuke Miyazawa
Thomas Newman
George Oulton
Ben Parry
Tom Pearson
Tom Pigott Smith
J.A.C. Redford
Yamil Rezc
Simon Rhodes
Frank Ricotti
Sonia Slany
Steven L. Smith
Jill Streater
Tambuco
Phil Todd
Raul Tudon
Lucy Whalley
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
synthesizers and drum programming
supervising music editor
musician: violin
viola
orchestra leader
musician: Day of the Dead Festival
music editor
musician: percussion
music department
musician: guitar, dulcimers
co-concertmaster
music department
arranger / synth programming
musician: Day of the Dead Festival
musician: Day of the Dead Festival
music contractor
assistant engineer
assistant engineer
musician: double bass
choir
musician: double bass
musician
additional source music / music editor
additional recordist
conductor
assistant engineer
co-concertmaster
music editor
musician
orchestrator
music arranger
music scoring mixer
musician: percussion
musician: electric violin
music preparation
supervisor music copyist
musician: Day of the Dead Festival
musician: alto flute, bass flute
musician: Day of the Dead Festival
assistant orchestra contractor

Transportation Department


Phil Allchin
Ali Bakkioui
Michael Barrow
Paolo Bernardini
Dean Burtenshaw
Stuart Clayson
Mark Cutler
Dobrin Daniela
Ben Davies
Steven Day
Hendrik De Jonker
Filippo Del Bello
Shawn Dixon
Henry Dray
Terry Drinkeld
Melina Frías
Sergio Galicia
Ricardo Gallarzo Jr.
Dante Gallo
Guido Gargiullo
Sarah Greensmith
Jeremy Henson
Ashley Hollebone
Daniel Huhn
Stephen Inwood
Nabil Jalil
Tony Jayes
David Kipling
Michael Kirkman
Ted Leaning
Vince Levins
Liam Kinehan
Rob Lloyd
Davide Manera
Jon Maskell
Iraida Villegas Mendez
Steve Mitchard
Danny Mitchell
Ashley Jade Parkes
Ellen Parkes
Ismael Pascual
Thomas Pelzelmayer
Martina Pirnbacher
Jesús Reyes
Mark Richards
Massimiliano Rocchetti
Mario 'Pikachu' Rojas
Hector Salomon
Emma Savin
Lawler Shadene
Clive Shaw
Daniel Lopez Sola
Bryce Tibbey
Aigler Tibby
Danny Triphook
Rob Van Der Veen
Paul Wambach
Carey Watson
Alex Wayaffe
James Wilson
James May
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
transportation captain
transportation coordinator
4x4 driver
production driver
4x4 driver
driver/tech support: 2nd unit - London
minibus driver
facilities crew
picture vehicle technician
transportation manager: Italy
camera truck driver
transportation captain
driver
supervising transportation manager
unit driver
transportation coordinator: ITALY
transportation
action vehicles coordinator: Mexico
driver: make-up and wardrobe bus
production driver
action vehicles personal assistant
facilities driver
senior picture vehicle technician
personal driver: to B. Broccoli, Austria
camera truck driver
transportation captain
unit driver
unit driver
unit driver
driver
hod tech vehicles / tech trucks h.o.d
Tech truck hod 2nd unit
mini bus driver
transport assistant: Italy
prop driver
transportation coordinator: Mexico
Daniel Craig's Driver
swing co-ordinator
transportation
transport assistant
driver: transport facilities
transportation coordinator: Austria
transportation office assistant: Austria
driver
unit driver
transportation captain: action unit Italy
transportation captain: México
action vehicles coordinator: Mexico
4x4 driver
facilities crew
driver 4x4
facilities crew
transportation captain
facilities hod
transport: Austria / captain: Morocco
facilities driver/o.s.m.
transportation manager: Mexico
transportation assistant: Austria
picture vehicle coordinator Italy
driver / 2nd unit techs
driver (uncredited)

