Quantum Of Solace (2008)



Story


"Quantum Of Solace" is het vervolg op "Casino Royale". Verraden door Vesper, de vrouw waar hij op verliefd was, doet James Bond snakken naar weerwraak. Om dichter bij de waarheid te komen, wordt Mr. White door 007 en "M" aan een verhoor onderworpen. Maar de organisatie van Mr. White die Vesper afperste is veel complexer en gevaarlijker dan wat iemand ook in gedachten had. Een forensisch onderzoek linkt een MI6 verrader met een bank rekening in HaÔti. Vanwege een identiteit verwarring wordt James Bond geÔntroduceerd aan de wondermooie Camille. Een dame met haar eigen vendetta. Camille leidt Bond rechtsreeks naar Dominic Greene, een keiharde zakenman en een spilfiguur binnenin een mysterieuze organisatie. Tijdens een opdracht in Oostenrijk, ItaliŽ en Zuid Amerika ontdekt 007 dat Greene werkt aan de totale overmeestering van een van de werelds belangrijkste natuurlijke bronnen. Green sluit een deal met de verbannen Generaal Medrano, gebruik makend van zijn bronnen binnenin de CIA en de Britse regering, beloofd Greene aan Medrano het presidentschap in een Latijns Amerikaans land, dit alles in ruil voor een stuk land die op het eerste zicht niet belangrijk is. 007 bevindt zich in een mijnenveld van moord, verraad en dubbelspel. Samen met zijn vroegere medewerkers zal hij het sinistere plan van Green en diens organisatie ontmantelen.

Cast


Daniel Craig
Olga Kurylenko
Mathieu Amalric
Judi Dench
Giancarlo Giannini
Gemma Arterton
Jeffrey Wright
David Harbour
Jesper Christensen
Anatole Taubman
Rory Kinnear
Tim PigottSmith
Joaquín Cosio
Fernando G.Cuervo
Jesús Ochoa
Lucrezia Lante
Glenn Foster
Paul Ritter
Simon Kassianides
Stana Katic
Neil Jackson
Oona Chaplin
Brendan O'Hea
Rufus Wright
Kari Patrice Coley
Sarah Hadland
Jake Seal
Peñarandam Felix
Emiliano Valdés
Daniel da Silva
Elizabeth Arciniega
Alessio Sossas
Mark Wakeling
Susana Albornoz
Jacques Duckins
Anthony Hansell
Karin Lanz
Christian Heller
Dante Concha
Diego F. de Córdoba
Edwin Cedeño
Mike Pérez
Juan Carlos Avendaño
Rachel McDowall
Rodrigo Farrugia
Carl von Malaisé
Raffaello Degruttola
Robert Braithwaite
Santos Varas Ramos
Antonio Gil
Luis Antonio Gotti
Jaime Newball
Kamil Krejcí
Gustavo Nanez
Erosi Margiani
Uygar Tamer
Alexandra Prusa
Muhamed Gandura
Shamel ElSalhy
Tsedor Gyalzur
Daniel Stüssi
Karine Babajanyan
Sebastien Soules
Brandon Jovanovich
Martin Busen
Alexandre Krawetz
Dale Albright
Katia Velletaz
Emilia Pountney
David Decio
Eddy Joseph
Michael G. Wilson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
James Bond
Camille
Dominic Greene
“M”
Mathis
MI6 agente Strawberry Fields
Felix Leiter
Gregg Beam
Mr. White
Elvis
Tanner
Foreign Secretary
General Medrano
Colonel of Police
Lieutenant Orso
Gemma
Mitchell
Guy Haines
Yusef
Corinne
Mr. Slate
Perla de las Dunas Receptionist
Forensics Tech
Treasury Agent
Hôtel Dessalines Clerk
Ocean Sky Receptionist
Bartender on Virgin Flight
Bolivian Taxi Driver
Andean Grand Hotel Receptionist
Andean Grand Hotel Porter
Mr. White's Girlfriend
Carabinieri on Radio
MI6 Agent
Woman with Bucket
Haitian Gang Member
Dockside Valet
Gift Bag Girl
Man with Gift Bag
Investor at Party #1
Investor at Party #2
Investor at Party #3
Motorcycle Cop #1
Motorcycle Cop #2
CIA Flight Attendant
Hotel Bolívar Receptionist
Greene's Driver
Alfa 2 Driver
Speedboat Captain
DC-3 Caretaker
Marchetti Pilot
Bureaucrat at Party
La Paz Bartender
Quantum Member
Quantum Member
Quantum Member
Quantum Member
Quantum Member
Quantum Member
Quantum Member
Quantum Member
Quantum Member
Floria Tosca
Baron Scarpia
Mario Cavaradossi
Sciarrone
Spoletta
Spoletta
Hirtenknabe
Hirtenknabe
MI6 Agent
M's Husband
Sitting in chair in Haitian hotel lobby

Directed

Marc Forster

Writing Credits


Ian Fleming
Paul Haggis
Neal Purvis
Robert Wade
---
---
---
---
Characters
Screenplay
Screenplay
Screenplay

Produced


Barbara Broccoli
Michael G. Wilson
Brian Miller
Callum McDougall
Anthony Waye
---
---
---
---
---
Producer
Producer
Executive Producer
Executive Producer
Executive Producer

