Casino Royale (2006)



Story


De eerste missie voor Daniel Craig als geheim agent 007 voert hem naar Madagascar, waar hij de terrorist Mollaka bespioneert. Het verloopt niet volgens plan en James Bond gaat op onderzoek. Hij wil namelijk de andere leden van de terroristische organisatie opsporen. Het spoor loopt naar de Bahamas waar hij Dimitrios en zijn vriendin Solange tegen het lijf loopt. Hij komt te weten dat deze samenwerkt Le Chiffre, een bankier die het wereldterrorisme steunt. MI-6 komt te weten dat deze een plan heeft om een grote som geld te verdienen met een pokerspel in het "Casino Royale" in Montenegro. MI6 plaatst James Bond tegenover Le Chiffre, wetende dat als deze het spel verliest, zijn organisatie vernietigd wordt.

Cast


Daniel Craig
Eva Green
Mads Mikkelsen
Judi Dench
Jeffrey Wright
Giancarlo Giannini
Caterina Murino
Simon Abkarian
Isaach De Bankolé
Jesper Christensen
Ivana Milicevic
Tobias Menzies
Claudio Santamaria
Sebastien Foucan
Malcolm Sinclair
Richard Sammel
Ludger Pistor
Joseph Millson
Daud Shah
Clemens Schick
Emmanuel Avena
Tom Chadbon
Ade
Urbano Barberini
Tsai Chin
Charlie Levi Leroy
Lazar Ristovski
Tom So
Veruschka von Lehndorff
Daniel Andreas
Carlos Leal
Christina Cole
Jürgen Tarrach
John Gold
Jerry Inzerillo
Diane Hartford
Jessica Miller
Leo Stransky
Paul Bhattacharjee
Crispin BonhamCarter
Simon Cox
Rebecca Gethings
Peter Notley
John Chancer
Peter Brooke
Jason Durran
Robert Jezek
Robert G. Slade
Félicité Du Jeu
Michaela Ochotská
Michael Offei
Makhoudia Diaw
Martina Duravolá
Marcela Martincáková
Vladimir Kulhavy
Valentine Nonyela
Dusan Pelech
Phil Meheux
Alessandra Ambrosio
Veronika Hladikova
Regina Gabajová
Olutunji EbunCole
Martin Ucik
Vlasta Svátková
Miroslav Simunek
Ivan G'Vera
Jiri Lenc
Jaroslav Jankovsky
Richard Branson
Gunther von Hagens
Michael G. Wilson
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
James Bond
Vesper Lynd
Le Chiffre
"M"
Felix Leiter
Mathis
Solange
Alex Dimitrios
Steven Obanno
Mr. White
Valenka
Villiers
Carlos
Mollaka
Dryden
Gettler
Mendel
Carter
Fisher
Kratt
Leo
Stockbroker
Infante
Tomelli
Madame Wu
Gallardo
Kaminofsky
Fukutu
Gräfin von Wallenstein)
Dealer
Tournament Director
Ocean Club Receptionist
Schultz
Card Player #1
Card Player #2
Card Player #3
Dealer
Tall Man
Hot Room Doctor
Hot Room Doctor
Hot Room Technician
Hot Room Technician
MI6 Technician
Police Commander
Airport Policeman
Airport Policeman #2
Arresting Officer
Pilot
French News Reporter
Shop Assistant
Obanno’s Lieutenant
Obanno’s Liaison
Police Chief’s Girlfriend #1
Police Chief’s Girlfriend #2
Croatian General
Nambutu Embassy Official
Bartender
Treasury Bureaucrat
Tennis Girl #1
Tennis Girl #2
Hotel Splendide Clerk
Cola Kid
Barman
Waitress
Disapproving Man
Venice Hotel Concierge
Hotel Splendide Limo Driver
Hermitage Waiter
Man in de luchthaven security check
Als hemzelf
Chief of Police

Directed

Martin Campbell

Writing Credits


Neal Purvis
Robert Wade
Paul Haggis
Ian Fleming
---
---
---
---
Screenplay
Screenplay
Screenplay
Novel

Produced


Barbara Broccoli
Callum McDougall
David Minkowski
Matthew Stillman
Anthony Waye
David G. Wilson
Michael G. Wilson
Charlie Woebcken
---
---
---
---
---
---
---
---
Producer
Executive Producer
Co-producer
Co-producer
Executive Producer
Assistant Producer
Producer
Co-producer