Other crew


David Adamthwaite
Sabbir Ahmed
Charlie Akin
David Ambrosi
Sarah Armstrong
Samantha Arnold
Alexa Aroesty
Marla Arreola
Tracy Asslanian
Elisabetta Badolisani
Steven Baldwin
Jose Manuel Ballesteros
Steve Barry
Michael Beard
Mark Beaumont
Bouchra Bentayeb
Lisa Birch
Morgan Blackmore
Matthew Blain
Dave Booys
Tony Broccoli
Jordan Brown
Monique Brown
Corran Brownlee
James Budd
Heather Callow
Manuel Campillo
Faye Carney
Roisin Carty
Chiara Catalano
Jamie Chalkley
Kelly Kiyoon Chang
Michael Chapman
Oliver Chater
Samantha Choat
Lesley Chorley
Giuliana Claudione
Elliott Cobley
Michael Cole
Hannah Collett
Filippo Colli
Frances Collier
Paul Collins-Reddin
Erasmo Colucci
Samuel Martin Cook
Chris Corbould
Anita Cording
Greg Corke
Stephanie 'Tuty' Correa
Hephzibah Craen
Panateam Crew
Amanda Crisses
Marcus Crouch
Kristy May Currie
Cynthia Marín
Emma Davie
Bernardo De Urquidi
Charlie Dennis
Alberto Di Giovanni
Kay Di Rezze
Margherita Di Tullio
Mark Dillen
John Doherty
Emma Dunleavy
Lester Dunton
Charles Edwards
Lorraine Edwards
Adriana Enriquez
Tabata Gasse Estrada
Dave Evans
Willy Faso
Ben Firminger
Lucia Foster Found
Jacopo Fournier
Sergio Franceschini
Daryl Francis
Giulio Franz
Ernesto Garabito
Jocelim Garibaldi
Christina Kelton Garner
Jim Garner
Federico Ghetta
David Giammarco
Vicente Gil
Fraser Grant
Ian Grech
Neil Grigson
Luis Hartmann
Harry Hewitt
Romana Holzmüller
Jason Horwood
Craig Hosking
Caroline Houghton
Pauline Hume
Francesca Hunt
Amy Irvine
Tom Ivens
Dolly Jagdeo
Aaron Jenner
Thomas Jerry
Stephanie Jolly
Melanie Jones
Susie Jones
Irene Kainz
Alexander Kanellakos
Jamie Kemp
Rachel King
Daniel Kleinman
Ben Kozel
Valentina König
Gianluca La Rosa
Kelly Lee
Alfredo Lara Orbezo Lira
Kerrie Lloyd
Martin Loader
Myriam Loukili
Cazzie Loveday
Tom Lowes
Ludovica Lugli
Marlene López
Daniela Macrillo
Nicoletta Mani
Jacopo Marras
Mathias Mayer
Jill McCullough
Jenni McMurrie
Alastair McNeil
Mar Mercado
Jacopo Miceli
Ernst Aschi Michel
Carlo Miscoli
Janeth Mora
Eduardo Morales Arcelus
Karina Moreno Garcia Malo
Andy Piers Morris
Emily Morris
Rosie Moutrie
Sally Mulligan
Grazia Netti
Joyce Noakes
Annabel Norbury
Frédéric North
Andrea Nunner
Declan O'Brien
My Mustapha Oikil
Simone Olivieri
Teresa Orlando
David Orpheus
Jessica Otto
Esseddyq Oussama
Daniel Paredes Guerrero
Miuta Paterni
Paul Pattison
James Payton
Alexander Phoenix
Rino Piccolo
Philip Pickford
Katrin Pittracher
Kit Plowman
Veronica Ponzoni
David Powell
Kenneth Pratt
Felix Pyne
Rebecca Rae
Sarah Rake
Sergio Missael Ramírez
Norman Campbell Rees
Max Reisbaum
Claudia Repper
Emma Reynolds
Amin Rharda
Shane Roberts
John Roebuck
Richard Rogan
Elizabeth Rojas
Nina Díaz Roura
Richard Ruck
Alessandro Ruggeri
Lissette Ruiz
Sam Rumble
Tomás Sampedro Fernández
Will Samuelson
Adriana Santos
Lena Schmigalla
Flavio Schneider
Nanouch Schtroy
Dave Shaw
Malika Sheikh
Sarah Shepherd
Mark Shultz
Lorenzo Signoretti
Ingrid Simmonds
Asa Sims
Enzo Sisti
Joss Skottowe
Diego Spalla
Bertie Spiegelberg
Chiara Stefani
Andy Stephens
Jonjo Stickland
Isabelle Suas
Andy Surry
Bronagh Szywala
Alejandro Sánchez de la Peña
Widad Taha
Irene Tartaglia
Jayne-Ann Tenggren
Illias Thoms
Cristina Thurston
Elena Tiberi
Katharine Tidy
Rob Townsend
John Udall
Efrén Valladares
Giorgio Vigna
Héctor Villegas
Jo Wallett
David Ware
Simon Waterson
Carmen Weingartshofer
Stephanie Wenborn
Jessica White
Ashley Wild
Richard Wild
Belle Williams
Luke Kimble Williams
Suzi Wilson
Alejandro Wirth
Marc Wolff
Jacob Wood
Anthony Woodley
Mike Woodley
Andreas Wurscher
Paul Zieleniec
Stefan Zürcher
Javier Arcelus
Walter Arrighetti
Kriss TheDish Brown
Jamie Clevenger
Alcon Galermo
Greg Grusby
Brian Lang
Christian Laws
Michael Riedacher
Haakam Singh
Giorgio Vigna
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
medic
1st assistant accountant: Italy, Morocco
film extra
aerial coordinator Italy
assistant script supervisor
2nd Unit Production Coordinator
production assistant
production assistant
pa: second unit dailies
production assistant: Italy
production assistant
catering and craft service coordinator: mexico
assistant accountant
paramedic
location accountant: Austria and Morocco
assistant production coordinator
assistant marine coordinator
assistant accountant
assistant accountant
marine crew
production executive
assistant accountant
assistant production coordinator: morocco
title concept artist
production assistant
unit publicist
pa coordinator
Unit Nurse: Second Unit
dialogue coach: prep - Lea Seydoux
filing clerk
helicopter pilot
Costing Assistant
production assistant
production assistant: dailies
production assistant: dailies
assistant accountant
assistant accountant
floor runner
security: Mr. Craig (as Mike Cole)
assistant to the producers
facilities production assistant
sports therapist
floor runner: second unit
1st Assistant accountant: Italy
additional production assistant
Picture Vehicle Supervisor