Original Music


David Arnold
Jack White
Alicia Keys
Monty Norman
---
---
---
---
Film Score
Producer en Writer Title song
Performer Title Song
Composer: "James Bond" theme

Cinematography

Roberto Schaefer

Film Editing


Matt Chesse
Rick Pearson

Casting


Debbie McWilliams

Production Design


Dennis Gassner

Set Decoration


Anna Pinnock

Art Direction


James Foster
Mark Harris  
Paul Inglis  
Chris Lowe
Marco Rubeo
Mike Stallion


Art Department


Chris Baker
Celia Barnett
Pedro Barquin
Malcolm Bensted
Steve Bohan
Alex Boswell
John Botton
Matthew Broderick
Neal Callow
Roy Chapman
Richard Cheal
Fergus Clegg
Charlotte Crosbie
Graham Dale
Jeffrey DeBell
Stephen Debonrepos
Paul Duff
Colin Ellis
Jordana Finkel
Dean Fisher
Dean Fisher
Kim Frederiksen
Barry Gibbs
Hayley Gibbs
Gavin Gordon
Laura Grant
Shane Harford
Nicholas Henderson
Jason Hopperton
Peter James
Michael King
Dougie Lankston
Tony Marks
Paul Anthony McGill
Stefania Monetti
John Moolenschot
Sebastiano Murer
Mitch Niclas
Darryl Paterson
Wesley Peppiatt
Carl Peters
Sandra Phillips
Sophie Phillips
Heather Pollington
Alessandra Querzola
Domenico Reordino
Terry Royce
Annushka Russell
Will Savage
Toby Shears
Anna Skrein
David Weller
Christopher Young
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Conceptual design and storyboards
Specialist researcher
Key greens foreman
Props storeman
Construction manager
Chargehand stand-by props: second unit
Props
Stand-by props
Stand-by art director
Chargehand dressing props
Propshop model maker
Assistant set decorator
Assistant production buyer
Props
Greens coordinator
Storyboard artist
Head carpenter
Props
Junior draughtsman
Stand-by prop: second unit
Stand-by props
Draughtsman
Property master
Props coordinator
Construction supervisor
Assistant graphic artist
Dressing props
Draughtsman
Props
Stand-by art director
Production buyer
Dressing prop daily
Carpenter
Concept illustrator
Construction assistant
Carpenter
Dressing props
Chargehand stand-by propman
Assistant property master
Chargehand dressing props
Propman
Assistant art director
Assistant set decorator
Graphic artist
Assistant set decorator
Painter
Dressing props
Junior draughtsman
Art department archivist
Prop making senior modeller
Art department coordinator
On-set rigger
Painter

Costume Design


Louise Frogley

Makeup Department


Naomi Donne
Paul Engelen
Clare Ramsey
Anita Burger
Chloe Meddings
Zoe Tahir
Norma Webb
---
---
---
---
---
---
---

Makeup artist
Makeup designer
Makeup artist
Crowd hair coordinator
Makeup artist
Key hair designer
Makeup artist


Production Management


Terry Bamber
Victor Barriga
Chris Brock
David Cain
Mally Chung
Leonhard Gmür
Matt Jones
Angus More Gordon
Anel E. Moreno
Giorgia Passarelli
Michael Solinger
Omar Veytia
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Production manager: second unit
Production manager: Panama
Production supervisor: Chile
Unit manager: second unit
Unit manager: Panama
Production manager: Austria
Unit manager
Production manager: Panama
Production manager: Panama
Assistant production manager: Italy
Post-production supervisor
Production manager: Mexico

Second Unit Director & Assistant Director


Joe Barlow
Franco Basaglia
Dan Bradley
Tom Browne
Adam Byles
Glen Carroll
Simon Crane
Ben Dixon
Toby Hefferman
Michael Lerman
Terence Madden
Terry Madden
Michael Michael
Michael Salven
Jeff Taylor
Jeff Taylor
George Walker
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Third assistant director
Second assistant director: second unit: Italy
Second unit director
Third assistant director: insert unit Austria
Third assistant director: second unit
Additional assistant director
Second unit director: Panama
Second assistant director
Second assistant director
First assistant director
Second assistant director
First assistant director: second unit
Co-second assistant director
Assistant director
Co-second assistant director
First assistant director: title sequence
Additional first assistant director

Sound Department


Dafydd Archard
Tim Atkins
Rachel Boot
James Boyle
Sandy Buchanan
Peter Burgis
Martin Cantwell
Simon Chase
Ed Colyer
Doug Cooper
Dave Croft
Nick Del-Molino
Steve Finn
Glen Gathard
Rick Gould
Sue Harding
James Harrison
Carol Jones
Alex Joseph
Eddy Joseph
Christian Joyce
Mike King
David Mackie
Chris Munro
Paul Munro
Kevin Penney
Mike Prestwood Smith
Colin Ritchie
Oliver Tarney
Mark Taylor
Ceri Thomas
Simon Trundle
Ian Waggott
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Sound studio assistant
Adr recordist
Sound studio assistant
Sound designer
Adr recordist
Foley artist
Sound designer
Dialogue editor
Foley mixer
Sound mix technician
Foley artist
Studio assistant
Boom operator
Foley mixer
Adr recordist
Foley artist
Sound effects editor
Sound editorial support
Foley supervisor
Supervising sound editor
Production sound mixer: insert unit
Re-recording engineer
Assistant sound editor
Production sound mixer
Boom operator
Assistant foley editor
Sound re-recording mixer
Dialogue editor
Sound effects editor
Sound re-recording mixer
Assistant sound editor
Foley mixer
Foley artist