Original Music


David Arnold
Monty Norman
---
---
Soundtrack
James Bond theme

Cinematography

Phil Meheux

Film Editing


Stuart Baird

Casting


Stéphane Foenkinos
Debbie McWilliams


Production Design


Peter Lamont

Set Decoration


Simon Wakefield

Art Direction


Peter Francis
James Hambidge
Steven Lawrence
Dominic Masters


Art Department


Chris Barber
Bara Barova
Guy Bevitt
Andrew Booth
Alex Boswell
Alex Boswell
John Botton
Guy Bradley
Anna Bregman
Toby Britton
Neal Callow
Martin Caulton
Roy Chapman
Hayley Cotton
Paolo Cusin
Quentin Davies
Gabriela Dolenska
Peter Dorme
Jakub Eliasek
James Enright
Jordana Finkel
Matthew Foster
Bernie Hearn
Klara Holubova
Alex King
Martin Kingsley
Marketa Korinková
Simon Lamont
Mary Mackenzie
Chris McBride
Stefan Mily
Keith Pitt
Joanna Pratt
Sarah Robinson
Maia Sautelet
Chris Seddon
Molly Sole
Ty Teiger
Martina TerAkopowá
Lloyd Vincent
Julian Walker
Peter Watson
Brian West
Catherine Palmer
Anthony Rutter
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Daily art department assistant
Prop coordinator
Art department assistant
Creative director: computer and video
Chargehand stand-by props: second unit
Dressing props: Bahamas
Dressing props: Bahamas
Assistant art director
Junior draftsman
Draughtsman
Draughtsman/standby art director
Computer & video techician
Dressing props
Junior draughtsman
Property buyer
Storeman: Prague
Art department coordinator
Assistant art director
Assistant to production designer
Propshop model maker
Art department assistant
Stand-by props
Stand-by props
On-set art director
Stand-by props: second unit
Assistant property master
Assistant set decorator
Supervising art director
Graphic artist
Computer & video supervisor
Set dresser
Dressing props: Bahamas
Graphics assistant
Art department coordinator
Art department assistant
Drapesmaster
Assistant art director
Property master
Construction coordinator
Dressing props
Decor and lettering artist
Dressing props: Prague
Storeman: London
Draftsperson: work placement
Art department assistant: dailies

Costume Design


Lindy Hemming

Makeup Department


Paul Engelen
Melissa Lackersteen
Nuria Mbomio
Nuria Mbomio
Chloe Meddings
Laura Schiavo
---
---
---
---
---
---

Makeup designer
Makeup artist
Hair stylist
Makeup artist
Makeup artist
Hair stylist


Production Management


Terry Bamber
Jiri Husak
Silvie Janculová
Michael Solinger
Jasmin Torbati
---
---
---
---
---
Production manager: second unit
Unit manager: Czech Republic
Unit manager: second unit
Post-production supervisor
Production manager: Prague

Second Unit Director & Assistant Director


Chris Burgess
Ben Dixon
Jakub Dvorak
Martina Götthansova
Mark Harrison
Toby Hefferman
Mirek Lux
Andy Madden
Terence Madden
Terry Madden
Michael Michael
Bruce Moriarty
Paul Sacks
Martin Sebik
Alexander Witt
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Daily crowd assistant director
Second assistant director
Crowd assistant director
Second second assistant director
First assistant director: model unit
Second assistant director
First assistant director: Czech Republic
Third assistant director: UK
Second assistant director: second unit
First assistant director: second unit
Second assistant director: Bahamas
First assistant director
Third assistant director: second unit
Second assistant director: second unit
Second unit director

Sound Department


James Boyle
Oliver Brierley
Sandy Buchanan
Peter Burgis
Martin Cantwell
Tomas Cervenka
Simon Chase
Colin Cooper
Doug Cooper
Robert Dufek
Dina Eaton
Iain Eyre
Steve Finn
Richard Fordham
Dominic Gibbs
James Harrison
Nigel Heath
Michal Holubec
Carol Jones
Alex Joseph
Eddy Joseph
David Mackie
Stuart Morton
Chris Munro
Paul Munro
Michael Pertuso
Mike Prestwood Smith
Robin Quinn
Colin Ritchie
Jan Skala
Oliver Tarney
Mark Taylor
Ceri Thomas
Robert Weatherall
Jack Whittaker
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Sound effects editor
Assistant foley mixer
Adr recordist
Foley artist
Sound designer
Cable person
Dialogue editor
Adr mixer
Sound mix technician
Location sound: second unit
Music editor
Foley editor
Boom operator
First assistant sound editor
Music editor
Sound effects editor
Foley mixer
Sound mixer: second unit
Sound editor
Foley supervisor
Supervising sound editor
Assistant sound editor
Sound editor
Sound mixer
Action unit boom operator
Assistant sound editor
Sound re-recording mixer
Music editor
Adr editor
Boom operator: second unit
Sound effects editor
Sound re-recording mixer
Assistant sound editor
Studio assistant
Sound effects editor