construction medic: dailies
armourer
mexico second assistant director
production secretary: second unit
aerial coordinator italy
Assistant to John Logan
production assistant
executive producer for screen animation
production assistant
set publicist
on set pa
set production assistant: 2nd Unit
set production assistant: second unit, Italy
assistant accountant: mexico, morocco
accommodation coordinator: Italy
traffic management
Safety Consultant
assistant to the producers
Projection effect supervisor
clearances
Production Coordinator UK
production assistant
service production mexico
key technical armourer
production coordinator: Italy
unit manager: austria
aerial operations coordinator
production assistant
production company pilot
construction medic
production assistant
production assistants coordinator: Mexico
production assistant
assistant: Christoph Waltz
security: Mr. Craig
production assistant
creative consultant / production assistant
Aerial Assist. Coordinator
location accountant: Mexico
end titles designer
studio unit manager
production runner: austria
floor runner: daily
second assistant accountant: Austria
stand-in Mr Craig
aerial coordinator/pilot
production assistant
end titles designer
accounts assistant Itlay
stand-in: Léa Seydoux
Set Production Assistant
security (as Dolly Ballea)
carpenter
technology
set production assistant
assistant: Mr. Mendes
script supervisor: 2nd unit
production coordinator: Austria
game master: promotional material
cast chef
unit nurse: dailies
main titles designer
production assistant
assistant production coordinator: Austria
set pa
assistant production coordinator
background coordinator
assistant production coordinator: austria
film extra
production accountant
set security
unit osteopath/physio
line producer assistant (production assistant)
production assistant
payroll: accountant
script supervisor (dailies) (second unit)
assistant to location manager
set unit manager: Austria
dialect coach
promotions
cost accountant
production assistant
set production assistant: second unit
Snow Consultant
location accountant: Italy
production assistant
set production assistant: Mexico
lockup: Mexico City (as Karina Moreno)
camera boat crew
accounts assistant
digital publicist
medic: dailies
cashier: italy
assistant accountant
Set Assistant to Sam Mendes
stunt camera helicopter pilot
location accountant Austria
production coordinator: morocco
set doctor
facilities production assistant
key floor runner
runner
assistant: Mr. Craig
production assistant
production assistant
Assistant Unit Manager
additional pa: uk
stand-in: Christoph Waltz
systems administrator
film commissioner
aerial safety coordinator
austria accommodation co-ordinator
production assistant
set production assistant
unit manager: Morocco
production assistant
lead location marshall
Publicity Co-ordinator
assistant to co-producer & financial controller
armorer mx: Mexico
stand-in: Ralph Fieness
production assistant
pa coordinator
assistant to the producers
researcher
safety diver
tax accountant
travel coordinator
production assistant
set production assistant: Mexico
set security
assistant production coordinator italy
crowd production assistant
set production assistant
Lock up Mexico City
helicopter pilot
production assistant
first assistant accountant: Austria
assistant snow consultant
aircraft supplier
marine coordinator
production assistant
dialect coach
production coordinator: Mexico
set production assistant
Assistant Accountant
security: Mr. Craig
italian production consultant
supervising armourer
office production assistant
production coordinator
tax credit accountant: Italy
aerial operations manager
assistant marine coordinator
assisitant accountant
production coordinator mexico
accounts assistant
base camp manager: Mexico
production coordinator
assistant accountant: Italy
script supervisor
lock off pa
production assistant: Mexico
accountant assistant
home economist
fire safety officer
production accountant: italy
travel coordinator: Mexico
action vehicles asst coordinator
production assistants coordinator: Mexico
production coordinator
production assistant
trainer: Mr. Craig
austria assistant production co-ordinator
publicity and marketing
performance capture artist
daily set production assistant
weather consultant
picture double
set production assistant: 2nd unit
set pa
production assistant
aerial coordinator
floor runner
aerial technician
aviation consultant
set unit manager: Austria
assistant accountant: Austria
snow consultant
set production assistant: Mexico (uncredited)
file-transfer facility manager Rome (uncredited)
Satellite Internet, Wifi Engineer & IT Support
Studio Production Coordinator (uncredited)
uncredited
ILM executive staff (uncredited)
production assistant (uncredited)
production assistant: Mexico (uncredited)
production staff (uncredited)
production assistant (uncredited)
assistant action vehicle coordinator