Special Effects


Michael Badley
Nick Bonathan
David Brighton
Pete Britten
Richard Cheal
Chris Corbould
Lynne Corbould
Stefano Corridori
Dave Crownshaw
Nick Finlayson
Michael Fox
Mark Haddenham
Dan Homewood
Chris Howes
Ian Lowe
Martin McLaughlin
Huw Millar
Del Reid
Lee Rider
Toby Shears
James Payton
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

Special effects engineer
Special effects crew
Special effects senior technician
Special effects
Special effects
Special effects coordinator
S
pecial effects buyer/coordinator
S
pecial effects technician
Snow effects supervisor
Senior special effects technician
S
pecial effects technician
S
pecial effects senior technician
S
pecial effects technician
Senior special effects technician
Floor supervisor
Snow effects floor supervisor
Special effects engineer
Snow effects technician
Senior technician
Senior modeller
Snow technician


Visual Effects


Tony Abejuro
Paolo Acri
Ben Aghdami
Diccon Alexander
Christopher Anciaume
Myles Asseter
Michael Atkin
Kate Auld
David Aulds
Sergio Ayrosa
Heath Baker
Angela Barson
Susanne Becker
Jo Ann Cordero Belen
Frank Berbert
Jarnail Bhachu
Michelle Blok
Michael Borhi
Tom Bracht
Andre Braithwaite
Andrew Brittain
Jon R. Brown
Nik Brownlee
Stuart Bullen
Derek Burgess
Paul Burton
Robert Byrne
Warwick Campbell
Felipe Canfora
Ronan Carr
Martin Chamney
Steve Cho
Jeppe N. Christensen
Oli Clarke
Debra Coleman
Chris Coupland
Don Crawford
Ed Cross
Mark Curtis
Nicola Danese
Alexandra Daunt Watney
Christopher Davies
Stanley A. Dellimore
Ciaran Devine
Keith Devlin
Tamira Draz
Jenni Eynon
Theo Facey
Ian Fallon
Bruno Fernandes
James D. Fleming
Andrew Fletcher
Niall Flinn
Steven Forrester
James Foster
Jerome Fournier
Richard Fox
Jigesh Gajjar
Tracey Gibbons
Ben GillinghamSutton
Ben Goodson
Azzard Gordon
Holly Gosnell
Elizabeth Gray
Mai Gray
Faraz Hameed
Gunnar Hansen
Pete Hanson
Gavin Harrison
Nic Hatch
Kevin Tod Haug
Oliver Hearsey
Karsten Hecker
Martin Hession
Alex Hessler
Frederic Heymans
John C. Hill
Alex Hislop
Andrew Hogden
Matthew Hunt
Ludovic Iochem
Carl Jackson
Drew Jones
Marc Jones
Timothy P. Jones
Sarah Juniper
Rafal Kaniewski
Gerard Keating
Jon Keene
Tim Keene
James D. Kelly
Richard Ketteridge
Christopher Kilshaw
Tom Kimberley
Marcin Kolendo
Dean Koonjul
Benjamin Krebs
Pedro Lara
Stafford Lawrence
Isaac Layish
Aaron Lear
John Peter Li
Benjamin Loch
John Lockwood
Peter Logarusic
Natalie Lovatt
Patrick Lowry
Peregrine MacCafferty
Martin Macrae
Aysha Madina
Sophie Marfleet
Luke Massingberd
Leslie McMinn
Dan McRae
Gurel Mehmet
Christophe Meslin
Ana Mestre
Thomas Middleton
Standish Millennas
Sangita Mistry
Danielle Morley
Ryan Mullany
Thierry Muller
Patrick Nagle
Bruce Nelson
Thomas Ohlenschlæger
Peter Olliff
Sam Osborne
John Palmer
Anna Panton
Puja Parikh
Ami Patel
Tilman Paulin
James Payfer
John Peck
Tony Peck
Nicolas Petit
Kim Phelan
Caroline Pires
Rob Pizzey
Fred Place
Melvin Polayah
Carlos Poon
Olivier Pron
Lee Rankin
Nicholas David Reed
Nicholas David Reed
Tim Riley
James William Roberts
James Russell
Andrew E. Scrase
Aatesh Shah
Matthew Shaw
David Shorey
Dominic Sidoli
David Sjodin
Anthony Smith
Jeremy Smith
Richard Stay
Richard Stay
Jim Steel
Paul Venn Stirling
Steve Street
Jonathan Styles
David Swift
Esben Syberg
Giuseppe Tagliavini
Bridget M. Taylor
Scott Taylor
Stephen Thornhill
Jon Thum
Oscar Tornincasa
Eric Tsui
Niki Turpin
Fani Vassiadi
Jon Veal
Lars Vintherv
Christian Waite
Maggie Walby
Tara Walker
Neil West
Andrew Wheater
Stephen Willey
Guy Williams
Toby Winder
Christine Wong
Rachel Wright
Alex Wuttke
Patrick Zentis
Patrick Zentis
Daniel Leatherdale
Mark Masson
Derek Rausch