Special Effects


Caimin Bourne
Pete Britten
Chris Corbould
Lynne Corbould
Dave Eltham
Nick Finlayson
Darrell Guyon
Dan Homewood
Matthew Horton
Dave Keen
Ian Lowe
George Morris
Pavel Sagner
John Schoonraad
Peter Talbot
Jirí Vater
Comway Wickliffe
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

Special effects technician
Special effects trainee
Special effects coordinator
Special effects buyer/coordinator
Senior special effects technician
Senior special effects technician
Special effects senior technician
Special effects technician
Special effects technician
Special effects senior technician
Special effects floor supervisor
Special effects driver: second unit
Special effects coordinator: Czech Republic
Special effects senior technician
Cinematographer: miniatures unit
Special effects technician
Special effects technician


Visual Effects


Paul Alexiou
Jaume Arteman
Brent Ashdown
Jonathan Attenborough
Richard Bain
Ben Baker
Judy Barr
Angela Barson
Steven Begg
Steven Begg
Stuart Bell
John Benn
Martin Body
Jim Bowers
James Breen
Mark Buschbacher
Warwick Campbell
Chas Cash
Keith Devlin
John Paul Docherty
Clare Johanna Downie
Ditch Doy
Ditch Doy
Paul Driver
Paul Edwards
Peter Field
John J. Galloway
Adam Glasman
Alastair Grimshaw
Ed Hall
Ben Hicks
David Hicks
Ian Holland
Katie Houston
Jack Hughes
Jack Hughes
Laura Jennings
Lorraine Johnson
Drew Jones
Marc Jouveneau
Sevendalino Khay
Andrew Kingston
Diane Kingston
Sharon Lark
Sharon Lark
Patrick Ledda
Adrian Lee
John Leonti
Sarah MacKenzie
Marlin McGlone
Jan Meade
Mitch Mitchell
Mike Morrison
Thomas Müller
Eoin Murphy
John O'Lone
Venetia Penna
Neil Pinkawa
Ed Plant
Tim Pruce
Aled Robinson
Paul Round
James Russell
Marianne Speight
Maria Stroka
Mark Sum
John Swinnerton
Julia Wigginton
Pat Wong
Louie Alexander
William Bartlett
Julian Blom
Jason Burnett
Andy Burrow
Paul Doogan
Joe Godfrey
Charlie Habanananda
Adam Hawkes
Yan Jennings
Brian Krijgsman
Aaron Lear
Kevin Lowery
Danielle Nadal
Savneet Nagi
Stuart Nippard
Adam Parry
Dan Perry
Sharuddin Rosunally
Pedro Sabrosa
Vishal Songara
Helen Stanley
Nick Stanley
Odean Thompson
Dan Victoire
Simon Wessely
Annabel Wright
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Visual effects film editorial: MPC
Digital compositor
Visual effects
Visual effects: MPC
Senior compositor: Peerless Cam. Company
Head of digital lab: Framestore CFC DI
Compositor
Visual effects supervisor: MPC
Model unit supervisor
Visual effects supervisor
Best boy grip: visual effects unit
Film lineup: Cinesite
Lead rotoscope artist: Peerless Cam. Company
Digital matte painter
Projectionist: Cinesite
Scanning & recording: Cinesite
Digital compositor
3D Animator: Cinesite
Composite supervisor: Cinesite
Digital visual effects supervisor: Peerless
Administrator: Peerless
CG supervisor
Head of CG: Peerless Camera Company
Visual effects coordinator: MPC
Visual effects producer: Cinesite
Dir of photography: visual effects unit
Digital compositor: Double Negative
Senior colourist: Framestore-CFC DI
Visual effects editor
Visual effects production assistant
Digital compositor
Lead motion graphics designer
Rotoscope artist
Visual effects coordinator
Assistant coordinator
Data wrangler
Assistant visual effects editor
Scanning & recording supervisor: Cinesite
Visual effects: executive producer
Digital compositor
Digital matte painting: Cinesite
Systems administrator: Peerless Cam. Company
Digital effects producer: Peerless Cam. Comp
Miniature unit coordinator
Visual effects producer
Lead technical director: Peerless Cam. Comp
Production support: Cinesite
Visual effects
Administrator
Data operative
Projectionist: Cinesite
Head of imaging: Cinesite
Conform editor: Framestore-CFC DI
Visual effects artist: Peerless
Visual effects artist: Peerless
Digital compositor: Peerless
Scanning & recording: Cinesite
Lead screen graphics artist
Senior digital compositor: Peerless
Digital effects artist
Visual effects editor: MPC
Head of 2D: Peerless Camera Co
Digital compositor: MPC
Digital effects prod.: Peerless Cam. Comp
DI producer: Framestore-CFC DI
Scanning & recording: Cinesite
Senior compositor
Visual effects producer: MPC
Senior digital compositor
Digital paint artist: Framestore CFC
Compositor: main titles, Framestore CFC
Animation coordinator: MPC (uncredited)
Scanning and recording: Framestore CFC
Scanning & recording manager: Framestore CFC
Scanning and recording: Framestore CFC
Scanning and recording: Framestore CFC
Digital grading assistant: Framestore CFC
Digital paint artist: Framestore CFC
High definition engineer: Framestore CFC
Colourist: main titles, Framestore CFC
Digital paint artist: Framestore CFC
High definition engineer: Framestore CFC
Prod. assistant main titles: Framestore CFC
Digital paint artist: Framestore CFC
Digital paint artist: Framestore CFC
Compositor: main titles, Framestore CFC
Scanning and recording: Framestore CFC
Producer main titles: Framestore
Compositor: main titles, Framestore CFC
Data operator: Framestore CFC
Producer main titles: Framestore
Digital paint artist: Framestore CFC
Digital paint artist: Framestore CFC
Data operator: Framestore CFC
Data operator: Framestore CFC
Digital grading assistant: Framestore CFC