World Premiere

26 Oktober 2015 in de Royal Albert Hall te London

US Release Datum

6 November 2015

Release Data


UK
Ireland
Netherlands
Finland
Norway
Sweden
Belgium
Argentina
Bahrain
Brazil
Switzerland (I)
Switzerland (D)
Chile
Colombia
Czech Republic
Germany
Hungary
Israel
Italy
Mexico
Portugal
Serbia
Singapore
Slovakia
Ukraine
Austria
Bulgaria
Belarus
Canada
Denmark
Spain
Hong Kong
Croatia
Iraq
Iceland
Kazakhstan
Lebanon
Lithuania
Latvia
Malaysia
Philippines
Poland
Romania
Russia
Taiwan
USA
Vietnam
Cambodia
Switzerland (F)
France
Australia
Estonia
Greece
South Korea
India
South Africa
Japan
26 October 2015
26 October 2015
29 October 2015
30 October 2015
30 October 2015
30 October 2015
4 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
5 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
6 November 2015
9 November 2015
11 November 2015
11 November 2015
12 November 2015
12 November 2015
12 November 2015
12 November 2015
20 November 2015
27 November 2015
4 December 2015

Box Office

879,620,923 miljoen Dollar

TV premiere

17 januari 2018 op ZDF

Speelduur

150 Minuten

Gadgets

  • Aston Martin DB10
  • Omega Seamaster 300 polshorloge met ingebouwde bom
  • Walther PPK
  • SIG-Sauer P226R (Bond geeft dit wapen aan Madeleine Swann in de trein scÚne)
  • Heckler & Koch VP9