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Matchmove lead: The Moving Picture Company
Digital compositor: MPC
Visual effects production assistant
Digital matte painter: Dble Negative
Matchmove artist: Dble Negative
Visual effects
Visual effects: Dble Negative
Digital compositor
Digital compositor
Digital compositor: Dble Negative
Paint & roto artist: Framestore
Visual effects supervisor: MPC
Digital compositor
Compositor/roto prep artist: Dble Negative
Digital compositor: Dble Negative
Digital compositor: Framestore CFC
Previs artist
Visual effects artist
Character rigger: Dble Negative
Digital lighter
Matchmove artist
Lead data wrangler
Digital compositor: Dble Negative
Digital compositor
Visual effects editor
Visual effects
Senior technical director
Digital compositor
Visual effects
Paint & roto artist
Lead previs artist
Senior digital compositor: Framestore
Visual effects producer
Layout artist: MPC
Digital compositor
Visual effects editor: MPC
Digital compositor
Visual effects editorial:Dble Negative
Compositing supervisor
Effects technical director: MPC
Visual effects line producer:Framestore
Render wrangler
Head of layout: MPC
Lead effects technical director:Dble Negative
2D supervisor: Machine Effects
Paint & roto artist
Digital environment artist:Dble Negative
3d artist: Dble Negative
Render wrangler: MPC
Digital compositor: Machine FX
Digital compositing artist:Framestore CFC
Digital compositor: MPC
Lead effects technical director
Visual effects editor:Framestore CFC
Digital compositor
Matte painter
Digital compositor
Matchmove supervisor:The Moving Picture Comp
Associate visual effects producer
Lead digital paint & roto artist
Digital compositor
Digital matchmove artist:Dble Negative
Data wrangler
Animator: Double Negative
Digital paint/roto artist:Framestore
Previz artist
Compositing supervisor
Studio manager: Dble negative
Lead lighting technical director:Double Nega.
Previs supervisor
Visual effects designer
Matchmove artist:The Moving Picture Company
Film mastering engineer: Framestore
Digital artist
Effects artist: Framestore
Digital paint and roto artist: Framestore
Previs artist
Matchmove artist/roto anim
Junior compositor
Render wrangler
Digital matte painter: Dble Negative
Matchmove artist: Framestore
Executive producer: MPC
Matchmove Artist: MPC
Visual effects: digital film bureau
Digital paint and roto
Compositor
Assistant technical director: Framestore
Visual effects coordinator: Framestore
Senior visual effects producer: Framestore
Visual effects photographer
Assistant visual effects editor
Visual effects
Digital compositor: Machine FX
Digital compositor
Digital compositor: Dble Negative
Digital compositor: Machine
Digital compositor: MPC
Animator: Double Negative
2D sequence lead: Dble Negative
Paint & roto artist
Lead technical director
Technical director
Visual effects supervisor: Machine
Lead paint & roto artist: Framestore
Visual effects coordinator: second unit
Technical director: Framestore
Matchmove artist: Dble Negative
Digital environment supervisor: Framestore
Lead animator
Roto/prep artist
Paint and roto artist
Visual effects producer
Senior paint and rotoscope artist
Digital matte painter: Dble Negative
Head of systems
Compositor: Dble Negative
Digital compositor: Dble Negative
Visual effects producer: Machine
Compositor: Dble Negative
Visual effects coordinator: Framestore
Digital artist
Digital compositor: Dble Negative
Compositor
Digital compositor: Framestore CFC
Technical director
Visual effects editor: Dble Negative
Digital effects artist
Digital film manager:Scanning and Laser
Visual effects coordinator
Matchmove & rotoanim - MPC
digital compositor
2D sequence lead: Dble Negative
rotoscope artist
Digital compositor
Digital compositor: MPC
Hair & cloth lead: Dble Negative
Visual effects line producer: Dble Negative
Digital paint and roto artist
Digital colourist UK
Compositor
Matchmove artist
Lighting technical director
Lead matte painter
Scanning and recording: Framestore
Matchmove artist
Visual effects
Technical director: Dble Negative
Digital paint and rotoscope artist
Digital compositor: Dble Negative
Matchmove artist: Dble Negative
Systems engineer: Framestore
Digital compositor
Visual effects
Visual effects: Dble Negative
Compositor
Lead compositor: Framestore
Effects technical director
Compositor
Visual effects: Dble Negative
2D sequence lead: Dble Negative
Digital compositor: Dble Negative
Visual effects supervisor: Machine
Matchmove artist: Dble Negative
Digital matte painter: Framestore
Technical director
Digital compositor: MPC
Compositing sequence supervisor:Dble Negative
Digital compositor: MPC
Digital artist: Dble Negative
Visual effects supervisor:Framestore
Digital compositor
Matchmove artist: Dble Negative
Roto artist
Roto/prep artist: MPC
Senior modeller
Visual effects editor
Matchmove artist
Digital paint & roto artist: Framestore CFC
Compositor
Matchmove artist: Dble Negative
Texture painter: Framestore
Senior systems engineer
Digital environment supervisor:Dble Negative
Matchmover
2D sequence lead: Double Negative
Compositor
Visual effects supervisor: Dble Negative
Senior matte painter
Senior matte painter: MPC
Roto artist: Absolute Post
Senior digi-doubles technical director
Roto artist: MK12