Stunts


Guiomar Alonso
Jerry Ascione
Keir Beck
Nicola Berwick
Alessandro Borgese
Pavel Cajzl
Marvin Campbell
Ben Cooke
Steve Dent
Levan Doran
Glenn Foster
Rowley Irlam
Rowley Irlam
Charles Jarman
Adam Kirley
Emma Mac
Kai Martin
Kai Martin
Andy Merchant
Lee Millham
Lee Morrison
Mark Anthony Newman
James O'Donnell
Peter Pedrero
Gary Powell
Mark Rounthwaite
Diz Sharpe
Kyle Gardiner
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Stunt riding double: Catarina Murino
Stunt driver
Stunt rigger
Stunt double: Eva Green
Stunts
Stunt coordinator: Czech Republic
S
tunt double: Sebastien Foucan
S
tunt double: Daniel Craig
Stunts
Utility stunts
Stunt double
Horse master
Stunts
Stunt double
Stunt double: Daniel Craig
Stunts
Stunt double: Daniel Craig
Stunts
Stunt double
Stunts
Stunts
Stunts
Utility stunts
Utility stunts
Stunt coordinator
Assistant stunt coordinator
Stunts
Stunt rigger

Other Crew


Susie Allnutt
Kate Baird
Vanessa Baker
Linzi Baltrunas
Heather Banta
Sam Barnes
Mona Benjamin
Julian David Birri
Charles Bodycomb
Annette Borgmann
Boris Boscovic
John Bowman
Judy Britten
Ian Buckley
Terneille Burrows
Mark Burton
Paul Butterworth
Adam Byles
Adam Byles
Jan Carda
Heather Carey
Roisin Carty
Patrick Cash
Nicola Catullo
Michal Chadima
Claudia Cimmino
Catrin Cooper
Chris Cussen
David Decio
Jo Dixon
Nicholas Dodd
Brendan Donnison
Eva Dvorakova
Laine Edwards
Lee Eldred
Michal Engrth
Dave Evans
Jiri Fleischer
Stéphane Foenkinos
Linda Gamble
Arabella Gilbert
Alex Gladstone
Flax Glor
Leigh Gold
Dan Grace
Cyril C. Griffin
Cyril C. Griffin
Paul Hatchman
Jolyon Haverson
Charlie Herranz
Robin Higgs
Veronika Hladikova
Natasha Hook
Richard Hooper
Larry D. Horricks
Jason Horwood
Jirí Hrstka
Martin Hubacek
Jiri Husak
Rowley Irlam
CamillaValentine Isola
Silvie Janculová
Oliver Jefferies
Kelly Johnson
Sacha Jones
Natalie Kavanagh
Forbes KB
Stephen Kill
Daniel Kleinman
Tomas Kreisl
Veronika Lencova
Adam Lincoln
David Lobatto
Viktor Lonek
Julian Lord
Siobhan Lyons
Jay Maidment
Ivan Marevich
Nicola Marshall
Graham Martyr
John Marzano
David Maund
Katherine McCormack
Joe McGee
Gavin McKenzie
Cornelius E. McKinney
Keith McNamara
Laura Miles
Lulu Morgan
Mike Morrison
Pavel Mrkous
Harry Muller
Pete Newman
Marija Nikolic
Anna Offelli
Mark Packman
Elvis Pasqual
Reg PoerscoutEdgerton
Steven Porch
Pavel Proisl
Jan Rehanzl
Sarah Robinson
Jon Roper
Jaromir Sedina
Jaromir Sedina
Simona Serafini
Andrew Shields
Diane Shorthouse
Joss Skottowe
Petr Skvor
Basil Smith
Callum Heckstall Smith
Vaclav Sramek
Andy Stephens
Joby Stephens
Kelly TaylorDias
Richard John Taylor
Tom Taylor
Jiri Tichacek
Zelda Tinska
Anita Tomaselli
Branko Tomovic
Gerry Turner
John Udall
Martin Ward
Simon Waterson
J. Glyn Williams
L. Howard Williams
Gregg Wilson
Alexander Witt
Marc Wolff
Mark Wright
Barney Wrightson
Lori Wyant
Robyn Younie
Peter Ziak
P.J. Harling
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
Still photographer: second unit
First assistant editor
Voice casting
Assistant location manager: UK
Assistant to second unit director
Second assistant camera