Film Locaties


De 24ste James Bond film opent in Mexico City tijdens de parade van de "Dag van de Doden". We zien een gemaskerde James Bond (Daniel Craig) hand in hand met Estrella (Stephanie Sigman). Deze opname gebeurde in de "Calle de Tacuba" aan het "Museo Nacional De Arte", te herkennen aan het standbeeld van een ruiter net voor de museum poort. Deze straat en het museum is gelegen in het historisch centrum van Mexico City. Een ogenblik later wandelt de schurk Marco Sciarra (Alessandro Cremona) hen voorbij. Bond en Estrella gaan een hotel binnen waarna Bond door het venster het balkon oploopt. Het balkon maakt deel uit van het restaurant "Los Girasoles" op de hoek van het plein. Hij loopt door en komt terecht op het dak van het "Senado De La Republica". Het nr. 9 in de XicotÚncatl. Verdoken achter een opstandje op het dak richt hij zijn geweer op een raam van het gebouw nr. 22b in de Donceles. Na wat afluisterwerk door Bond volgt een explosie die het ganse gebouw doet neerkomen, zowel Bond als de schurk ontsnappen aan de explosie waarop Bond de achtervolging verder zet. Plots is de parade van plaats veranderd en komen we terecht in de Avenida 20 de Novembrie met op de achtergrond de "Catedral Metropolitana". De achtervolging gaat door tot op het "Plaza de la Constitucion" of beter gekent als "Zocalo". Na een huivering wekkende stunt in een helikopter wordt de schurk gedood en overmeesterd Bond de piloot, hij neemt de besturing over en vliegt verder in de richting van de Paseo de la Reforma, te herkennen aan de moderne hoogbouw. Na de aftiteling zijn we terug in Londen waar Bond aanwezig is op het bureel van Mallory , na een korte ontmoeting met "C" verlaat Bond het bureel en zien we hem over een rond binnenplein wandelen, dit is het binnenplein van het Foreign & Commonwealth Office in King Charles Street. Als toerist is het niet mogelijk om het binnenplein te betreden vanwege de veiligheidsvoorschriften. Op het binnenplein wil Moneypenny hem een doos met persoonlijke spullen geven, maar hij nodigt haar uit om deze bij hem thuis te bezorgen. Daarna zien we het huis van Bond, het is gelegen aan Stanley Crescent 1, deze plaats lig op wandelafstand van de wereldberoemde antiekmarkt "Portobello Road". Daarna zien we Tanner en Bond in een speedboot op Thames. Ze varen via een onderdoorgang schuin tegenover het MI6 gebouw de geheime schuilplaats van "Q" binnen. De onderdoorgang bestaat niet en werd via CGI op het scherm gebracht. Het bruggetje werd gefilmd aan het Regent's Canal nabij Camden Lock. Enkele seconden later zien we Bond met de geleende DB10 door de straten van Rome rijden. Hij woont er de begrafenis van Marco Sciarra bij. Deze opnames werden gemaakt aan het Museo della CiviltÓ Romana, aan het Piazza Giovanni Agnelli. Bond volgt de weduwe van Marco Sciarra tot in haar woning, nog net op tijd om haar te redden van enkele huurmoordenaars. Het huis is de Villa di Fiorano in de Via Appia Antica 400 ergens in een buitenwijk van Rome. Na een vrij partijtje met de weduwe (Monica Bellucci) vertrekt Bond in zijn DB10 naar een vergadering van de SPECTRE organisatie. Het gebouw, zogezegd in Rome is in werkelijkheid het Blenheim Palace in Woodstock, Engeland. In de film is het gebouw bijgewerkt met CGI. De reusachtige kamer waar de vergadering doorgaat is een imposante set in de Pinewood Studio's. Bond wordt ontmaskerd maar kan ontsnappen, hij wordt achtervolgd door Mr. Hinx (Dave Bautista) in een speciaal voor de film ontworpen Jaguar C-X75. Ondertussen neemt Bond contact op met Moneypenny die hem de gevraagde informatie geeft. Wat later zien we Bond varen op een meer tot bij een chalet. Het chalet is het See Wiese cafe restaurant aan het Altaussee meer in Oostenrijk. In het chalet hangen foto's die de eigenaar nam tijdens de opnames. In het chalet ontmoet Bond Mr. White, deze vraagt om zijn dochter te beschermen en pleegt daarna zelfmoord. Daarna volgen enkele beelden van Londen, de moderne gebouwen langs de oever van de Thames bestaan niet en werden door de filmmakers in CGI toegevoegd. De