Stunts


Dean Bailey
Nicola Berwick
Massimiliano Bianchi
Marvin Campbell
Aris Comninos
Ben Cooke
Ottaviano Dell'Acqua
Jacob Dewitt
Wade Eastwood
Clay Donahue Fontenot
Glenn Foster
Evangelos Grecos
Jason Hunjan
Rob Inch
Rob Inch
Rowley Irlam
Martin Ivanov
Dave Judge
Paul Kennington
Adam Kirley
Kai Martin
Kai Martin
Tina Maskell
Peter Miles
Riccardo Mioni
Stefano Maria Mioni
Zamperla Mirko
Zamperla Mirko
Lee Morrison
Peter Pedrero
Francesco Petrazzi
Gary Powell
Diz Sharpe
Craig Silva
David Ware
Rod Woodruff
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Stunts
Stunt double
Stunt driver
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
Assistant stunt coordinator
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts
Stunt double
S
tunts
Stunt double: Daniel Craig
S
tunts
S
tunts
S
tunts
Stunt driver
Stunt driver
Stunt driver
S
tunts
S
tunts
S
tunts
Stunt driver
Sunt coordinator
S
tunts
S
tunts
S
tunts
S
tunts

Camera and Electrical Department


Susie Allnutt
Jonathan Ames
Marc Atherfold
Chas Bain
Chris Bain
Chris Bain
Greg Baldi
Karen Ballard
Sebastian Barraclough
Ben Battersby
Mark Binnall
Robert Binnall
Josh Bleibtreu
Craig Bloor
Harry Bowers
John Bowman
Kevin Boyd
Patrick Bramucci
Frank Buono
Chris Clarke
Chris Clarke
David Cozens
Niall Crawford
Robin Earle
Laurence Edwards
Tom Elgar
Peter Field
Neil Flaherty
John Gamble
John Gamble
Pat Garrett
Mark Gilmer
Ron Goodman
Alan Hall
Graham Hall
Andy Hopkins
Will Humphris
Will Humphris
Gary Hutchings
Russell Kennedy
Mark Lobatto
Oliver Loncraine
Clive Mackey
David Mackie
Nathan Mann
John Marzano
David Maund
Michael McDermott
Ray Meere
Jamie Mills
Mark Milsome
Mark Moriarty
Dean Morris
Dean Morrish
Phil Murray
Spencer Murray
Daniel Nichols
David B. Nowell
Shaun O'Dell
Shaun O'Dell
Robert Palmer
George Richmond
George Richmond
Jonathan Richmond
Jonathan Richmond
David Rist
Kenny Rivenbark
Peter Robertson
Louis Seresin
Andrew Shields
James Smith
J.E. Smith
Stefan Stankowski
Don Steinberg
Simon Surtees
Tom Taylor
Marc Wolff
Sarah Woodward
David Worley
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Still photographer: second unit
Video assistant
First assistant camera: second unit
Camera operator: "c" camera, main unit
Focus puller: "b" camera, second unit
Focus puller: Palio unit
Camera operator: second unit
Still photographer
Clapper loader: "b" camera, main unit
Digital technician: Palio unit
Grip: Palio unit
Camera operator: Palio unit
Director of photography: Panama
Focus puller: Palio unit
Focus puller: "b" camera, main unit
Video assist coordinator
Key video assist: Mexico
Gaffer: second unit
Camera operator: doggicam
Clapper loader: "c" camera, main unit
Clapper loader: Palio unit
Focus puller: "c" camera, main unit
Electrician
Camera rigger
Crane technician
Video assist
Camera operator: second unit
Second assistant camera: insert unit
First assistant camera
Focus puller: "a" camera, second unit
Grip
Second assistant camera:"a" camera,2nd unit
Aerial camera operator
Clapper loader:"b" camera, second unit
Camera operator
Grip: second unit
Clapper loader:"a" camera, main unit
Clapper loader: Palio unit
Key grip: Palio unit
Clapper loader: "a" camera, second unit
Video playback assistant
Focus puller: Palio unit
Focus puller: Palio unit
Clapper loader: Palio unit
Focus puller: vfx unit
Aerial director of photography: wescam camera
Grip: Palio unit
Gaffer: second unit
Clapper loader: Palio unit
Lighting technician
Camera operator "b" camera: main unit
Camera operator: Palio unit
Grip: Palio unit
Clapper loader: "c" camera, second unit
Grip: "b" camera, main unit
Focus puller: "c" camera, second unit
Camera operator: second unit
Aerial director of photography
Camera operator: Palio unit
Director of photography: second unit
Focus puller: Palio unit
Steadicam operator
Camera operator: "a" camera
Focus puller: "a" camera, main unit
Focus puller: Palio unit
Grip: Palio unit
Libra head operator
Camera operator: "c" camera, second unit
Camera trainee
Video playback operator: second unit
Clapper loader: Palio unit
Second assistant camera
Camera operator: Palio unit
First assistant camera
Central loader: second unit
Central loader: main unit
Pilot: camera helicopter
Clapper loader: Palio unit
Camera operator: Palio unit