Key production coordinator
Production supervisor: Lombardia Film Com.
Armorer
Casting: Germany
Voice-over
Video assist operator
Production coordinator: second unit
Grip
Office production assistant
Assistant editor
Production assistant
Floor runner: UK
Floor runner: second unit, UK
Focus puller
Casting: Bahamas
Dialogue coach: Eva Green
Driver: main unit
Location manager
Video assist operator: second unit
Production coordinator: Italy
Assistant to executive producer:Anthony Waye
Assistant location manager: Bahamas
Stand-in: Kratt
Assistant editor
Conductor: orchestrator
Adr voice casting
On-set medic
Set production assistant
Electrician
Assistant accountant
Supervising armorer: second unit
Picture vehicle coordinator
Casting: France
Unit publicist
Assistant production coordinator
Location manager
Publicist
First assistant camera
Costume supervisor
Boom operator: second unit, Bahamas
Production assistant: sound
Grip: second unit, UK
Post-production coordinator
Second assistant camera
Location manager: UK
Assistant: Daniel Craig
Unit nurse: Venice
Supervising armorer
Still photographer: on-screen graphics
Stand-in
Extras casting
Assistant editor
Transportation coordinator: Czech Republic
Horse master
Casting: Spain
Assistant to production coordinator
Set production assistant
Location assistant accountant
Assistant camera
Production assistant: second unit
Unit driver
Costume breakdown
Title designer
Cashier
Assistant production coordinator
Carmera trainee
Assistant to executive producer
Video assist operator
Grip: second unit, Bahamas
Production coordinator: UK
Still photographer
Voice-over
Daily production runner
Additional first assistant camera: 2nd unit
Aerial director of photography
Key grip: model unit
Second unit publicist
Practical electrician
Video assist operator: model unit
Assistant location manager
Focus puller: second unit
Script supervisor: third unit
Production coordinator: on location
Conforming editor: Framestore CFC
Location manager
Color timer
Unit driver: UK
Set dressing department coordinator
Production assistant: Venice
Electrician: second unit
Co-gaffer: Italy
Casting associate
Costume ager/dyer
Grip: second camera
Co-key grip
Product placement coordinator
Production runner
Camera operator: "b" camera
Steadicam operator
Location manager
Video playback operator: second unit
Stand-in: Vesper
Armorer
Location manager: second unit,Czech Republic
First assistant camera: second unit
Additional floor runner
Camera trainee
Aerial unit coordinator
Daily set production assistant
Assistant production coordinator
Continuity assistant
Additional clapper loader
Location accountant: Czech Republic
Voice-over
Production assistant: Italy
Voice-over
Unit transport manager
Assistant accountant
Video playback operator: Bahamas
Personal trainer
First assistant camera: aerial unit
Post digital media operator
Assistant editor
Director of photography: second unit
Aerial pilot
Negative cutter
Aerial unit coordinator
Script supervisor: second unit
Production coordinator: Studio
Assistant accountant
Asistant editor