trappen die door Mallory en "C" beklommen worden kun je terug vinden in de City Hall van London. Dit gebouw is gelegen aan de Tower Bridge en is op bepaalde dagen toegankelijk voor het publiek. Ondertussen is Bond aangekomen in de Hofler kliniek waar Madeleine Swann, de dochter van Mr. White aan het hoofd staat. De rol wordt vertolkt door Lea Seydoux. De kliniek zelf is het ICE-Q restaurant helemaal bovenaan de Gaislachkogl in S÷lden, Oostenrijk. De locatie werd gedeeltelijk nagebouwd in Pinewood. Na een gesprek met Dr. Swann, ontmoet Bond eveneens "Q" op dezelfde locatie. Dr. Swann wordt ontvoert en Bond zet de achtervolging in. De opnames voor de achtervolging werden gemaakt in het Kaunertal en Obertilliach, Bond crasht met het vliegtuigje in Obertilliach. Een beetje buiten het dorpje ter hoogte van de biatlon baan loopt een baantje omhoog waar het vliegtuig naar beneden glijdt. Het chalet waar het vliegtuigje doorheen boort werd speciaal voor de opnames gemaakt. "Q" maakt gebruik van gondel nr. 7 om via de kabelbaan af te dalen naar het dorp. De Gletscher Strasse van het Kaunertal is enkel tegen betaling toegankelijk, maar het is de moeite waard. Daarna reist Bond samen met Madeleine Swann naar Marokko waar zich de mysterieuze L'Americain bevind. Het is echter een klein hotelletje waar zij vroeger met haar ouders op vakantie kwam. Bond ontdekt er een geheime kamer waar hij aanwijzingen vind die hen naar het hoofd kwartier van SPECTRE zal leiden. Wat later zien we Dr. Swann samen met Bond aan boord van de Oriental Desert Express, een luxueuze treinverbinding tussen Oujda en Bouarfa in het Noordoosten van Marokko. Ondertussen is Mallory aan het eten in "Rules", een klasse restaurant in Maiden Lane 34-35, net om de hoek van Covent Garden. Moneypenny en "Q' verlaten samen met hem het restaurant. Na een gevecht met Mr. Hinx komen zij aan in een klein stationnetje ergens in de woestijn. Ze worden er afgehaald door een Rolls Royce en worden naar het hoofdkwartier van Blofeld gebracht. Ondertussen zien we Mallory door de gangen van het Intelligence HQ wandelen. Hier werd het interieur gebruikt van de Freemasons Hall nabij Covent Garden in Londen. Het interieur van Blofeld's schuilplaats is dan weer opgebouwd in de Pinewood Studio's. Bond & Dr. Swann kunnen ontsnappen aan de martelpraktijken van Blofeld en vernietigen zijn hoofdkwartier. We zien Mallory een deur openen van een safehouse ergens in Londen, het safehouse draagt een naamplaatje met daarop "Hildebrand Prints & Rarities". Dit is natuurlijk een verwijzing naar de "Hildebrand Rarity" van Ian Fleming". Samen met Tanner en "Q" gaan ze naar binnen waar ze Bond en Dr. Swann aantreffen. Het huis is te vinden in Springgardens nr. 27 aan Trafalgar Square in Londen. Ze verlaten de schuilplaats en Madeleine Swann gaat haar eigen weg maar wordt gevangen genomen door Blofeld. De wagen van Bond en Mallory wordt in elkaar geramd in een tunnel aan Castle Baynard Street. Bond wordt ontvoert door de handlangers van Blofeld maar Mallory kan ontsnappen. We zien Mallory aan een ronde bolle spiegel, deze plaats is een onderdoorgang aan Baynard Street. De wagen waarin Bond ontvoerd word rijdt door Horseferry Road in de richting van de Thames. Bond komt terecht in het vernietigde MI6 gebouw waar hij Dr. Swann moet bevrijden. Samen achtervolgen ze Blofeld en laten zijn helicopter crashen op Westminster bridge. Wat later zien we Bond en Madeleine Swann samen in de DB5 door Whitehall rijden.
  • Pinewood Studios, Engeland
  • MI6 gebouw, London, Engeland
  • Thames rivier, London, Engeland
  • Stanley Crescent 1, Notting Hill, London, Engeland (Het appartement van Bond)
  • Regents Canal, Camden Lock, London, Engeland
  • Rules Restaurant, Maiden Lane 34-35, London, Engeland
  • Blenheim Palace, Woodstock, Oxfordshire, Engeland
  • Mexico City, Mexico
  • Rome, Lazio, Italië
  • Erfoud, Marokko
  • Tangiers, Marokko
  • Oujda, Marokko (Trein scènes)
  • Het meer van Altausee, Oostenrijk
  • Obertilliach, Oostenrijk
  • Sölden, Oostenrijk (kabelbaan en ICE Q restaurant)