Transportation Department


Daniele Abeille
Donald Binder
Ian Clarke
Leonardo de Angelis
Matteo Gottardis
Peter Herst
Matt Jones
Graham Kelly
Edoardo Moracci
Boris Olomi
Shelly O'Mahony
Rick Parkinson
Bill Pitts
Tony Power
Massimiliano Rocchetti
Sean Thornton
Gerry Turner
Mickey Davie
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Transportation coordinator
Driver: Panama
Vehicle coordinator
Transportation coordinator
Action vehicle coordinator:second unit:Italy
Driver: director
Transportation captain: Austria
Action vehicle supervisor
Transportation captain
Picture vehicle technician
Picture car coordinator
Driver: Panama
Driver: Panama
Truck driver
Transportation captain
Picture vehicle coordinator: second unit
Transportation coordinator
Vehicle technician

Casting Department


Vanessa Baker
Christian Casper
Brendan Donnison
Kate Dowd
Corinna Glaus
Andrea Held
Carla Hool
Camilla V.Isola
Francine Maisler
Reg Poerscout-Edgerton
Juan Carlos Gutiérrez
Katie Taylor
Marco Tosti
Rodrigo Urbano
Dan Velez
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Adr voice casting
Additional casting (zurich)
Adr voice casting
Casting services (europe)
Additional casting (zurich)
Extras casting assistant: Austria
Additional casting (mexico)
Additional casting (spain)
Additional casting (u.s.)
Associate casting director
Casting assistant: Mexico
Casting associate: USA)
Extras casting assistant: second unit: Siena
Casting associate: Mexico
Casting associate: Mexico

Costume and Wardrobe Department


Charlotte Child
Tom Ford
Jenny Hawkins
Max Jones
Nathalie Karni
Ciara McArdle
Lindsay Pugh
Adam Roach
Sophia Spink
Maurizio Torti
Justine Warhurst
Diana Wyand
Dominic Young
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Crowd costume supervisor
Tailor
Assistant costume designer
Crowd costumer: Austria
Crowd costumer: Austria
Set costumer
Costume supervisor
Set costumer
Crowd costumer: Austria
Costume assistant
Crowd costumer: Austria
Wardrobe assistant
Costume cutter

Editorial Department


Des Carey
Martin Corbett
Simon Davis
Rob Farris
Robin Gonsalves
Rob Gordon
Emily Greenwood
Tom Harrison-Read
Laurence Johnson
Max Malagoni
Erin McGookin
Harry Muller
Stephen Nakamura
Anita M. Patel
Stefan Weiß
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Digital intermediate supervisor
First assistant editor
Assistant editor
Digital intermediate producer
First assistant editor
Digital on-line editor
Digital on-line editor
First assistant editor
Second assistant editor
Apprentice editor
Digital intermediate producer
Color timer
Digital film colorist
Post-production coordinator
Dailies editor: Munich

Music Department


Nicholas Dodd
Nicholas Dodd
Geoff Foster
Michael Higham
Stephen Hilton
Monty Norman
Michael Price
Matt Robertson
Matt Robertson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Conductor
Orchestrator
Recording engineer
On-set music editor
Musician: keyboards and programming
Composer: James Bond theme
Additional music arranger
Additional music editor
Music pre-production