World Premiere

14 november 2006 in de Odeon Leicester Square,Londen

US Release Datum

17 november 2006

Europese Release Data


België
Denemarken
Duitsland
Engeland
Estonia
Finland
Frankrijk
Griekenland
Ijsland
Italië
Nederland
Noorwegen
Oostenrijk
Polen
Portugal
Spanje
Zweden
Zwitserland
22 november 2006
24 november 2006
23 november 2006
15 november 2006
24 november 2006
24 november 2006
22 november 2006
16 november 2006
17 november 2006
12 januari 2007
23 november 2006
24 november 2006
24 november 2006
17 november 2006
30 november 2006
24 november 2006
24 november 2006
22 november 2006

Box Office

594,2 miljoen Dollar

TV premiere

23 maart 2008 op Star Movies Taiwan

Speelduur

144 Minuten

Gadgets

  • Aston Martin DBS
  • Special First Aid Kit
  • Tracking Device in James Bond zijn arm

Film Locaties


Na een afwezigheid van vier jaar is het productie team van EON terug. Met voor het eerst Daniel Craig in de rol van James Bond en de regie terug in handen van Martin Campbell. Het filmen van het 21ste Bond avontuur startte op 30 januari 2006 in de Barrandov Studios in Praag, waar de meeste interieurs die in de film te zien zijn nagebouwd werden.
Een nog jonge Britse geheim agent, James Bond is op een missie in Praag waar hij de 00-sectie chef, Dryden moet uitschakelen omdat hij Britse geheimen verkoopt aan de hoogste bieder. Bond confronteert de MI-6 agent in een kantoorgebouw, hier het Danube House, een modern kantoor gebouw in het centrum van Praag. Na deze missie komt Bond terecht in de rang van 007. Er volgt een vernieuwde gunbarrel opening en daarna vloeien de titels over het scherm. De film opent middenin een terroristenkamp in Mbale, Uganda. Le Chiffre ontmoet hier Obanno en Mr. White waar zij een miljoenen deal sluiten. In dit warm en vochtig kamp verkoopt Le Chiffre zijn diensten aan een Ugandese terrorist. De opnames van het kamp vonden plaats in Black Parc net achter de Pinewood Studio's. Daarna zien we Bond in Madagaskar waar hij Mollaka achtervolgt tot in de ambassade waar hij even de boel op stelten zet en Mollaka neerknalt. Het ganse gebeuren werd opgenomen op New Providence Island in de Bahamas. De rol van Mollaka werd gespeeld door Sťbastian Foucan een Franse freerunner. De achtervolging gebeurde aan Coral Harbour op een verlaten site met daarop een hotel in opbouw.
Daarna komt Le Chiffre even in beeld die van op zijn boot met telefoneert met een persoon in Londen, we zien een beeld van de "Big Ben" en "The Houses Of Parliament". Na het lezen van een ophefmakend artikel in de ochtend krant is "M" furieus en laat ze Bond terugkomen naar Engeland. Het Stahov Monastery in het centrum van Praag dubbelde voor het interieur van het "House of Commons" waar "M" even stoom aflaat na het incident in Madagaskar. Bond wacht "M" op in haar appartement in Canary Warf, het interieur van het appartement werd nagemaakt in de Barrandov Studios. Bond reist naar de Bahamas en komt aan in de Ocean Club aan de westelijke kant van het eiland. Hij wint een Aston Martin DB5 tijdens een spelletje poker met Dimitrios. Na een vrijpartijtje met Solange, de vriendin van Dimitrios volgt Bond deze tot in Miami. Hij bezoekt daar de tentoonstelling "Body Worlds", waar hij Dimitrios voor dood achterlaat. De exterieurs van de "Body Worlds" tentoonstelling in Miami werden gedubbeld door de gebouwen van het "Ministry of Transport" in Praag.
Daarna volgt hij een handlanger van Dimitrios tot op de luchthaven van Miami waar hij nog net een aanslag kan verhinderen op een voorstelling van het nieuwste vliegtuig, de Skyfleet S570. Daarna keert Bond terug naar Albany House in de Bahamas, waar hij "M" aantreft bij het lijk van Solange. Albany House is een luxe verblijf die eigendom is van de professionele golfers Ernie Els en Tiger Woods. "M" geeft aan Bond de opdracht om deel te nemen aan een pokerwedstrijd met als tegenstander Le Chiffre. James Bond aanvaard de opdracht en reist naar Montenegro.
Een trein rijdt door een prachtig landschap in TsjechiŽ die hier dubbelt voor Montenegro, aan boord van de trein zien we Bond en Vesper Lynd die verantwoordelijk is voor de grote som geld die Bond mag inzetten tijdens het pokerspel. Zij worden afgezet aan het Grandhotel Pupp die hier instaat voor het Hotel Splendide in Karlovy Vary. Het gebouw dat dubbelde voor het "Casino Royale" is niet veraf van het Grandhotel Pupp. Veel beelden werden opgenomen aan de buitenkant, zoals Bond die te voet van de parking komt, het begin van de achtervolging met de Aston Martin en waar de politie het lijk vindt in de autokoffer. De eetkamer van het hotel is deze waar Bond en Vesper een laat avond diner nemen. De receptie van het hotel is eveneens te zien wanneer Bond en Vesper inchecken. Karlovy Vary is zeker een bezoekje ward, niet enkel voor het hotel maar ook het gebouw dat dubbelde als "Casino Royale", het voormalige Kaiserbad Spa. Ook de scene wanneer Bond en Vesper aankomen en de zwarte Daimler taxi nemen naar het hotel werd gefilmd in de stad aan de Mill Colonade die hier dubbelt voor het Montenegro trein station.
Na het pokerspel wordt Vesper gevangen genomen door de handlangers van Le Chiffre, deze wordt achtervolgd door Bond, maar hij wordt in een hinderlaag gelokt en ook gevangen genomen. Hij wordt gemarteld door Le Chiffre. Het koppel kan ontsnappen en vlucht naar ItaliŽ. Bond ontwaakt in een hospitaal en gaat daarna uitrusten aan het Como meer in de "Villa Del Balbionella". Deze villa is dagelijks te bezichtigen tegen een kleine vergoeding. De opnames vonden plaats in de tuin. Daarna zien we Vesper en Bond in VenetiŽ. Zij overnachten in het Cipriani Hotel op Giudecca Island. Er vind een achtervolging plaats door de smalle steegjes van San Marco en over de welbekende Accademia brug tot in een verlaten gebouw waar Vesper vermoordt wordt.
Het gebouw dat instort werd nagemaakt in de Pinewood Studios nabij Londen. Bond zint op wraak en zoekt Mr. White op, hij vindt hem terug aan het Como meer in "Villa Gaeta". Deze villa is privť eigendom en niet toegankelijk voor het publiek. Je kan er wel even een foto nemen vanaf de ingangspoort.
  • Barandov Film Studios in Praag,Tsjechië
  • Ruzynì International Airport in Praag,Tsjechië
  • Ministry of Transport in Praag,Tjechië
  • Voormalig Soviet Militiar Hospitaal te Plana, Tsjechië
  • Loket Castle in Loket, Tjechië
  • Grand Hotel Pupp te Karlovy Vary,Tsjechië
  • Kaiserbad (Lazne I) te Karlovy Vary,Tsjechië
  • Mill Colonnade te Karlovy Vary,Tsjechië
  • Buena Vista Restaurant en Hotel te Nassau, Bahamas
  • Royal Bahamas Defence Force, Coral Harbour in New Providence, Bahamas
  • Albany House in New Providence, Bahamas
  • One and Only Ocean Club, Paradise Island, Bahamas
  • Nassau International Airport, Bahamas
  • Villa del Balbianello aan het Como meer in Italië
  • Villa Gaeta aan het Como Meer in Italië
  • Grand Canal en het St Marco Plein Square te Venetië, Italië
  • Dunsfold Park Aerodrome te Surrey in Engeland
  • Pinewood Studios te Iver Heath in Engeland
  • Eton college cricket pavilion
  • Black Park nabij de Pinewood Studios