Other Crew


Susan Chika Anisiobi
Francesco Antoni
Stefania Antonini
Tom Asquith
Stephan Baraniecki
Mark Beaumont
Sam Blackmore
Charles Bodycomb
Francesco Bonomo
Judy Britten
Arnold Bucher
Donata Calestini
Nicole Chapman
Simona Chiocca
Claudia Cimmino
Lynsey Cosford
Mark Davies
Leonardo de Angelis
Nazmeen Dhansey
Rodrigo Yeye Diaz
Roman Diaz
Daniele Di Biasi
Margherita Di Tullio
Dave Evans
Dick Evans
Daniele Fabrizi
Nicola Fedrigoni
Nicola Fedrigoni
Cory Fleming
Nick Fulton
Gianluca Gamberini
Irene Gerardi
Arabella Gilbert
Ricardo Gonzalez
Tania Gordon
James Grant
Iolanda Greci
Manuel Guijoza
Fernanda Gutierrez
Charlie Hayes
Steve Hinton
Claudia Hofstetter
Iris Huezo
Pauline Hume
Mikael Jaeger Jensen
Martin Joy
Bruno Keller
Bruno Keller
Claire L. Kenny
Daniel Kleinman
Daniel Knapp
Tomas Kreisl
Jillian Kugler
Emma Mallett
Chris McBride
Katherine McCormack
James McGrady
Marco Milani
Lulu Morgan
Philie Naughten
Clarissa Newman
Francesco Papi
Giorgia Passarelli
Nicoletta Perdikos
David Pinnington
Norman Campbell Rees
Lee Robertson
Paul Sacks
Sylvia Schäffler
Simona Serafini
Asha Sharma
Ingrid Simmonds
Joss Skottowe
Keleigh Slaight
Bertie Spiegelberg
Andy Stephens
Jiri Tichacek
Jeannie Udall
John West
Lucy Williams
Marc Wolff
Peter Ziak
Fionn Groeger
Chris Patterson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Assistant accountant
Production assistant
Production coordinator
Production assistant
Set equipment manager / location ass: Austria
Production accountant: Chile
Set runner: second unit
Second unit supervising armourer
Set production assistant: Palio unit
Production coordinator: second unit
Assistant location manager: Austria
Production coordinating assistant
Set production assistant
Production coordinator: Carrara unit
Production coordinator: Italy
Daily location assistant
Shipping coordinator
Location manager
Accounts trainee
Production assistant: Chile
Production assistant
Assistant location manager: Italy
Production secretary
Armorer
DC-3 Pilot
Set production assistant: Second Unit Italy
Location manager
Location manager: second unit
Helicopter pilot
Location manager
Set production assistant: Palio unit
Production assistant
Assistant production coordinator
Production assistant
Base runner: main unit
Location manager: Panama
Floor runner
Production assistant
Production assistant: Chile
Locations runner: UK
Pilot
Production assistant
Production assistant
Title designer: end titles
Data management: Framestore
Location manager
Assistant location manager: Italy
Set location manager: Italy
Assistant accountant
Title designer
Location manager
Assistant accountant: Italy & Austria
Assistant: director
Assistant: executive producer: Anthony Waye
Computer playback
Unit publicist
Floor runner
Location assistant: second unit, Italy
Production coordinator: Panama
Production coordinator: Aerial Unit
Production coordinator
location manager: Siena
Assistant production manager: Italy
Assistant: Graham Kelly
Location manager
Stand-in: anatole taubman
Assistant location manager
Stand-in: Joaquin Cosio
Production coordinator: Austria
Location supervisor: Italy
Daily assistant location manager
Assistant accountant
Supervising armorer
Production coordinator: Studio
Assistant production coordinator
Aerial operations manager
Location accountant: Italy
Unit nurse
Assistant location manager
Assistant location manager: UK
Aerial coordinator
Assistant accountant: Italy
Stand-in: Mathieu Amalric
Assistant: Terry Bamber

World Premiere

29 oktober 2008

US Release Datum

14 november 2008

Europese Release Data


België
Denemarken
Duitsland
Engeland
Estonia
Finland
Frankrijk
Griekenland
Ijsland
Italië
Nederland
Noorwegen
Oostenrijk
Polen
Portugal
Spanje
Zweden
Zwitserland
5 november 2008
7 november 2008
6 november 2008
31 oktober 2008
7 november 2008
7 november 2008
31 oktober 2008
6 november 2008
7 november 2008
7 november 2008
6 november 2008
7 november 2008
7 november 2008
7 november 2008
6 november 2008
7 november 2008
7 november 2008
5 november 2008

Box Office

575 miljoen Dollar

TV premiere

1 Januari 2010 om 21:00 op Star Movies in Taiwan

Speelduur

106 Minuten

Gadgets

  • Aston Martin DBS
  • GSM Ericsson C902

Film Locaties


De camera's begonnen te draaien op 3 januari 2008 in de Pinewood Studios. Als een vervolg op "Casino Royale" werd de film maar koeltjes onthaalt door de vele fans en film critici. De film start met een razend snelle achtervolging scŤne langs de oevers van het Gardameer in noord ItaliŽ. De achtervolging start aan de oostkant van het stadje Malcesine en gaat verder in noordelijke richting via de SR249 langs Gardesana Centro, door Navene en Tempesta om dan af te draaien in westelijke richting naar Riva en dan terug in zuidelijk richting naar SalÚ. Plotseling arriveert Bond 160 km verder in de marmergroeven van Carrara. De marmergroeven zijn te bezichtigen met een gids tegen betaling, in de film zien we de Canalgrande en de Fantiscritti marmer groeven. Nadat Bond zijn achtervolgers heeft afgeschut komt hij aan in Sienna, ongeveer 120km verder naar het zuiden in ItaliŽ. De ingang van het MI6 hoofdkwartier is het Piazzetta della Paglietta, op de Via di Salicotto, ten zuidoosten van het Piazza del Campo. Het centrum van deze middeleeuwse stad is geklasseerd als wereld erfgoed. Op het 13de eeuwse Piazza del Campo gaat tweemaal per jaar het traditionele Palio di Siena doorgaat. En ruwe paarden race die in film voor een kleurrijk decor zorgt. De paarden race gaat door op 2 juli en 16 augustus, de ingang is gratis maar zoals je in de film kan zien is het moeilijk om een mooi plaatsje te bemachtigen. De beelden die te zien zijn in de film werden maanden op voorhand gefilmd en daarna professioneel gemonteerd middenin de actie. De achtervolging op de dakpannen werd ter plaatse gefilmd en niet zoals je zou denken in een studio. Er werden natuurlijk voldoende maatregelen genomen om de historische gebouwen te beschermen. In de volgende scŤne arriveert Bond bij het appartement van Mitchell, de dubbelspion die voor de nu nog mysterieuze organisatie werkt. Het is een groep van flatgebouwen die de naam "The Water Gardens" kreeg. Het is gelegen op de hoek van Edgware Road en Sussex Gardens. De ingang waar Bond wordt binnen gereden ligt aan Burwood place. Het is een privaat domein maar met een beetje geluk kom je er wel binnen. Mr. Slate wordt gevolgd tot in Port au Prince in HaÔti, niet echt een plaats waar een film crew heengaat, daarom werden de opnames gemaakt in de dokken van Colon aan de kust van Panama. Bond ontmoet hier voor het eerst Dominic Greene. Vanuit HaÔti telefoneert Bond met "M", zij bevindt zich samen met Tanner in het Barbican complex. Het is een van de grootste kunst en conferentie complexen in Europa. De Barbican is gelegen in Silk Street en is gemakkelijk bereikbaar via het metro station Barbican. Het bureel waar de minister (Tim Pigott-Smith) "M" een uitbrander geeft is de Reform Club gelegen aan het nr. 104 Pall Mall. Het gebouw werd reeds gebruikt in "Die Another Day" waar Bond een scherm duel aangaat met Gustav Graves. Ondertussen is Bond de onbetrouwbare Dominic Green gevolgd tot in Bregenz, gelegen aan de oostelijke kant van het Bodenmeer in Oostenrijk. Vooraleer Bond aankomt in Bregenz zien we hem even door de straten van Feldkirch rijden, in het bijzonder de Marktgasse. Feldkirch ligt op een uurje rijden van Bregenz. De leden van de mysterieuze groep houden hier een super geheime vergadering tijdens de voorstelling van Puccini's Tosca in het super moderne oplucht theater. Ondertussen worden Bond's documenten geannuleerd vanwege een moord op een andere geheimagent. Om zich van nieuwe documenten te voorzien doet hij beroep op zijn vriend Mathis in Talamone in het zuiden van ToscaniŽ. Het huis van Mathis is de Torre di Talamonaccio, een gerestaureerde middeleeuwse toren langs de kust op enkele kilometers van het stadje Talamonaccio. De toren kan gehuurd worden als vakantieverblijf. Hij overhaalt Mathis om hem te vergezellen naar Zuid-Amerika. Op de luchthaven van LaPaz in BoliviŽ worden zij opgewacht door agente Fields. Zij komen aan in het vervallen hotel "The Boliviar". Bond pakt zijn koffers en kiest voor het luxueuze "Andean Grand Hotel". Het "Instituto Nacional de Cultura" aan het Plaza de Francia dubbelt hier voor het "Andean Grand Hotel". Na het bijwonen van Dominic Greene zijn conferentie in de overblijfselen van de "Club de Clases y Tropas" in het oude stadsgedeelte ontsnapt Bond aan de politie en komt terug aan in het hotel waar hij opgewacht wordt door "M". Fields ligt dood op het bed overgoten met ruwe olie. Bond ontsnapt aan "M" en ontmoet Felix Leiter, daar komt hij te weten waar Greene en Medrano elkaar zullen ontmoeten om een deal te sluiten. Bond huurt een oude vervallen DC3 en samen met Camille vliegen zij naar hun bestemming. De lucht gevechten werden gefilmd in Mexico aan de landingsbaan van San Felipe in Baja California. Baquedano, in de Atacama woestijn op ongeveer 80 kilometer van Antofagasta in het noorden van Chilië dubbelt hier als een Boliviaans dorpje. De schuilplaats van Dominic Greene is het Paranal Observatory van de ESO (European Southern Observatory) dat hier dubbelt voor het eco-hotel, Perla De Las Dunas. Na de affaire met Dominic Greene en een einde aan de sinistere organisatie Quantum reist Bond naar Rusland op zoek naar, Yusef, de agent die Vesper Lynd van gedachten liet veranderen. Bond staat neus aan neus met zijn tegenstander maar in plaats van hem in koelen bloede te doden, levert hij hem over aan "M".
  • Pinewood Studios, UK
  • Farnborough Aerodrome, UK
  • The Barbican in Londen, UK
  • Malcesine, Tempesta, Navene en Limone aan het Gardameer in Italië
  • Palio Di Siena paardenrenbaan in Siena, Italië
  • Toren van Talamonaccio in de Golf van Talamone in Grosseto, Italië
  • De drijvende opera van Bregenz in Oostenrijk
  • Feldkirch in Oostenrijk
  • Baja California desert (luchtopnames), Mexico
  • Antofagasta in de Atacama woestijn, Chilië
  • European Southern Observatory,Cerro Paranal, Chilië
  • Landingsbaan van Paranal, Chilië
  • La Guaira, Panama
  • Isla de Cabra, Panama
  • Tunel del Amor, tussen Garotte en Cacique, Panama
  • Patio Rocket in Panama City
  • De Union Club in Panama City doet dienst als de ambassade
  • Instituto De Cultura in Panama City wordt het "Andean Grand Hotel"
  • US Howard Air Force Basis gelegen aan de westkant van het Panama kanaal
  • Calle 16 Oeste in Santa Ana, Panama
  • Columbus City, Panama
  • El Casco Antiguo & El Casco Viejo in Panama